Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

gregoryfx

Member
Witam, jakiej aplikacji użyć aby skorzystać z funkcji W-Fi Smart Screen, aby przesłać obraz z TV na smartfona? Odwrotnie to potrafię z aplikacją chromcast...
 

boryso

New member
A jak włączyć drugi ekran ze smartfonu lub laptopa? Tak aby bezprzewodowo wyświetlać na TV to co aktualnie mamy na smartfonie lub laptopie?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

antraxx

New member
Trochę stron poczytalem w tym temacie. Dam mu chyba szansę, Pozmieniam niektóre ulepszacze. Już ten banding przeżyję bo mecze rzadko oglądam, to samo ze zwisami. Musze tylko obserwować czy nie wywali w przeciągu tych 20 dni artefaktów na całej matrycy, póki co zdarzyło się to raz. Mogę zmienić na inną markę, ale szczerze mówiąc filmów bez ambi już mi się nie chce oglądać.

dokladnie... sam dostrzegam brak ogladajac na innym TV
 

TasieK79

Member
Nie łżyj tak bezczelnie i tak masz zerową wiarygodność i tylko pokazujesz jak chamsko gra TV Vision takimi bubkami jak Ty czy kiki z jego pseudotestami..

Oddałem przed miesiącem dwa Philipsy a Androidem do sklepu, z najnowszymi softami, właśnie dlatego że zawieszały się, a raczej resetowały, praktycznie codziennie.

TV mam od kwietnia '16 i w ciągu bodajże ostatnich 6 miesięcy ani razu mi się nie zawiesił, żona w ciąży w domu siedziała to telewizor pracował praktycznie cały dzień od 10 do późnego wieczora, więc mogę potwierdzić że system stał się stabilny, zawiesił mi się może 3 razy na początku użytkowania, aplikacje odpalane praktycznie co dzień: Youtube, Kodi.
 
Ostatnia edycja:
Cieszcie się światełkami :) Wczoraj zakupiłem 60J6240 i teraz dopiero mogę się cieszyć dobrym obrazem .Przez tydzień jak miałem tego Philipsa to się załamałem jak kiepski obraz może wyświetlać TV z szybką matrycą i 4K .
Sam mimo że bez bajerów i budżetowy model ma lepiej podświetloną matrycę z małym clodingiem ale bez bandingu .Przy zakupie oglądałem jeszcze raz tego Philipsa i nawet na modelu z ekspozycji było widać pasy podczas szybkich scen i czerń do bani .
 

xgrey

New member
Cieszcie się światełkami :) Wczoraj zakupiłem 60J6240 i teraz dopiero mogę się cieszyć dobrym obrazem .Przez tydzień jak miałem tego Philipsa to się załamałem jak kiepski obraz może wyświetlać TV z szybką matrycą i 4K .
Sam mimo że bez bajerów i budżetowy model ma lepiej podświetloną matrycę z małym clodingiem ale bez bandingu .Przy zakupie oglądałem jeszcze raz tego Philipsa i nawet na modelu z ekspozycji było widać pasy podczas szybkich scen i czerń do bani .



Cieszymy się, Ty ciesz się ze swojego wyboru. Grunt żeby każdy był zadowolony.
 

gothblack

New member

No dla mnie jak do tej pory to jedyny powód, że go jeszcze nie wypie...., a sorry grzecznie nie spakowałem w karton i ni odwiozłem do sklepu...,a nie czekaj jest jeszcze jeden powód czekam na poprawę temperatury bo nie będę się z nim szarpał przy minus 10.
Tak na poważnie to testuję go już 10 dzień i próbuje sie oszukiwać, że wszystko jest ok. ale nie jest ok.
Już jakoś przywykłem o bandingu podczas meczów, ale szlag mnie trafia przy jasnych scenach bo matryca wygląda jakby była brudna.O czerni którą na początku chwaliłem to teraz pomińmy milczeniem.Najbardziej dobijają mnie zakłócenia przy szybkim ruchu...raz jest to bardziej widoczne raz mniej.Jak sie juz raz zwróciło uwage na te problemy to potem ciężko udawać, że tego nie ma.Gdyby nie ambilight to już dawno odebrałbym mu szanse, a tak faktycznie w innych pokojach na innych tv brakuj mi tego, ale tam zaś z przyjemnością ogladam programy.
Mam 3 wyjścia.
1.Wymienić na inny egzemplarz, a nuż bedzie lepiej
2.Wymienić na inną marke (wybór nie duży bo jednak budżetu nie che przekroczyć)
3.Powiesić z powrotem moją dobrą plazme Panasonica50X10Y

i bądź tu mądry

Mam na uwadze Samsunga 60j6240 wiem ,że tylko fullhd, ale jeśli ma lepszy obraz to zapomnę nawet o tych światełkach tylko nie wiem czy zapomni o nich moja żona :).
 

xgrey

New member
No dla mnie jak do tej pory to jedyny powód, że go jeszcze nie wypie...., a sorry grzecznie nie spakowałem w karton i ni odwiozłem do sklepu...,a nie czekaj jest jeszcze jeden powód czekam na poprawę temperatury bo nie będę się z nim szarpał przy minus 10.
Tak na poważnie to testuję go już 10 dzień i próbuje sie oszukiwać, że wszystko jest ok. ale nie jest ok.
Już jakoś przywykłem o bandingu podczas meczów, ale szlag mnie trafia przy jasnych scenach bo matryca wygląda jakby była brudna.O czerni którą na początku chwaliłem to teraz pomińmy milczeniem.Najbardziej dobijają mnie zakłócenia przy szybkim ruchu...raz jest to bardziej widoczne raz mniej.Jak sie juz raz zwróciło uwage na te problemy to potem ciężko udawać, że tego nie ma.Gdyby nie ambilight to już dawno odebrałbym mu szanse, a tak faktycznie w innych pokojach na innych tv brakuj mi tego, ale tam zaś z przyjemnością ogladam programy.
Mam 3 wyjścia.
1.Wymienić na inny egzemplarz, a nuż bedzie lepiej
2.Wymienić na inną marke (wybór nie duży bo jednak budżetu nie che przekroczyć)
3.Powiesić z powrotem moją dobrą plazme Panasonica50X10Y

i bądź tu mądry

Mam na uwadze Samsunga 60j6240 wiem ,że tylko fullhd, ale jeśli ma lepszy obraz to zapomnę nawet o tych światełkach tylko nie wiem czy zapomni o nich moja żona :).



No to jesteś jednym z tych co wymienione rzeczy przeszkadzają.
Ja nie mówię, że mój jest lepszy, po prostu obraz mi bardzo odpowiada i jestem zadowolony, a możliwe że u mnie tez występuje wszystko co opisałeś.
 

Rokko32

New member
Cieszcie się światełkami :) Wczoraj zakupiłem 60J6240 i teraz dopiero mogę się cieszyć dobrym obrazem .Przez tydzień jak miałem tego Philipsa to się załamałem jak kiepski obraz może wyświetlać TV z szybką matrycą i 4K .
Sam mimo że bez bajerów i budżetowy model ma lepiej podświetloną matrycę z małym clodingiem ale bez bandingu .Przy zakupie oglądałem jeszcze raz tego Philipsa i nawet na modelu z ekspozycji było widać pasy podczas szybkich scen i czerń do bani .
My się cieszymy z Philipsa a Ty się cieszysz z Samsunga i gitara :D
 

zbysiontko

New member
Widzę, że narzekaczy na ten tv jest sporo, ale mimo wszystko powiedzcie uczciwie: czy za 3239zł warto go wziąć? Model 55 cali oczywiście.
Ciekaw jestem czy ta cena jeszcze mocno poleci ;-)
 

miet55

Member
Bez reklam
Pisałem już kilkakrotnie, że ogólnie jestem zadowolony, aczkolwiek ostatnio coraz bardziej mnie wrrr. Czekam z niecierpliwieniem na nową aktualizację, myślę jednak, że nie szybko będzie. Zapewne prace skupione są nad nowym andkiem a obecnego już im się nie chce poprawiać. Ostatnio mój TV kilkakrotnie wszedł w tryb szybkiego startu. Włączał się natychmiast (bez logo). Po załadowaniu ponownym andka wszystko wracało do normy. Drażni mnie też brak poprawnego skalowania wyświetlanych jpeg'ów. Może ktoś znalazł na te dolegliwości jakiś sposób?
 

arcpl

Member
wchodze tu raz na miesiąc żeby zapytać czy wiadomo coś o marshmallowie, lub może nugacie?
EDIT: haha a wy dalej spieracie sie o ten banding przebarwienia matrycy etc, wyszła zwyczanie wadliwa partia, i trzeba wiekszą uwage teraz przykładać kupująć ten model.
Ja swój kupiłem w czerwcu 2016 model 55PUS6561 i nie mam żadnych wad matrycy, jedynie to system no kuleje momentami, dlatego tak się upominam o tego marshmallowa.
 
Ostatnia edycja:

smartas

New member
Jak to jest w koncu z tym HDR w tym modelu? W recenzji w pierwszym poscie jest info ze tv to wspiera. Natomiast ani na stronie producenta ani w sklepach internetowych nie ma o tym mowy.
Czy ktos to przetestowal?
Sa juz jakies materialy HDR poza grami na konsolach next gen?

H815
 
Do góry