Co sądzicie o TV LCD PHILIPS 42PF9831D

mistrzuncio

New member
Wiitajcie
Zastanawiam się nad kupnem LCD PHILIPS 42PF9831D, ale nie wiem dlaczego on ma mniejszą rozdzielczość od np. tanszego PHILIPS 42PF9731D FULL HD. Czy, to oznacza, że jest gorszy? Prosze o pomoc w tej sprawie, co sądzicie?
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
42PF9831D jest z ok.1000zl drozszy coprawda ma mniejsza rozdzialke ale ma Ekran Clear LCD z czasem reakcji 3 ms a 7ka 8sec, do tego ma Ambilight Full Surround zas 7ka bez tego "Full" i ma Dynamiczna poprawa kontrastu czyli cos czego nie ma 8ka poza tym z tego co wyczytalem na forum to 7ka ma niby full HD bo owszem wyswietlacz obsluguje 1080p ale elktronika go chyba blokuje i efekt koncowy jest 1080i czyli walek w bialy dzien... :)
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Witam miłośników marki Philips !

Oglądałem ten telewizorek w MM w Rzeszowie i muszę przyznać że zrobił przyjemne wrażenie ! Niestety personel MM nie mógł podłączyć sygnału SD więc nie wiem jak gra przy słabym sygnale, w HD obraz super ! Moim zdaniem PHILIPS 42PF9831D jest niezłym kąskiem ale tak cena ponad 16000 ! Na internecie znalazłem za 8400 zł. !!!!!!!!!! Czekam na testy ! Pozdrawiam:) :) :)
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Co się dzieje z miłośnikami firmy Philips ??????????

Witam ! Czy nikt nie kupił LCD Philips 9831D ? Na innych forach np. Sharp, ciągle nowe informacje a na tym forum nic się nie dzieje, a może firma Philips produkuje " szajs " i nikt tego nie kupuje ????? Bo moim zdaniem to jedyna firma która wprowadza nowe inowacje i jej telewizory LCD wygladają świetnie !!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :)
 

AreckiW

New member
wchodzi następca

Musio1968 napisał:
Witam ! Czy nikt nie kupił LCD Philips 9831D ? Na innych forach np. Sharp, ciągle nowe informacje a na tym forum nic się nie dzieje, a może firma Philips produkuje " szajs " i nikt tego nie kupuje ????? Bo moim zdaniem to jedyna firma która wprowadza nowe inowacje i jej telewizory LCD wygladają świetnie !!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :)

to jeden z lepszych LCD na rynku, i bardzo dobrze (jak na LCD) radzi sobie z sygnałem SD, ale:

1) nie ma matrycy Full HD (co jednak jest zaletą przy sygnale SD),
2) nie przyjmuje sygnału 1080p/24fps, co się objawia stroboskopem przy szybkich ruchach (juddering),
3) nie ma odświeżania 100 Hz, co IMHO ma większe znaczenie dla płynności ruchu, niż 3 czy 4 czy 6 ms,
4) jest za drogi jak na 42 cale,
5) wchodzi następca 42PF9832 już z matrycą Full HD.

Ja bym raczej szukał LCD w Sharpie, Samsungu, JVC, Toshibie, Panasonicu.
Pozdrowienia
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Dzięki za informację !!!!!

Chyba zaczekam na nowy model, bo wygląd mają " kosmiczny " tylko ta cena też z kosmosu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A może wybiorę Sharpa bo ma dobre ceny i jest chwalony na forum !!! Szkoda że plazmy mają problemy z " duszkami " i powidokami bo mają zdecydowanie lepsze kolory !!!!!!! :):):)
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Pewnie LCD Philips 9832D będzie super tylko ta cena !!!!!!!!

LCD Philips 9832D będzie pełnym HD ???? Bo na polskiej stronie nie znalazłem żadnych informacji na ten temat, jedynie piszą na zagranicznych forach, może ktoś posiada informacje na temat tego modelu i jego cen w Polsce ???
Pozdrawiam :):):)
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Co myślicie o Philipsie 42PF9832D !!!!!!

Podobno pojawił się nowy model Philipsa42PF9832D FullHD, czy ktoś ma namiary na ten model i jakie ma parametry ????? :):):)
Pozdrawiam
 

AreckiW

New member
Musio1968 napisał:
Podobno pojawił się nowy model Philipsa42PF9832D FullHD, czy ktoś ma namiary na ten model i jakie ma parametry ????? :):):)
Pozdrawiam

Ten TV 42PF9832D dopiero wejdzie, jeszcze go nie ma na rynku, cierpliwości.
Wg Philipsa ma to być Full HD 1080p.
Mimo, że może i jest kosmiczny, ale w ostatecznym rozrachunku liczy się jakość, a nie podświetlanie, czy wygląd.
Ja bym, w przypadku LCD, skupił swoją uwagę na następujących modelach:
1) Sharp 46HD1 lub 46XL1 (jeśli HD1 będzie za drogi),
2) Samsung LE46F86BD (100 Hz, kontrast dynamiczny aż 25.000:1, obsługa 1080p/24fps).
Masz 4 cale więcej, a cena będzie na pewno porównywalna, lub nawet niższa niż przeszacowany Philips (no chyba, że go mocno potanią).
Parametry w stosunku do 9831 w ogóle nieporównywalnie lepsze.
Zobaczymy, przetestujemy, ocenimy...
Cierpliwości !!!
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Super że na tym forum są fachowcy !!! Dzięki za informacje !!!!!

AreckiW napisał:
Ten TV 42PF9832D dopiero wejdzie, jeszcze go nie ma na rynku, cierpliwości.
Wg Philipsa ma to być Full HD 1080p.
Mimo, że może i jest kosmiczny, ale w ostatecznym rozrachunku liczy się jakość, a nie podświetlanie, czy wygląd.
Ja bym, w przypadku LCD, skupił swoją uwagę na następujących modelach:
1) Sharp 46HD1 lub 46XL1 (jeśli HD1 będzie za drogi),
2) Samsung LE46F86BD (100 Hz, kontrast dynamiczny aż 25.000:1, obsługa 1080p/24fps).
Masz 4 cale więcej, a cena będzie na pewno porównywalna, lub nawet niższa niż przeszacowany Philips (no chyba, że go mocno potanią).
Parametry w stosunku do 9831 w ogóle nieporównywalnie lepsze.
Zobaczymy, przetestujemy, ocenimy...
Cierpliwości !!!
Masz rację że obraz jest najważniejszy ale stylistyka też ma znaczenie bo przy tych kwotach i wyglądzie jest to jeden z najważniejszych mebli w salonie / pokoju / na który w pierwszym rzędzie zwracają uwagę goście a i nasze samopoczucie jest lepsze bo mamy super obraz a oprawa jest estetyczna. Z reguły jest to zakup na lata / w moim przypadku / więc długo się zastanawiam nad wyborem firmy. Cieszę się że dzięki takim stronom jak HDTV. com. pl można uzyskać pomoc i poradę przy wyborze i zakupie sprzętu. Pozdrawiam wszystkich " forowiczów " :) :) :) !!!!!!!!!!!
 
Do góry