Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Cavallino

Banned
Sam przestań bredzić, mam ten tv i resetowałem go może raz w przeciągu kilku miesięcy. System działa stabilnie i nie ma z nim większych problemów. Albo miałeś jakiegoś pecha, albo instalowałeś jakiś syf i sam się prosiłeś o zwiechy.

Opisz jak go używasz, to Ci powiem dlaczego nie masz problemów.
Obstawiam, że używasz go jako monitora, nie nagrywasz na hdd, nie korzystasz z epg.....

W takich warunkach Philips faktycznie działa, jako monitor się nawet sprawdza. ;-)
Tyle że kosztuje tyle co telewizor, a nie tyle co duży monitor.
Spróbuj użyć czegoś bardziej wymagającego - codzienna wtopa murowana.
 

KomBrat

New member
Opisz wrażenia. Koniecznie. I z jakiego źródła ?
Ile zapłaciłeś ?
Pytam, bo super ceny raczej za nami.

Kupione w Saturnie za 2630.

Wrażenia:
- widać po kartonie, że było otwierane
- dodatkowo na TV widać linię poziomą.

100Hz - nie wiem czy to kwestia ustawienia, ale filmy wyglądają jak teatr.

Korzystam z 30 dni i pewnie będę decydował o wymiana/zwrocie/reklamacji, bo przez tą linie na matrycy wydaje się, że nie jest to "jakość pierwsza".

https://mega.nz/#!QZBDRaRA!tzY2UIRycTuqumfwTTng5Zf1IMBeibKEHoXzB8JQG_U

W linku zdjęcie TV.
Czy ta linia pozioma (pojawia się w różnych miejscach w zależności od tła) kwalifikuje TV do wymiany?
Najwyżej będę reklamacje składał, bo gen. do całości nie mam większych zarzutów.
 
Ostatnia edycja:

xgrey

New member
Opisz jak go używasz, to Ci powiem dlaczego nie masz problemów.

Obstawiam, że używasz go jako monitora, nie nagrywasz na hdd, nie korzystasz z epg.....



W takich warunkach Philips faktycznie działa, jako monitor się nawet sprawdza. ;-)

Tyle że kosztuje tyle co telewizor, a nie tyle co duży monitor.

Spróbuj użyć czegoś bardziej wymagającego - codzienna wtopa murowana.



Tzn czego mam użyć ? Czegoś czego nie używam, a udowodni Twoje racje ? Nie dziękuje.
Nie używam wbudowanych tunerów bo nie potrzebuje, mam zew satelitę i tak oglądam tv, może na wbudowanych są problemy, ale to nie zmienia mojej oceny o świetnym obrazie i dobrych parametrach tego modelu.
Gram na PS4 Pro i również w tym aspekcie jestem zadowolony.
Zainstalowanych kilka gier, regularnie netflix, ipla i TVN player - również bez problemów.
Funkcja Google cast działa ok.
Ogólnie smart w wykonaniu androida także jest jednym z najlepszych jeżeli nie najlepszym dostępnym rozwiązaniem stosowanym w tv.
Jak bym pewne szukał wad jak Ty to bym znalazł, ale nie po to go kupiłem.
Do moich potrzeb jest bardziej niż zadowalający.
 
Ostatnia edycja:

damianC902

New member
Kupione w Saturnie za 2630.

Wrażenia:
- widać po kartonie, że było otwierane
- dodatkowo na TV widać linię poziomą.

100Hz - nie wiem czy to kwestia ustawienia, ale filmy wyglądają jak teatr.

Korzystam z 30 dni i pewnie będę decydował o wymiana/zwrocie/reklamacji, bo przez tą linie na matrycy wydaje się, że nie jest to "jakość pierwsza".

https://mega.nz/#!QZBDRaRA!tzY2UIRycTuqumfwTTng5Zf1IMBeibKEHoXzB8JQG_U

W linku zdjęcie TV.
Czy ta linia pozioma (pojawia się w różnych miejscach w zależności od tła) kwalifikuje TV do wymiany?
Najwyżej będę reklamacje składał, bo gen. do całości nie mam większych zarzutów.


U mnie też jest ta linia. Ktoś inny na PW też mi napisał, że ma ten sam problem. Widać jakaś wadliwa partia matryc trafiła do saturna...
 

cytak

New member
U mnie też jest ta linia. Ktoś inny na PW też mi napisał, że ma ten sam problem. Widać jakaś wadliwa partia matryc trafiła do saturna...
W S. mam wrażenie, że trafia cały syf... Chyba ze względu na możliwość zwrotu do nawet 30 dni jak zamawiasz przez neta :/
Co rozpakujesz tv (oryginalnie zapakowany...) a paluchy na matrycy widać ! TV w obiegu nin stop zwrot zakup zwrot zakup aż trafi na kogoś kto po prostu to łyknie.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

KomBrat

New member
U mnie też jest ta linia. Ktoś inny na PW też mi napisał, że ma ten sam problem. Widać jakaś wadliwa partia matryc trafiła do saturna...

Tak się zastanawiam, czy reklamacji na to nie zgłaszać aż nie wymienią na właściwy produkt.
W końcu jak wieść niesie, Philips w 2017 będzie wznawiał serię.

A tych TV chyba nie ma na rynku.
Saturn i Media Markt to te same magazyny, bo gość w Saturnie mi mówił ile na stanie w MM jest.

TV kupowane przez sieć i generalnie wolałbym reklamować sprzęt do skutku, bo cena jest dobra.

U Ciebie też filmy wyglądają jak teatr? Wina 100 MHz.
 

Smykoo

New member
Tzn czego mam użyć ? Czegoś czego nie używam, a udowodni Twoje racje ? Nie dziękuje.
Nie używam wbudowanych tunerów bo nie potrzebuje, mam zew satelitę i tak oglądam tv, może na wbudowanych są problemy, ale to nie zmienia mojej oceny o świetnym obrazie i dobrych parametrach tego modelu.
Gram na PS4 Pro i również w tym aspekcie jestem zadowolony.
Zainstalowanych kilka gier, regularnie netflix, ipla i TVN player - również bez problemów.
Funkcja Google cast działa ok.
Ogólnie smart w wykonaniu androida także jest jednym z najlepszych jeżeli nie najlepszym dostępnym rozwiązaniem stosowanym w tv.
Jak bym pewne szukał wad jak Ty to bym znalazł, ale nie po to go kupiłem.
Do moich potrzeb jest bardziej niż zadowalający.
Mam takie same spostrzeżenia[emoji3]

Wysłane z Google Nexus
 

antraxx

New member
Drugi tydzien uzytkowania za mną.
Moje osobiste i bardzo subiektywne wrazenia:

- banding -> jest, jeśli go szukasz. koniec i kropka. Minimalny [u mnie], ale jest. Nie wierze w egzemplarze całkowi bezbandigowe. Kilka meczów za mną i jestem zadowolony.

-> konsola -> jest bardzo dobrze. te same gry z XONE S prezentują się jeszcze lepiej. sprawdzenie tytułów z HDR'em jeszcze przede mna.

-> kablowka [UPC] kanal HD jest bardzo dobrze [ale nie perfekcyjnie]. Czerń nie jest idealnie czarna [zaskoczenie? :)] zwlaszcza przy ogladaniu pod kątem. inne kolory prawidlowo odwzorowane.

-> Przy kanałach SD jest średnio, zwlaszcza jesli siedzi sie za blisko. Nic nowego.

-> dźwięk: jest ok, ale d**y nie urywa. w porównianiu do poprzedniego TV [samsung le40b650] to jest kosmiczna poprawa, ale że używam na codzien soundbara, to glosniki telewizora sa wylaczone

-> smart - jest i poki co dziala. Nic sie nie wiesza. z aplikacji korzystalem glownie z Youtube i jakosc pozytywnie zaskakuje.

- Pilot - klawiaturka bardzo przydatna sprawa, ogolna ergonomia moze byc ale nie zachwyca. w polaczeniu z jakoscia wykonania pilot dostaje szkolne 4.0

- wykonanie - tutaj rozczarowanie, jesli chodzi o wykonanie[spasowanie] ramki, obudowy i calej reszty - stary samsung był wykonany staranniej.

- Ambi - myslalem ze bedzie mnie wkurzac i szybko wyłączę, po 2 dniach przyzwyczailem sie na tyle, ze teraz ogladajac na innym telewizorze zaczyna mi go brakowac

Podsumowując: telewizor niezły i mimo początkowych whań, nie będę go zwracac. nie jest pozbawiony wad, ale na potrzeby zwykłego obywatela bez wady wzroku [sokolego tez nie posiadam] w sam raz. mozliwe, że są jakieś sensowne alternatywy w tym budżecie, ale ja takich nie znalazłem.
Dla purystów oraz osob wrazliwych na banding/ogladajacych duzo meczów moze niekoniecznie byc trafnym wyborem

zdrówko!
 

Cavallino

Banned
Tzn czego mam użyć ? Czegoś czego nie używam, a udowodni Twoje racje ? Nie dziękuje.
Nie używam wbudowanych tunerów bo nie potrzebuje,

Ano właśnie.
Dokładnie tak jak podejrzewałem - tv używasz TYLKO jako monitora.
To jakbyś chciał zaobserwować problemy które występują głównie właśnie z jego funkcjami telewizyjnymi?

Nie znasz 80% funkcji telewizora, ale masz tyle tupetu, żeby krytykować ludzi, którzy je znają i opisują problemy z nimi związane.

To jakbyś używał komputera podłączone po hdmi i próbował ocenić przydatność i awaryjność funkcji smart w danym telewizorze, których nigdy nie użyłeś.
Albo jak ksiądz, który najwięcej wie o seksie małżeńskim.

Trochę dystansu do samego sobie zalecam, nikt nie opisuje problemów tylko dlatego że sobie je wymyślił, ludzie się wkurzają bo je naprawdę mają.
 

xgrey

New member
Ano właśnie.

Dokładnie tak jak podejrzewałem - tv używasz TYLKO jako monitora.

To jakbyś chciał zaobserwować problemy które występują głównie właśnie z jego funkcjami telewizyjnymi?



Nie znasz 80% funkcji telewizora, ale masz tyle tupetu, żeby krytykować ludzi, którzy je znają i opisują problemy z nimi związane.



To jakbyś używał komputera podłączone po hdmi i próbował ocenić przydatność i awaryjność funkcji smart w danym telewizorze, których nigdy nie użyłeś.

Albo jak ksiądz, który najwięcej wie o seksie małżeńskim.



Trochę dystansu do samego sobie zalecam, nikt nie opisuje problemów tylko dlatego że sobie je wymyślił, ludzie się wkurzają bo je naprawdę mają.


To że nie używam jednej funkcjonalności czyli wbudowanego tunera oznacza, że nie znam 80% funkcji ?
Takie pierdoły to wciskaj innym, a sam się lepiej zastanów co piszesz zanim napiszesz.
Pare lat temu tv tez nie miały tunerów to oznacza ze ludzie nie używali ich jako telewizorów ?
Dawno nie czytałem takich bredni.
Dystansu to nabierz Ty, bo to że Tobie on nie odpowiada nie oznacza, że musi tez wszystkim.
Tv ma swoje wady, nikt temu nie przeczy, ale na siłę starasz się wciskać, że ten tv nie nadaje się do użytku co jest zwykłym wymysłem Twojego chorego umysłu.
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
To że nie używam jednej funkcjonalności czyli wbudowanego tunera oznacza, że nie znam 80% funkcji ?

Tak.
Nie używasz też epg, nie używasz nagrywania na dysk, rozszerzania pamięci na hdd, odtwarzania nagranych plików itd
To są właśnie funkcje z którymi Philips sobie nie radzi, niezależnie od modelu.
Wystarczy że sformatujesz i podłączysz dysk i już działa o wiele gorzej.

wymysłem Twojego chorego umysłu.

Daruj sobie pyskowanie, bo to nie piaskownica, albo budka z piwem, pod którą Twoje słownictwo by uszło.
EOD, z chamstwem dyskutować nie mam zamiaru.
 
Ostatnia edycja:

xgrey

New member
Tak.

Nie używasz też epg, nie używasz nagrywania na dysk, rozszerzania pamięci na hdd, odtwarzania nagranych plików itd

To są właśnie funkcje z którymi Philips sobie nie radzi, niezależnie od modelu.

Wystarczy że sformatujesz i podłączysz dysk i już działa o wiele gorzej.



Więc daruj sobie pyskowanie, bo to nie piaskownica, albo budka z piwem, pod którą Twoje słownictwo by uszło.

EOD, z chamstwem dyskutować nie mam zamiaru.


Gołym okiem widać, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, ale taki Typ jak Ty i tak nie zrozumie więc nie będę tłumaczył.
Chamem sam jesteś i te swoje pierdoły wciskaj kolegom z przedszkola, sam zacząłeś na forum pyskuwe i masz jeszcze czelność mieć o to pretensje do innych.
 

zxc

New member
Myślę, że niektórzy powinni odpocząć od pisania.... forum jest po to aby sobie pomagać...
Apeluję o wyciszenie emocji...

nabazgrane notkiem czwartym
 

Brooklyn

New member
Słuchajcie mam mały problem z Philipsem PUS6561.
Wszystko pięknie działało, filmy 4K z Youtube śmigały, obraz perfekcyjny. Niestety od kilku dni 4K z internetu nie ciągnie. Myślałem, że to wina netu, ale podłączyłem ten sam kabel do komputera i wszystko ładnie działa, film pobiera, prędkość ok 55-58 Mb.
Czyli musi coś być z TV skoro nie chce ciągnąć filmu 4K. Tnie się co 2-3 sekundy.
Ktoś coś podpowie w czym może tkwić problem??
Dzięki
 

dmi

New member
Witam.



Mam od tygodnia model PUS6561 49cali. Faktycznie płynność obrazu powoli zaczyna wkurzać, do tego podczas meczu pojawiają się pionowe smugi (jestem dość wymagający). Kalibracja ustawiona na max, tzn kontrast, natural motion itp. Nie wiem czy tak miałem ustawić dlatego poradźcie. Na domiar złego dziś nagle pojawiła się pikseloza( tak jakby uszkodziła się karta graficzna w komputerze- same piksele) na całym ekranie, stało się to podczas oglądania teledysku w bodajże 4k hd 60p. Co ciekawe wchodząc w ustawienia telewizora- na tych napisach i szablonie nie było już pikselozy. Chciałem zdjęcie zrobić ale wyłączyłem tv i włączylem po 30 sekunach i było ok. Druga sprawa to taka, że czasami jak chce go włączyć to nie reaguje albo miga czerwona dioda i trzeba chwile dlużej poczekać aż się włączy. Mam STRASZNY dylemat co teraz robić- kupiłem go tydzień temu w saturnie i zapewniano mnie, że moge zwrócić w przeciągu 30 dni, pytanie czy wymienić na ten sam model czy zwrot kasy ? Ambilight jest świetny! Jak wygląda sprawa z PUS6401 ? Tam tez jest 60hz ? Też są takie cyrki z ruchem ? Jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć ? Mam jeszcze 20 dni na ewentualny zwrot. Nie chciałbym pochopnie rezygnować z Philipsa.....


Edit: Doczytałem, że taka lipa w saturnie- wszyscy zwracają.... Chyba będę musiał wziąć pieniądze i kupić w Euro- tam z kolei nie ma zwrotów, tragedia.
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o pionowe linie podczas meczu, to już tutaj opisywana przypadłość wielokrotnie - banding. Nie wyeliminujesz tego, chociaż spotkałem się z wpisami na innym forum, że puszczają jakieś video z YT na kilka godzin i u niektórych pomogło. Nie wiem jednak nic więcej na ten temat.
Co do ustawień obrazu, to nie zawsze najwięcej znaczy najlepiej ;)
Co do samej kalibracji, to również powtarzane wielokrotnie - kalibracja powinna być wykonana dla każdego odbiornika oddzielnie. Nie mniej jednak ustawienia od kogoś innego jak najbardziej mogą być dobre dla Ciebie, a profesionalna kalibracja może Ci się całkowicie nie podobać.
Na YT można znaleźć przykładowe ustawienia:

https://www.youtube.com/shared?ci=sSktTPaj87A


49PUS7101
 

Domely

New member
Witam.



Mam od tygodnia model PUS6561 49cali. Faktycznie płynność obrazu powoli zaczyna wkurzać, do tego podczas meczu pojawiają się pionowe smugi (jestem dość wymagający). Kalibracja ustawiona na max, tzn kontrast, natural motion itp. Nie wiem czy tak miałem ustawić dlatego poradźcie. Na domiar złego dziś nagle pojawiła się pikseloza( tak jakby uszkodziła się karta graficzna w komputerze- same piksele) na całym ekranie, stało się to podczas oglądania teledysku w bodajże 4k hd 60p. Co ciekawe wchodząc w ustawienia telewizora- na tych napisach i szablonie nie było już pikselozy. Chciałem zdjęcie zrobić ale wyłączyłem tv i włączylem po 30 sekunach i było ok. Druga sprawa to taka, że czasami jak chce go włączyć to nie reaguje albo miga czerwona dioda i trzeba chwile dlużej poczekać aż się włączy. Mam STRASZNY dylemat co teraz robić- kupiłem go tydzień temu w saturnie i zapewniano mnie, że moge zwrócić w przeciągu 30 dni, pytanie czy wymienić na ten sam model czy zwrot kasy ? Ambilight jest świetny! Jak wygląda sprawa z PUS6401 ? Tam tez jest 60hz ? Też są takie cyrki z ruchem ? Jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć ? Mam jeszcze 20 dni na ewentualny zwrot. Nie chciałbym pochopnie rezygnować z Philipsa.....


Edit: Doczytałem, że taka lipa w saturnie- wszyscy zwracają.... Chyba będę musiał wziąć pieniądze i kupić w Euro- tam z kolei nie ma zwrotów, tragedia.

Oddaj jak najszybciej to dziadostwo- poczujesz się lepiej. Poszukaj, poczytaj i kup jakiś porządny TV. A jak bardzo przywiązałeś się do światełek to musisz trochę kasy odłożyć i kupić jakiś wyższy model Philipsa.
 

dmi

New member
Trochę stron poczytalem w tym temacie. Dam mu chyba szansę, Pozmieniam niektóre ulepszacze. Już ten banding przeżyję bo mecze rzadko oglądam, to samo ze zwisami. Musze tylko obserwować czy nie wywali w przeciągu tych 20 dni artefaktów na całej matrycy, póki co zdarzyło się to raz. Mogę zmienić na inną markę, ale szczerze mówiąc filmów bez ambi już mi się nie chce oglądać.
 
Do góry