pytanko do posiadaczy Philipsa PFL 7332

kwiatek70

New member
Właśnie do mnie jedzie Philips PFL 7332 mam prośbę do już użytkowników tego modelu.
na co zwrócić uwagę przy ustawieniach aby były one optymalne i dały jak najleszy odbiór nowego LCd !

Pozdrawiam !
 

malysek

New member
Dobre pytanie. Dolaczam sie rowniez do postu i zwracam z odpowiedzia do osob ktore moga cos doradzic w ustawieniach tego telewizorka.

Pozdrawiam
 

Harpo

New member
Hmm.. dziwne pytanie: mam ten TV i ustawilem wg "samouczka" krok po kroku. Ponadto dopasowalem dzwiek i juz. Wszystko zalezy od wlasnych upodoban - jednemu podoba sie wiecej kontrastu, drugi woli ciemniejszy obraz...Podejrzewam, ze te "optymalne" ustawienia u kazdego uzytkownika beda inne :]
pozdr.
 

Harpo

New member
Ta ramka jest jak szybka zegarka elektronicznego - kawalek miekkiej szmatki (ircha) lub ta dolaczona do zestawu da rade. Bez przesady - nawet jak beda jakies rysy, to z z pewnoscia niewidoczne.
 

Harpo

New member
...odnosnie ustawien, dzisiaj "pobawilem" sie nieco ustawieniami i...okazalo sie, ze owszem, mam super obraz, alekontrast zostal ustawiony na poziom 100% ! Trochemnie to zaniepokoilo, bo jestem przyzwyczajony do kontrastu na poziomie 60-70%, ale coz: LCD-ki tak maja, w pracy na monitorze LCD rowniez mam wysoko - bo 90%. Inaczej obraz jest ciemny. Zostaje nadzieja, ze nie braknie mi tych % (poki co, zmniejszylem na 75 , podkrecilem jasnosc do 60% i tez jest ok). Moze marudze, ale nie lubie ustawiac czegos ma maksa juz od poczatku :cool: Acha, dodalem nieco basow na korektorze dzwieku - znaczna poprawa.

PS. "Odkrylem", ze ekran LCD w lewym gornym rogu delikatnie "chodzi"- ma luz - tak ma byc ??
 
Ostatnia edycja:

Mariuszek

New member
kwiatek70 napisał:
Właśnie do mnie jedzie Philips PFL 7332 mam prośbę do już użytkowników tego modelu.
na co zwrócić uwagę przy ustawieniach aby były one optymalne i dały jak najleszy odbiór nowego LCd !

Pozdrawiam !

czy prawdą jest, że w tym lcd nie ma szyby na panelu lcd? co z uszkodzeniami mechanicznymi?
pozdrawiam
Mariusz
 

Harpo

New member
Pokaz mi LCD, w ktorym jest szyba... :? Ogladalem w MM kilkanascie roznych modeli i w zadnym nie bylo,byc mozemodele z najwyzszej polki maja?
 

elrubio

New member
Ramka jest podobna do tej którą można zobaczyć w samsungach. Nie jest aż tak delikatna, ale po to dają szmatke do zestawu by z niej korzystać ;p
Co do szybek, 7411 miał szybkę ale w obudowie 'ramce' , nie widziałem jeszcze takieg o LCD który by miał taką szybkę na ekranie ;p
Co do uszkodzeń mechanicznych... Materiał "plastik" wiadomo, delikatna sprawa, zwłaszcza w miejscach gdzie nakłada sie podstawke 'stojaczek', tak to norma.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każda ramka na wysoki połysk jest podatna na zarysowania , wystarczy spojrzeć pod światło. Najbardziej to widać na Samsungach R 71
Używamy specjalnych szmatek ,ale jakby się przyczepić - to zawsze widać ryski pod swiatło.
pozdrawiam
 

wszary

New member
zakk napisał:
witam. a ja się zastanawiam nad czyszczeniem tego lcd. przeczytałem gdzieś na forum, że do jego odkurzania należy używać specjalnie przeznaczonej do tego celu szmatki. czy ramka otaczająca matrycę naprawdę jest tak delikatna i podatna na zarysowania?

Witam,

Moja żona czyści błyszczący panel dołączoną szmatką od producenta, a ekran odkurzaczem, ale ma specjalną końcówkę z bardzo miękkim włosiem (naturalnym), no i moc ssania jest na minimum. Jest ok nic się dzieje.

Pozdrawiam Wszystkich.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szmatki są dostępne a jeśli się porysuje rama - to korzystaj z nabłyszczacy i polerów - tylko sprawdź przed użyciem.
 
Do góry