Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

boski87

New member
Mam telewizor od wczoraj. Jestem bardzo zadowolony. Świetny obraz, android na razie działa bez zacięć, dość szybko przyzwyczaiłem się do pilota, chociaż chyba trochę mi brakuje mikrofonu (pozostaje mówienie do telefonu sparowanego z TV). Mam tylko jeden problem, ale nie wiem czy wina leży po stronie telewizora: nie mam dźwięku z TV gdy dekoder upc mediabox podłączony jest do wejścia hdmi1 lub hdmi2, na hdmi3 i hdmi4 działa poprawnie. Podłączając komputer do dwóch pierwszych wejść mam poprawnie dźwięk.

EDIT: problem został rozwiązany dzięki zmianie w ustawieniach (wyłącznie UHD dla HDMI1 & 2) :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzięki za wpisy. Chociaż zaraz znajdą się tacy którzy wpiszą, że nie powinniście być zadowoleni...

Modele PUS7101 właśnie sprawdzamy i po dzisiejszych testach mają się również bardzo dobrze. Dotyczy przede wszystkim kolorystyki, płynności, upscalowania, podświetlenia.
Inne rzeczy sprawdzamy dokładnie jutro.
Sprawdzimy też matrycę.
 

Areczan

New member
no i jak te 7101 pod innymi względami?

do tej pory byłem przekonany, że 7101 i 7181 to te same tv, różniące się tylko niuansami (dźwięk i podstawa), a tu okazuje się, że wcale nie musi tak być, skoro musicie je odrębnie testować. trochę robi mi się mętlik w głowie ;)

jeśli jednak to faktycznie tylko te dwie różnice, to w moim przypadku nie widzę sensu kupowania 7181, bo i tak planuję zakup systemu dźwiękowego, a TV ma wisieć na ścianie. ale z drugiej strony, jeżeli 7181 jest lepszy w czymś istotnym to wolałbym dołożyć, a z systemem dźwiękowym chwilę poczekać na uzbieranie środków.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma żadnych oznak do zaniepokojenia. Model jest na nowej matrycy LG, 10 bit i pracuje bardzo dobrze. Ci co nabyli - już o tym wiedzą.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Właśnie doszedł do mnie 55" i zanim go zwrócę, dam mu jeszcze szansę. Po pierwsze wyciągam z pudełka i widzę na obrazie masakrę. Nie, niemożliwe, przecież to Fil serii 7 po chwili wytchnienia wchodzę w ustawienia i okazuje się, że jak został skalibrowany dla opcji noc tak opcja pozostała. Szybka zmiana na osobiste i ufff. Obraz odżył. Kolory wierne, dobrze nasycone, yt 4k spisuje się świetnie. Skalowanie z dekodera upc doskonałe. Słońce mocno świeciło za dnia w ekran, więc raczej bawiłem się różnymi funkcjami i poznawałem go. Ambi zawiesił się po wyborze opcji audio ale jakoś wrócił do siebie. Bardzo fajna sprawa. Sama moc Ambi mnie zaskoczyła bo sięga nawet 2m w każdą stronę. Ogólnie niemal wszystko idealnie ale, albo się przyzwyczaję do braku czerni a pod kątem poprostu żarówki świecącej na szaro albo będę musiał dołożyć do VA. Drugi problem i to już niewybaczalny, to paproch ok 1-2 mm w lewym górnym rogu po ok 4 cm od obu krawędzi. Ewidentnie za matrycą na tle podswietlenia. Niby widoczny dopiero z bliska ale jednak tam jest...
Podsumowując: gdybym wiedział, że jednak nawet Ambi nie zastąpi czerni to wytrzymałym nawet parę miesięcy by dozbierać do VA. Ten obraz jest gorszy niż w moim byłym 8605.
A uprzedzałem Kiki, że jestem wymagający...
 

Btk_Tomas

New member
Ja mam coś takiego w 55PUS7101
08c2f51c5eb9a8e8a9cce38db2a8bcb3.jpg


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Bastess

Member
Dodam coś od siebie. Również kupiłem model 55PUS7101. Od piątku był w fazie testów. Sprawdziłem to co chciałem i poniżej opisuje.

1. Zaraz po włączeniu chciałem zobaczyć jak śmigają materiały 4k. Wybrałem jeden z dostępnych na youtube. Efekt WOW. Zero cięcia, kolory super. No i ambilight!

2. Korzystanie z sieci domowej. TV posiada opcję dlna więc odpalanie treści z dysku zewnętrznego jest ułatwione. Również nie było żadnych zacięć.

3. Naziemna TV cyfrowa. Instalacja bardzo prosta. Nie mam żadnych uwag.

4. Przeglądarka internetowa. Oceniam raczej bez szału. Wydaje mi się, że na tej domyślnej ciężko w dłuższym okresie czasu przeglądać strony internetowe.

5. Android. Ocena pozytywna, choć 2 razy udało mi się go zawiesić - raz się sam odmulił a w jednym przypadku musiałem wyciągać wtyczkę z prądu. Muszę dodać, że trochę się do tego przyczyniłem ponieważ w krótkim czasie włączałem i wyłączałem różne aplikacje oraz klikałem na pilocie różne przyciski szukając tego odpowiedniego. Poza tym śmiga szybko i bez zarzutu.

6. Obsługa programu KODI. Jestem pozytywnie zaskoczony. Włączałem treści z dysku zewnętrznego, używając opcji dlna. Telewizor spokojnie radzi sobie z plikami mkv o wielkości 10GB, tj. nie zacina, oglądanie filmu odbywa się płynnie.

7. Dźwięk. Telewizor mam podpięty pod system stereo ale szału nie ma. W sumie przed kupnem nie spodziewałem się niczego wielkiego także ok.

8. Pilot. Szybko przyzwyczaiłem się do tej klawiatury na odwrocie. Jest ok.

9. Oglądanie sportu. Wczoraj był mecz Polska - Litwa. Nie zauważyłem czegoś co by mnie drażniło, jakieś smużenie lub coś podobnego. Oceniam ok.

10. Wyświetlacz, czerń, kolory. Najważniejsza rzecz w TV :) Niestety tutaj nie jestem w stanie nic obiektywnie napisać. To mój pierwszy TV i nie mam porównania z żadnym innym. To co widziałem w marketach oglądając np. modele Sony wyglądało bardzo podobnie. Na moje oko "Janusza TV" wszystko wygląda ok. Nie wiem jak dobrze ocenić np. czerń. Może rzeczywiście nie jest jakaś rewelacyjna ale mnie to po prostu nie kuje w oczy.

11. Czego nie sprawdziłem: nie łączyłem TV z telefonem i komputerem.

Podsumowując: jestem zadowolony z zakupu. Wszystkie opcje, które chciałem działają bardzo dobrze. Nic nie kuje mojego amatorskiego oka. Nie znalazłem też żadnych wad fizycznych matrycy a przepatrzyłem ją szczegółowo. Ale zaznaczam, że nie jestem znawcą TV itp. Chciałem kupić TV, na którym będę mógł oglądnąć mecz, włączyć dla dzieci bajki z YT, czasami włączyć jakiś film z dysku zewnętrznego. Zobaczymy jak TV będzie się sprawował. Jeżeli tak jak w przeciągu tych kilku dni to będzie super.

Pozdro!
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
U mnie z kolei był owad. Plaga jakaś :)
Brodacz a jak u ciebie z równomiernością podświetlenia? U mnie z tym elementem i czernią było słabiutko.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Właśnie odszedłem od niego od kilku godzin wciągnięty przez yt 4k. Jeszcze ze 2 dni i zapomnę o kiepskiej czerni pod kątem (sorki ale to u mnie to chyba zboczenie zawodowe). Co do równomierności podswietlenia to jeszcze nie sprawdziłem po ciemku ale już za dnia zdaje się być nieperfekcyjnie. Z drugiej strony może to wielkość i fakt, że siedzę zbyt blisko sprawia, że widzę więcej niż należy. Jednak jeśli to faktycznie kwestia podświetlenia to jest na tyle "równomiernie nierozproszone", że absolutnie nie mogę użyć słowa clouding. Poprostu nie przeszkadza i tylko ktoś tak czepialski jak ja może to wychwycić.
Czekam na wieczór i wnikliwie będę badał czerń i podświetlenie. Na tę chwilę przewaga zalet zdaje się przysłaniać wcześniejszą niechęć do IPS. Zrobię fotki i jak coś złego się ujawni to wrzucę.
 

nadal

New member
Właśnie odszedłem od niego od kilku godzin wciągnięty przez yt 4k. Jeszcze ze 2 dni i zapomnę o kiepskiej czerni pod kątem (sorki ale to u mnie to chyba zboczenie zawodowe). Co do równomierności podswietlenia to jeszcze nie sprawdziłem po ciemku ale już za dnia zdaje się być nieperfekcyjnie. Z drugiej strony może to wielkość i fakt, że siedzę zbyt blisko sprawia, że widzę więcej niż należy. Jednak jeśli to faktycznie kwestia podświetlenia to jest na tyle "równomiernie nierozproszone", że absolutnie nie mogę użyć słowa clouding. Poprostu nie przeszkadza i tylko ktoś tak czepialski jak ja może to wychwycić.
Czekam na wieczór i wnikliwie będę badał czerń i podświetlenie. Na tę chwilę przewaga zalet zdaje się przysłaniać wcześniejszą niechęć do IPS. Zrobię fotki i jak coś złego się ujawni to wrzucę.

i jak tam po dwóch wieczorach ???
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Podświetlenie faktycznie na fotkach wychodzi niezbyt równomierne, lewy górny róg na powierzchni ok 20% tafli matrycy wyraźnie jaśniejszy. Ale patrząc gołym okiem nie widać tego. Oczywiście widać, że czerń nie jest czarna, ale w momencie gdy włączają się obrazy i dochodzi Ambi to problem ten zwyczajnie znika. Barwy są tak mocno nasycone ( a jednocześnie naturalne), jakby podświetlenie miał 700 a nie 350 nitów. Poza tym odkryłem, że mając YT 4k telewizja staje się zbędna. Nagrania z Go Pro to takie ciut lepsze FHD, ale z lepszych źródeł to nawet śpiący leniwiec zdaje się rozpędzać akcję i wciąga na godzinę.
Co do zawieszeń to zaliczył 2 wtyczkowe i 2 zwyczajniewyłączeniowe.
 
Status
Zamknięty.
Do góry