Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Kejson

New member
Witam
Przymierzam się do zakupu tego telewizora jednak chciałbym go najpierw zobaczyć na żywo i przetestować jak byłem w euro agd to mi powiedzieli ze jest tylko na zamówienie i trzeba czekać 30 dni.
Wiecie może czy można wogole gdzieś zobaczyć go na żywo? Chciałbym go kupić przed Euro.
 

Miyagi

Member
Ja wiem że chodzi o soft tylko myslałem że instalowanie z nieznanych źródeł było juz udostępnione od początku.A to moim zdaniem jest duży minus tego tv.Wiem że zaraz ktoś napisze że napewno będzie jakaś aktualizacja tylko patrząc na modele z poprzednich lat to z tymi aktualizacjami było bardzo różnie.
 

Bork

New member
Model philips 49 PUS6561 widziałem na żywo w niedzielę w ARKADII za 4000 zł bez złotówki:) Czy mają wersję 55 calową nie wiem, bo nie pytałem.
 

MajekSachar

New member
Opinia laika użytkującego 55PUS6561 przez ponad miesiąc

Witam,

Jako że od miesiąca jestem posiadaczem (szczęśliwym) tegoż modelu i przeżyłem jedną aktualizację oprogramowania chciałbym dodać kilka słów od siebie. Na początek co dobre:
- ambilight - powala na kolana
- obraz/kolory/czerń, koneserem i specjalistą nie jestem w porównaniu do porzedniego Sony KDL olbrzymi skok jakościowy
- Android, osobiście uważam, że Android to szmelc i badziew, ale wersja na telewizorze się sprawdza, KODI z dodatkami działa (ale z uwagami) YouTube od czasu do czasu też bez problemu
- trochę pogrzebałem w Androidzie, różne aplikacje, gry i TV ani razu nie zawiesił się w całości, same aplikacje, zdażało się, ale nigdy nie musiałem wyciągać wtyczki zasilającej z TV :)
- telewizor z trybu standby włącza się szybko i sprawnie, EPG startuje z delikatnym opóźnieniem
- pilot rewelacja mimo że przyciski nie są wyraźnie wydzielone, klawiatura na pilocie wystarcza w większości przypadków
- funkcja wykorzystania nośnika USB PauseTV

Co mnie irytuje:
- brak kursora myszy, czasami sięgam po zewnętrzną klawiaturę
- jednak Android, KODI potrafi się zawiesić (sam telewizor, czy inne aplikacje, np. telewizja działają prawidłowo). Pomaga tylko zabicie procesu, ile się qrka naszukałem jakiegoś softu do zabijania procesów... może ktoś poleci jakiś soft, który nie wymaga przebijania się przez dziesiątki opcji, żeby odszukać proces kodi i go zamknąć, najlepszy byłby jednoklik :). Moja irytacja wynika z faktu, że mam też NUC'a (najsłabszy model ale z Irda więc działa pilot) z Windows 10, na nim KODI, automatyczne logowanie i start aplikacji, obsługa z pilota i od pół roku, żadnej awarii, zawieszenia, laga czy cokolwiek innego... można? Można, tylko nie na Androidzie :) Swoją drogą NUC od zera po całkowitym wyłączeniu zasilania włącza się dwa razy szybciej niż Philips (też po odcięciu zasilania), wyjście z trybu standby wygląda to podobnie. Aż się dziwie, że nikt jeszcze nie wrzucił W10 do TV, tym bardziej, że NUC jest słabszy w konfiguracji sprzętu od telewizora (mniej core, RAM)... to taka mała dygresja...
- brak możliwości przypisania jakiejś funkcji do jednego przycisku na pilocie (np. zmiana trybu audio) tak by nie przebijać się przez menu telewizora
- efekt teatralny przy Perfect Natural Motion
- na koniec powłoka antyrefleksyjna, TV znajduje się w salonie z dużymi oknami od strony południowej, bez firan czy zasłon i w ciągu dnia mało na nim widać (na szczęście jest ciepło i głupotą było by siedzenie przed telewizorem przy takiej pogodzie). Jednak stary Sony KDL, mimo, że Philips świeci jaśniej miał lepszą powłoką na ekranie.

To tyle. Pozwolę się odezwać dopiero jak pojawią się jakies problemy, czyli mam nadzieję że nigdy :)

PS. Pytanie laika do laika. Czy ktoś niefachowym okiem zauważył różnice po kalibracji ekranu? Szczerze to wykresiki typu gamma-sramma mam głęboko w czterech literach. Nie jestem grafikiem, ekrano filem :) pytanie czy to ma sens? Kiedyś miałem okazję w studio graficznym jednej z polskich TV widzieć efekt kalibracji monitora NEC (drogie i duże pudło), obok siebie stały dwa NECi, jeden po kalibracji, jeden przed i jeden monitor CRT (też NEC) i przed nimi kilku gości zachwalających CRT i w natchnieniu opowiadających jakie to różnice widza między ekranami. A ja stałem z boku i jak dla mine to był jeden wał...

Pozdrawiam (się rozpisałem)
Marek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy nasłonecznieniu dużym trzeba zmieniać tryb podświetlenia matrycy. Jak tak robię - oczywiście na ustawieniach kalibracyjnych.
Kalibracja poprawia jakość obrazu o 20-30% - w zależności od modelu i firmy.
Wg mnie warto, tym bardziej, że dla niebieskich członków forum koszt niewielki.
Procentowo to około 99,98% jest bardzo zadowolonych z kalibracji.
Ale zdarzają się tacy którzy uwielbiają przekolorowane obrazy i ja to szanuję.
 

dealer25

New member
u mnie w Wałczu sklep Media Expert promocja ale na model z podwójnym Ambilight 55pus6501 za 4199, wydaje mi się ze cena bardzo dobra, ja go nie kupuje bo draznie mnie nierówne podświetlenie matrycy podczas oglądania wieczornego filmów, zamiast czarnego jest szary
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PUS6561 jest z potrójnym ambilightem i kosztuje niewiele drożej dla niebieskich. Po kalibracji gra bardzo dobrze.
Opisy jak widać...
 

jbrach

New member
Dobra bo cisza w temacie to może go troche rozruszam. Ogólnie z tv jestem zadowolony ,ale na ten moment mam takie problemy:
1) Brak wybudzania po hdmi telewizora pilotem od amazon fire tv. Co ciekawe pilotem od tv mogę poruszać się po menu boxa. A jeszcze ciekawsze ,że wybudzanie działało na kilkuletnim telewizorze sony. Jednym słowem słabo

2) Drugi temat : mam kilka żarówek hue philipsa , mam mostek 2 generacji philipsa zestaw za nie małe pieniądze wszystko działa ślicznie ,ale nie z tym telewizorem. Każda próba sparowania mostka z tv kończy się zatrzymaniem procesu hue w androidzie na telewizorze. Od samego początku to nie działało i czekam cierpliwie na kolejna aktualizacje.

3) A teraz taka ciekawostka: telewizor potrafi się sam uruchomić dokładnie o 6:00 rano !! Ja rozumiem ,że do roboty wstaje o 5:30 ,ale ja nie kupowałem budzika na ściane. Może ma ktoś podobny problem ?

Gdzie pisać w sprawie tych błedów ? jakis mail do programistów bo wiadomo philips to oleje ciepłym moczem zapewne.
 

dzejoo

New member
Cześć,
49PUS6561 kupiony i wisi na ścianie. Od godziny oglądam :) sygnał z Netii. HBO HD piknie wygląda, widzę różnicę pomiędzy Sonym W5500 :) na fabrycznych ustawieniach.

Słynna kalibracja :) robił to ktoś z Was we własnym zakresie? jak to robić?
 

cronosik

New member
Telewizor bardzo fajny, po kalibracji wygląda dużo lepiej.
niestety Android potrafi płatać figle i TV często restartuje się przy włączaniu, ładując od nowa cały system co trwa długo.
Do tego po ostatniej aktualizacji jest problem z YT zwłaszcza w 4k.
Mam nadzieje że nadchodząca aktualizacja do 6.0 rozwiąże te problemy.
 

dzejoo

New member
Jak na razie TV śmiga ok. ale

1. zawiesiłem YT - konieczny reset TV 2x z wtyczki bo zwiecha totalna

2. nie da rady oglądać na dłuższą metę HBO HD bo obraz w trybie
standard/jaskrawy wygląda tak sztucznie jak mega ostry teatr tv,
tak sztucznie mi to chodzi :-( Pomógł tryb ISF dzień, płynnie to chodzi
i nie krzaczy ostrością po oczach.

3. gniot SanAdreas na HBO HD oglądany by zobaczyć jak sobie radzi
w szybkich scenach pokazał, że czasami miał problem z dekodowaniem,
co jakiś czas następowało krótkie przyśpieszenie akcji , działo się tylko
tak gdy waliło się mega mega dużo drapaczy :)
 

Makszyman

Member
Przy punkcie 3, winowajcą jest prawdopodobnie sygnał z netii a nie tv. Jak wiesz, tv w netii działa przez Internet i przepustowość kanałów HD jest w netii raczej niska, co widać właśnie przy dynamicznych scenach. Poza tym sygnał idzie z dużym opóźnieniem w porównaniu do dosylu satelitarnego, by w razie spowolnienia łącza i chwilowej zwiechy, dekoder mógł zrobić "stopklatke" i dogonić oraz wyświetlić treść po odzyskaniu prędkości. Działa to mniej więcej jak buforowanie na Youtube.
 

dzejoo

New member
I tak i nie :) właśnie leciał zwiastun Avengers-Czas Ultrona (sygnał hbo hd)
przełączałem pomiędzy
a ) tryb standard: żyleta obraz ale sztuczność teatru z zacinką/przyśpieszeniem filmu
b) isf dzień płynnie tylko nie tak kolorowo :) bez przycięć
 
Do góry