Philips 50PFH6550/88 czy opłaca się brać

sqaya

New member
Cześć,
od dziś w jednym z sieciówek jest promocja na ten telewizor - Philips 50PFH6550/88. Dokładnie kosztuje on 2 999 zł.
Zanim pójdę go obejrzeć chciałem się dowiedzieć paru kwestii.
Czy kwota jest ok?
Czy to jest model z 2015 roku?
Jaka matryca jest tam zamontowana?
Jak działa na nim KODI?
Ewentualne uwagi.
 

lukasz1983

New member
Jest to model z tego roku oparty na Androidzie. Matrycę ma 100 Hz. Sama cena dobra. KODI działa w porządku, ale już na temat samego zakupu są bardzo różne tutaj opinie. Ja po miesiącu użytkowania żałuję i staram się teraz zwrócić lub wymienić go na inny model. Podstawowe błędy:
- po włączeniu przez kilka sekund nie działa pilot
- sam Android potrafi mocno zamulić i zawiesić się
- systemowy odtwarzacz nie radzi sobie z AVI
- nie można na stałe wyłączyć efektu teatru
- nie działa TVN Player
Twoja decyzja, ja bym mocno ją jednak przemyślał
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobra cena, bardzo dobry model.
Masz:
- matrycę natywną 100Hz,
- potrójny ambilight
- pilot z klawiaturą na żyroskopie który dział od razu bez żadnych problemów
- bardzo dobre podświetlenie matrycy
- bardzo dobra czerń w klasie cenowej.
- Android - jeśli masz dobre łącza śmiga aż miło
- Kodi - jeśli potrafisz zanotować odpowiednie wtyczki, masz za darmo
tysiące, tysiące nowych filmów po polsku i to w Hd. Masz też koncerty,
programy telewizyjne z całego świata, bajki
- MxPlayer - właśnie do tego jest aby z niego korzystać, kto nie potrafi jego
problem. Mx Platyer czyta wszystko i ze znakami polskimi. Nawet jak nie
ma to ściąga z innych platform i konfiguruje.
- Dual Play - może grać każdy z graczy na własnym ekranie
- Miracast - możesz ze smartfona czy tableta zrzucać w czasie rzeczywistym na
ekran co chcesz, w tym TVN Player.
- Philips pozostawił własne aplikacje Kinopleks, Vod ,Ipla, Iplex itp.
- wifi smart sreen - możesz zabrać z telewizora obraz na ekran smartfon i wyjść
do innego pokoju i dalej oglądać.
- dźwięk - masz głośniki skośnomembranowe, więc wystarcza w zupełności.

Kłania się profesjonalna kalibracja obrazu, która znacznie poprawia jakość obrazu.
Tylko Philips ma ambilight, a model w klasie cenowej, tej co podałeś jest extra.
 

lukasz1983

New member
MxPlayer jak najbardziej na plus, ale w moim przypadku często wywala film po kilkunastu minutach. Z moim problemem (ten pechowy efekt teatru) Philips nie potrafi sobie poradzić od kilku tygodni i nadal twierdzą, że "pracują" nad problemem. Na problemy z pilotem uskarża się sporo grono użytkowników 6550. Jeśli na starcie jest zainstalowany TVN Player, to ma on działać, a nie kombinowanie przez smartfona. Tak samo fabryczna aplikacja do odtwarzania filmów, skoro coś jest dostępne, to ma spełniać swój obowiązek, a nie spełnia i tutaj jest sporo problemów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie widzę żadnej kombinacji. Mam smartfona, wybieram w 2 sek TVN Player, jednym palcem zrzucam na ekran i działa.
Mx player, napisz na PW dom Ci kontakt do kolegi.
U nas działa 100 na 100.
 

kini0

New member
Bez reklam
A Philips dodaje smartfona do swojego telewizora ?
- Jeśli nie, to równie dobrze mógłbyś napisać że na tym TV dostępne są gry Xbox ONE. Wytarczy tylko sparować za pomocą kabla HDMI konsolę z telewizorem...
 
Ostatnia edycja:

lgepl.kc

New member
No i mam dylemat. Czy brać tego Philipsa, czy jednak Samsunga UE50H6400. Wszystkie moje potrzeby przemawiają za Philipsem (szczególnie Ambilight), ale po przeczytaniu tylu negatywnych opinii nie wiem czy ryzykować...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie róbcie z siebie biedaków.
Statystycznie każdy ma smartfona , więc nie czarujcie opowieściami.
Ja nie oglądałem TvnPlayer, nie oglądam i oglądać nie będę.
Kodi jest 1000 razy lepszy.
 

lgepl.kc

New member
Kup Philipsa w MediaMarkt, Satrun, MediaExpert. Mozesz po 14 dniach oddać bez problemu. W MM czy Saturn masz 30 dni bez podania przyczyny i zwrot pieniędzy.(naklejek czy folii przy brzegach TV nie zrywaj). Jak Ci philips nie podpasi albo zaczną się problemy, oddasz.

50pfh6550 jest dostępny tylko w Euro i to w promocyjnej cenie. Zrobię chyba tak, że wycofam w Euro rezerwację, a zamówię z dostawą do domu. Wtedy zakupy podejdą pod prawo zwrotu w terminie 14 dni przy zakupach na odległość.
Problem jest tylko taki, że czas oczekiwania na ten TV to 30 dni...:|
 

sqaya

New member
Mi też zależy na Ambi. Zastanawiałem się jeszcze nad wariantem takim:
Panasonic TX-48AS640E lub Samsung UE48H6400
+ odtwarzacz multimedialny z Andkiem
+ Lightpack
Ale jednak lubię mieć " all in one" a z Philips'em tak właśnie jest.
 

greypl

New member
Ciekawy temat się stworzył :) Ja większość opinii widziałem pochlebnych na temat modelu 50pfh6550/88 to teraz telewizor stracił jakby na "kolorach" ...

Interesowałem się bardzo Philips 48PFS8209 ale nie da się go kupić :(
Znacie jakieś odpowiednika myślałem że podobny jakościowo będzie model 50pfh6550 ale muszę się jeszcze nad nim zastanowić.
 
Ostatnia edycja:

sqaya

New member
Mam taki sam dylemat i powiem szczerze, że opinie nt. tych dwóch TV są bardzo podzielone.
W MM jest PHILIPS 48PFS8109/12 za rozsądną cenę. Gdzieś wyczytałem, że różnią się tylko kolorem. Ale niech się ktoś mądry wypowie bo ja tu tylko czytam :) A w sumie sam chętnie czegoś się o tym dowiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 48PFS8209 jest dostępny od ręki i to więcej sztuk .
Napisz na PW dostaniesz info.
Jak będziesz niebieski to kalibracja gratis.
 

manner

New member
Jest to model z tego roku oparty na Androidzie. Matrycę ma 100 Hz. Sama cena dobra. KODI działa w porządku, ale już na temat samego zakupu są bardzo różne tutaj opinie. Ja po miesiącu użytkowania żałuję i staram się teraz zwrócić lub wymienić go na inny model. Podstawowe błędy:
- po włączeniu przez kilka sekund nie działa pilot
- sam Android potrafi mocno zamulić i zawiesić się
- systemowy odtwarzacz nie radzi sobie z AVI
- nie można na stałe wyłączyć efektu teatru
- nie działa TVN Player
Twoja decyzja, ja bym mocno ją jednak przemyślał

1. Maybe the marriage console. It is not necessary to speak about all TVs
2. Tablets and phones can also 2 times a week to hang. This Android and that's fine. Windows or IOS also hang. There is perfect operating system?
3. Clear LCD - OFF - Theatre takes effect.
4. I do not know, I have not tried

reviews about it more positive than negative. Basically a bug in the software - forgets to adjust the image. The rest of the excellent image quality + Ambilight. The system is fast, better than on the Sony much. Errors such as "dependent" 1-2 times a week - are not critical. The error with forgetting settings - corrected 100%
 

lukasz1983

New member
Odpowiem na razie po polsku, bo nie wiem, w jakim pisać ;)
Mam HTC m7 z aktualizacją do Lollipopa i mi akurat system chodzi bezbłędnie, nie mam żadnych problemów. Tutaj natomiast Philips wypuścił kompletnie niedopracowany produkt, który natychmiast wymaga odpowiedniej aktualizacji. Tej na razie brak. Wyłączenie Clear LCD kompletnie nic nie zmienia, bo TV po prostu nie zapamiętuje ustawień, tyle w temacie. Co mi z fajnego obrazu i kilkunastu "światełek", skoro z każdym dniem irytacja z użytkowania 6550 narasta. Zapłaciłem za kompletny produkt, a otrzymuję bubla. Sony kilka dni temu wypuściło nowego softa i na razie można wyczytać, że system jest płynniejszy. Mnie jednak Sony nie obchodzi, no oni nie są żadnym wyznacznikiem. Kupiłem Philipsa i co mnie obchodzi, że inny producent ma takie, a nie inne problemy. Na koniec, nie mówimy o jednym, czy dwóch błędach na tydzień, bo sprawa jest o wiele poważniejsza
 

manner

New member
my PUS7600 16.10 came upgrade 860 MB, and the changes were noticeable. Speed TV has grown, the picture seems better, added a couple of Internet functions (which I do not use). And an update on the Sony, too, is understandable, but Android there was an old - 5.0, Philips 5.1 - the latest build. And more in the future will come philips updates with different functions, such as Ambilight Music. On Sony Andoroid older, slower processors and runs worse than philips, no need to mislead people. And updates are coming and there and there.
 

ZiZU4851

New member
Też zastanawiam się nad tym modelem przez cały czas. Chyba po prostu poczekam jeszcze miesiąc i zobaczę jak rozwinie się sprawa z softem.
W ogóle wypuszczanie androida na sprzęt z dwurdzeniowym procesorem to nieporozumienie. Ale z tego co wyczytałem to na pus7600 (quad core) problemy z wydajnością są bardzo podobne, a nawet gorsze.
Gdyby nie ten cholerny ambilight to nawet bym się nie zastanawiał nad phillipsem ;/
Do 4 tysięcy znajdzie się coś lepszego?

manner to kolejny sprzedawca Phillipsa. Wystarczy spojrzeć na jego poprzednie posty.
 
Do góry