Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

gothblack

New member
A ja wam powiem że dzisiaj oglądałem pare tv w sklepach i mi obraz na matrycy ips się bardziej podoba, wszystkie tv jakie mi się podobały w odbiorze były na ips, lg592 i philips6561 miały jakby większą głębie obrazu, na matrycy va jest bardziej mleczny obraz, nie wiem czy to możliwe co pisze sam jestem zaskoczony. Biel też była bardziej biała na ips czy to możliwe?


To ja już nic nie rozumiem.Mam tego Philipsa w domu na testach i jak siedze na wprost obraz ok i czerń również do przyjęcia, a tylko sie przesunę to zaraz obraz robi sie szary,a nie daj boże stane z boku to dramat wszystko rozmazane.Może sie u mnie pomylili i wstawili VA:-D
 
D

Deleted member 121090

Guest
Bluray promuje Philipsa. Zauważ, że w innych tematach poleca Soundbary Philipsa, a tutaj TV 6561/7101/7181.

No i wyłącznie w Euro, nic poza zakupem w sklepie Euro RTV AGD nie ma wartości. (Wg Bluray)
Koledzy @Bluray na innym forum publicznie w imieniu LG zaproponował mi kasę, za zaprzestanie pisania o wadach OLED-ów:)
To normalny netowy wzmacniacz, więc tak też trzeba patrzeć na jego wpisy.
 

Felix

New member
A to ciekawostka..

Philips 49PUS6561 – test ruchu – TV TEST

Nie wiem jak to w końću z tym 100/120Hz, ale z PNM to akurat jest prawda moim okiem też od razu zaobserwowana. PNM nawet na minimum nie nadaje się do użytku.

"Perfect Natural Motion nawet w najsłabszej opcji "Min." powoduje bardzo dużą sztuczną nadpłynność ruchu, czyli tak nielubiany przez wielu efekt teatru telewizji. Jeżeli nie chcemy tej nadpłynności, musimy PNM wyłączyć, czyli tym samym zgodzić się na całkowity brak jakiegokolwiek upłynniania ruchu. Szkoda, że nie ma żadnej opcji pośredniej."
 

Felix

New member
A tu ciekawostka, jednak 120hz (ten model 6501 ma tą samą matrycę)

https://youtu.be/vgLWfp_9snY

Wysłane z Google Nexus

Jeśli już mam się odnieść do tego właśnie filmiku, to Darko potwierdził to o czym napisałem, że PNM jest popsuty i na minimum nawet nie do zniesienia, zalecane jest wyłączenie. Tj. upłynniacza nie ma.

W Samsungu np. jest 10-stopniowa skala i używam 10 Blur i 3 Judder właśnie i jest idealnie, bo nie wprowadza efektu teatru, a poprawia płynność.

Tutaj niestety minimum działa tak samo jak maksimum i robi parodię z filmu.

Natomiast co do samych linii to wyszło mu w najlepszym przypadku 600 na 1080 linii (Monoscope test).

To różnica nie jest ogromna względem linku przeze mnie wrzuconego wczoraj - 550 linii z Clear Motion.

KS7000 osiągnął maksimum pomiarowe dla przykładu.
http://www.tvtest.pl/samsung-55ks7000-test-ruchu/
 

Felix

New member
Ale KS7000 to inna klasa cenowa i jakościowa. Nie wymagajmy cudów od tv za 3 tys.

Wysłane z Google Nexus

Ale nie chodzi mi o porównanie face-to-face ani o szkalowanie Philipsa, wrzuciłem ten link jako ciekawostkę oraz w kontekście tego, że może ktoś inny będzie miał do powiedzenia więcej w temacie. Mnie osobiście ten test zdziwił i czekam na jakieś logiczne wyjaśnienie skąd takie wyniki.

Bo nie chodzi o samo '100/120Hz', wszak wspomniany Samsung i Philips tutaj teoretycznie mają tyle samo Hz, wyniki płynności jednak są inne.
 

Blest

New member
Może w andku 6 naprawia tą opcję i będzie działać jak należy. Co do tej strony tvtest to gość chyba trochę pojechał ten Philips ma 120hz panel widać to po ruchu i filmie który tutaj został wrzucony. Bardziej wierzę w test Darko niż pseudo tvtest.
 
Może w andku 6 naprawia tą opcję i będzie działać jak należy. Co do tej strony tvtest to gość chyba trochę pojechał ten Philips ma 120hz panel widać to po ruchu i filmie który tutaj został wrzucony. Bardziej wierzę w test Darko niż pseudo tvtest.

Raczej aktualizacja samego Androida nic nie wniesie w tym temacie. Podejrzewam że za płynność odpowiada inne oprogramowanie i algorytmy PNM ( podobnie jak inne firmy Philips ma swój upłynniacz ).Chociaż po tych wpisach i materiałach wiem że nie tylko ja dostrzegłem że Philips Perfect Natural Motion nic nie daje w tym modelu poza sztucznym i nie do zaakceptowania obrazem ....
 

damianC902

New member
Sprawdziłem TV i mam u siebie pewien problem... a mianowicie poziomy jaśniejszy pasek, który raz jest wyżej, a raz niżej. Nigdy poniżej górnej połowy ekranu. Występuje on na niektórych kolorach.

Muszę jeszcze sprawdzić na tłach. Skąd pobrać najlepiej te tła do testowania matrycy?

222a06fcdf0742da43ce4369e582cdbc.jpg


802256579ce6a5b20ad2dfcf47a557b0.jpg

Wracając do moich problemów z matrycą dostałem odpowiedź od philipsa:

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia.

Dziękuję za przesłanie zdjęcia.

Telewizor zostanie zgłoszony na naprawę serwisową.
Bardzo proszę o odpowiedź na tę wiadomość z poniższymi danymi:
-data zakupu
-numer seryjny (z naklejki z pleców TV)
-numer kontaktowy
-adres domowy
-źródło sygnału (dvbt, dvbc, dekoder)




No to TV wraca po prostu do sklepu. Nie mam zamiaru się bawić w gwarancje. Ogólnie ten philips taki bardzo średni jest... nie jest zły ale też bez szału. Ambi light to jednak bardzo fajny bajer i to spory plus w tym TV.
 

xgrey

New member
Nie łżyj tak bezczelnie i tak masz zerową wiarygodność i tylko pokazujesz jak chamsko gra TV Vision takimi bubkami jak Ty czy kiki z jego pseudotestami..

Oddałem przed miesiącem dwa Philipsy a Androidem do sklepu, z najnowszymi softami, właśnie dlatego że zawieszały się, a raczej resetowały, praktycznie codziennie.



Sam przestań bredzić, mam ten tv i resetowałem go może raz w przeciągu kilku miesięcy. System działa stabilnie i nie ma z nim większych problemów. Albo miałeś jakiegoś pecha, albo instalowałeś jakiś syf i sam się prosiłeś o zwiechy.
 

xgrey

New member
Bluray skąd Ty się urwałeś?!
Przecież właśnie forum jest od tego żeby przekazywać swoje opinie na temat danego TV.
Ja go miałem 10 dni w domu (bo się podjarałem tym co na papierze i ceną) i wiem co mówie.
Czy Ty bazujesz tylko na danych papierowych?
Bo te w przypadku PUS6561 nie maja nic wspólnego z rzeczywistością :)
Co z tego że matryca 100Hz? jak (bez włączonego PNM) miga aż oczy i głowa boli - jest multum TV z matrycą 50Hz znacznie lepszych. Jaki HDR?
Weź kup ten TV i się nim zachwycaj a potem zacznij się wypowiadać na forum.

P.S. Jestem użytkownikiem Philipsów od 12 lat i właśnie ten model i jakoś obsługi serwisowej przelały czarę goryczy. Philips stracił stałego klienta!



Ja mam ten TV i się zachwycam, to oznacza że jest ze mną również coś nie tak ?
Nic mi nie miga i oczy nikogo nie bolą, obraz jest bardzo dobry i korzystanie z niego to czysta przyjemność.
Może to nie z nami zadowolonymi użytkownikami jest coś nie tak tylko z wami ?
 

Rokko32

New member
Mnie też nic nie miga i żadna głowa Mnie nie boli, mam jeszcze super obraz ale pewnie mam też wadę wzroku bo jak to Philips to przecież badziewie jak niektórzy piszą, nie mają już co pisać to takie bzdury wymyślają.
 

Domely

New member
Jeżeli jest wiele osób, które miały bądź mają ten TV i wymieniają konkretne, problemy, usterki itd to pomimo że trafiają się egzemplarze bezawaryjne "rewelacyjne" lub "zachwycające" to i tak śmiem twierdzić że ogólnie sprzęt do dupy. A tym zadowolonym szczerze życze aby nie spotkały ich problemy i żeby nie musieli przekonać się na własnej skórze co to serwis Philipsa...
 

Felix

New member
I żeby w Euro w sklepie na miejscu nie kupili tego Philipsa, bo tam nie ma czegoś takiego jak wymiana towaru / zwrot, internetowo też tylko rezerwujecie, a zamówienie macie jako sklepowe na miejscu. Zwrócić możecie u nich tylko zamówienie internetowe do domu.

To taka przestroga w związku z loterią paneli, TV nie zamienicie w żaden sposób w Euro przy ww. sytuacji. Jak dostaniecie TV z okropnym bandingiem albo plamami na matrycy widocznymi w ciemnym pomieszczeniu, to sklep się na was wypnie, a przy światłach w sklepie wielu kwestii i tak nie dostrzeże się przy sprawdzaniu.

Dlatego jeśli już chcecie te ryzyko podjąć, to tylko zamówienie internetowe do domu albo MM/Saturn.

Poza tym w Philipsie nie ma upłynniacza, co też dla niektórych może być problematyczne, bo PNM ciężko tym nazwać. Każda recenzja nawet tutaj jako 'pozytywna' przywołana o tym mówi.

No i podnoszę wiadomość z wcześniej, bo nadal nie wiem o co chodzi:

A to ciekawostka..

Philips 49PUS6561 – test ruchu – TV TEST

Nie wiem jak to w końću z tym 100/120Hz, ale z PNM to akurat jest prawda moim okiem też od razu zaobserwowana. PNM nawet na minimum nie nadaje się do użytku.

"Perfect Natural Motion nawet w najsłabszej opcji "Min." powoduje bardzo dużą sztuczną nadpłynność ruchu, czyli tak nielubiany przez wielu efekt teatru telewizji. Jeżeli nie chcemy tej nadpłynności, musimy PNM wyłączyć, czyli tym samym zgodzić się na całkowity brak jakiegokolwiek upłynniania ruchu. Szkoda, że nie ma żadnej opcji pośredniej."
 
Ostatnia edycja:
Do góry