Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

brodacz

Active member
Bez reklam
Wreszcie doczekałem się przed zakupem. W śród wad są te dwie z obrazem. Czy przypadkiem nie byłoby możliwości wpłynięcia na nie jakimiś ustawieniami? Może zmniejszając kontrast i ostrość udałoby się uniknąć tych perturbacji. Oczywiście myślę to o oglądaniu wybiórczym jakiegoś materiału, który by tego wymagał.
Podsumowując kupuję go w wersji 7101 chyba, że ktoś da mi 10 lat gwarancji na 8601... Inaczej nie zaryzykuję 2,5k by za 5 lat kupować nowy.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Trzeba może jeszcze poczekać do lata na model Philips 65PUS7601/12 i ewentualnie może również pojawi się jego mniejszy" braciszek" Philips 55PUS7601/12 .(nie jest to potwierdzone ) Seria 8601/12 na razie ma zbyt wysoką cenę .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę że tyle dostaniesz.
Ale chcesz 55" czy 65" ?
Miałbym dla Ciebie chyba specjalna ofertę.
 

111kris

New member
Wielkie dzięki Kiki za test. Ja biorę ten model choć tak na prawdę dużej różnicy jeśli chodzi o obraz w stosunku do 6561 chyba nie ma.
- Ramki ekranu wyglądają trochę lepiej niż w 6561 - są ciemniejsze? jakby pseudo szczotkowane aluminium, bo raczej to nie jest aluminium?
- Pilot dużo gorszy niż w serii 8 ? i czy będzie pasował ten z serii wyższej do 7181?
- Jak z odtwarzaniem 4K z YouTube i FHD z Kodi - bez zacięć i problemów, płynnie?
 

adso78

New member
Pozwolę sobie tylko dodać iż pilot w tym TV jest raczej ...kiepski, płytkie przyciski, niewielkie odstępy miedzy nimi, nigdy nie wiadomo czy po ciemku trzyma się go prawidło. Słaba jakość wykonanie jak na Philipsa. Brak pointera to też raczej duża wada w stosunku do pilotów z poprzednich sezonów (i dostrzeże to każdy po przesiadce z tv wyposażonego w pointer na ten bez niego). Jak wiadomo Google nie zaleca używania pointera w swoim systemie i stawia na ujednolicenie platformy A, wiec brak pointera w najnowszych tv Philipsa to żadne dobry pomysł i dbanie o klientów a jedynie polityka sprzedażny. Ale to tylko pilot, można sterować tv z telefonu i jest o wiele wygodniej, a sam tv roi ogromne wrażenie.
Pozdrawiam.
 

nadal

New member
czy da się ten telewizor obsługiwać Iphone'm?
jeśli - to jaka nazwa programu ?, jaki jest dedykowany ???

Dzięki z góry za odpowiedz.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
W moim przypadku pilot będzie służył tylko do włączania i może czasem regulacji głośności. Mam zewnętrzny dekoder i korzystam z pilota od niego. Owszem gdy wejdę w smarta to wtedy pilot się przyda, ale wystarczą tylko kursory i ok.
 

saba19712

New member
Witam
czy ktoś z was posiada już Tv Philipsa 49 lub 55PUS7181 jestem zainteresowany zakupem tego modelu i interesuje mnie jak wygląda sytuacja z androidem, czy dalej są z nim problemy czy jest już stabilny oraz jak jest faktycznie z kontrastem w tym modelu. Z góry dziękuję za informacje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam go w domu i testuję teraz jak się zachowuje w warunkach domowych.
Android mi się nie zawiesił ale ja bardzo rzadko z niego korzystam.

Kontrast - co masz na myśli ?
 

Bork

New member
Czy dźwięk w tym modelu jest rzeczywiście tak dobry, że nie potrzeba dokupywać soundbara? Różnica między tym modelem, a 7101 to chyba właśnie moc głośników i podstawa. Czy są jeszcze jakieś różnice?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dźwięk jest bardzo dobry , naprawdę dobry jak na telewizor.
Ale Soundbar ma wielki sub dodatkowo wiec ta jakość stricte zawsze będzie lepsza. Zakup 7101 + soundbar o ile jest miejsce zrobi zawsze większe wrażenie.
 

artur.kharch

New member
Telewizor użytkuję już ponad miesiąc, a może i więcej, dostałem w ramach wymiany modelu 7150, więc chyba miałem okazję testować przed recenzentami ;) Ogólnie jest znacznie lepiej, telewizor działa stabilnie, nie ma problemów z uruchomianiem, przycinkami, przeskakiwaniem pozycji w aplikacjach, błędami z odtwarzaniem plików z nośników zewnętrznych i masy innych drobnostek, które sprawiały, iż zeszłoroczny model przyprawiał jedynie o ból głowy użytkownika. Netflix ma już 5.1, YouTube odtwarza 4K, pilot (może wygląda średnio, chociaż lepiej leży w doni, waży również mniej) ale działa znakomicie (można pisać przy pomocy klawiatury). Nie uruchamia sam sprzętów w nocy. Obraz również jest w porządku, ambi dostał opcję reagowania na dźwięk.

Kwestia dźwięku, cóż, głośniki to taka ciekawostka (nie tylko u Philipsa), nawet sprawdziłem przed przełączeniem na ampli i nie wiem nic o występującym basie głębokim, muzyki, filmów na tym słuchać się nie da komfortowo, więc polecam zewnętrzne cokolwiek.

Reasumując, poprawiono wszystko, można kupować ;)

Pojawiła się aktualizacja, ale prawdę mówiąc, boję się instalować, ktoś aktualizował, nic nie zepsuli ;)
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Dzięki za info.
7181 jest trudno dostępny w EURO.


Czekam na zapowiedzianą przez GOOGLE TV odnową podejścia do tematu ANDROID TV Sony, Philips).
Ma być systemowo PiP (podgląd sygnału Video z każdego źródła) oraz generalne czyszczenie systemu ANDROID TV.
Kiedy ? Lato 2016.
Wygląda, że będzie bardzo dobrze.


Po ostatnich modyfikacjach FW Philipki śmigają, aż miło.
 
Ostatnia edycja:

Bork

New member
W sklepach stacjonarnych EURO faktycznie w Warszawie nigdzie nie widziałem tego modelu. Z kolei w ich sklepie internetowym i powiązanym oleole.pl można kupić. Model 7101 tylko w mediaexpert i avansie jest dostępny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android 6,0 update będzie we wrześniu.
Modele 7101 będą dostępne już na dniach dla niebieskich w specjalne ofercie z kalibracją.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kilka osób już kupiło ten telewizor - jak go oceniacie ?
Proszę o kilka słów....
 
Status
Zamknięty.
Do góry