Philips 50PFH6550/88 czy opłaca się brać

manner

New member
"manner to kolejny sprzedawca Phillipsa. Wystarczy spojrzeć na jego poprzednie posty."

What did you mean?

2-core processor for Android TV is normal because the processors designed specifically for TV + Android running in 720p to 1080p TVs. Enormous computing power is not necessary. For 4K TVs 4 cores do to, so first of all to carry out high-quality "upscaling" HD-4K. Look at what's inside the processor such as the Philips 7000 Series and everything

http://www.marvell.com/multimedia-s.../Marvell_ARMADA_1500_PRO-01_product_brief.pdf
 

firewalk

New member
W ogóle wypuszczanie androida na sprzęt z dwurdzeniowym procesorem to nieporozumienie.

Nie wiem jak mocno siedzisz w temacie Androida, ale nawet obecnie 75% aplikacji wykorzystuje do pracy tylko 2 rdzenie. Dużo więcej jeśli chodzi o płynność działania przy kilku aplikacjach w tle ma pamięć RAM. A co do Philipsa to rzeczywiście chłopaki mają problem z dopasowaniem andka. Ale jak widać u konkurencji temat wcale lepiej nie wygląda. Trzeba czekać na aktualizację.
 

manner

New member
people think that the more cores the better)) mediatek 8 cores 2 times slower core snapdragon 4 as an example, or even better example of AMD vs Intel. Near the processor amd (fx6300 @ 4300) bought it because it is much more expensive intel
 

ZiZU4851

New member
Akurat w przypadku mediateka, więcej rdzeni = nowszy i lepszy procesor (nie wliczając serii 8 rdzeniowej, bo to niewypał).
Nie znam żadnego urządzenia z androidem które by dobrze działało na dwóch rdzeniach.
Nawet tak chwalony za swoją szybkość i niezawodność samsung h6400 ma 4 rdzeniowy procesor, a nie jest nawet na androidzie.
Jeżeli Android TV działa dobrze na 2 rdzeniach to to pokażcie.
 

manner

New member
You might be surprised .... but there is such a thing as "optimization". With this you can make it work applications, operating systems, and so on are not on the most powerful devices. A striking example - computer games. There are games well optimized, there is bad.

Asus Zenfone - 2 core physical and 2 virtual - ANDROID WORKS WELL! And full of such examples.
 

pawelik2015

New member
Akurat w przypadku mediateka, więcej rdzeni = nowszy i lepszy procesor (nie wliczając serii 8 rdzeniowej, bo to niewypał).
Nie znam żadnego urządzenia z androidem które by dobrze działało na dwóch rdzeniach.
Nawet tak chwalony za swoją szybkość i niezawodność samsung h6400 ma 4 rdzeniowy procesor, a nie jest nawet na androidzie.
Jeżeli Android TV działa dobrze na 2 rdzeniach to to pokażcie.
Pamiętać należy że android w tv to nie jest normalny android tylko połączenie androida i systemu tv. Prawdziwe działanie androida można jedynie oceniac na smart tv box. Przeglądając aplikacje zainstalowane w tv w androidzie mamy sporo systemowych, ale to co możemy ściągnąć z sklepu googla to ułamek procenta tego co normalnie można na smartfonie/tablecie. Brak obsługi flash . Ostatni android wspierający flasha to kitkat 4.4 . Androida ratuje tylko kodi, mxplayer trochę gier i kilka innych programów. Jak dla mnie , do tej pory 2 rdzenie nie sprawiły problemów w działaniu tych kilku aplikacji
 

bartson2

New member
Odpowiem na razie po polsku, bo nie wiem, w jakim pisać ;)
Mam HTC m7 z aktualizacją do Lollipopa i mi akurat system chodzi bezbłędnie, nie mam żadnych problemów. Tutaj natomiast Philips wypuścił kompletnie niedopracowany produkt, który natychmiast wymaga odpowiedniej aktualizacji. Tej na razie brak. Wyłączenie Clear LCD kompletnie nic nie zmienia, bo TV po prostu nie zapamiętuje ustawień, tyle w temacie. Co mi z fajnego obrazu i kilkunastu "światełek", skoro z każdym dniem irytacja z użytkowania 6550 narasta. Zapłaciłem za kompletny produkt, a otrzymuję bubla. Sony kilka dni temu wypuściło nowego softa i na razie można wyczytać, że system jest płynniejszy. Mnie jednak Sony nie obchodzi, no oni nie są żadnym wyznacznikiem. Kupiłem Philipsa i co mnie obchodzi, że inny producent ma takie, a nie inne problemy. Na koniec, nie mówimy o jednym, czy dwóch błędach na tydzień, bo sprawa jest o wiele poważniejsza

Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisałeś. Po każdym włączeniu telewizora muszę wchodzić w ustawienia i wybierać preferowany przez mnie styl dźwięku i styl obrazu, ponieważ wystarczy nacisnąć off na pilocie i telewizor je zapomina i przywraca jakieś swoje. Taki telewizor ze sklerozą. Myślę, że Philips powinien sprzedać patent na Ambilighta innej firmie a sam niech się zajmie produkcją żarówek a nie telewizorów.
 

manner

New member
At Sony's Android TV is much more trouble than the Philips 6550 with his forgetting the picture settings. And philips was originally Android 5.1, but Sony has just released an update today.

P.S. Location Ambilight already invented AmbiLux and in a few years, this technology will be in the 5000 series TVs Philips, and everyone will forget about the Ambilight.
PPS Do not worry - an update to correct the image memory settings will be on your TVs
 

bartson2

New member
Bardzo dobra cena, bardzo dobry model.
Masz:
- matrycę natywną 100Hz,
- potrójny ambilight
- pilot z klawiaturą na żyroskopie który dział od razu bez żadnych problemów
- bardzo dobre podświetlenie matrycy
- bardzo dobra czerń w klasie cenowej.
- Android - jeśli masz dobre łącza śmiga aż miło
- Kodi - jeśli potrafisz zanotować odpowiednie wtyczki, masz za darmo
tysiące, tysiące nowych filmów po polsku i to w Hd. Masz też koncerty,
programy telewizyjne z całego świata, bajki
- MxPlayer - właśnie do tego jest aby z niego korzystać, kto nie potrafi jego
problem. Mx Platyer czyta wszystko i ze znakami polskimi. Nawet jak nie
ma to ściąga z innych platform i konfiguruje.
- Dual Play - może grać każdy z graczy na własnym ekranie
- Miracast - możesz ze smartfona czy tableta zrzucać w czasie rzeczywistym na
ekran co chcesz, w tym TVN Player.
- Philips pozostawił własne aplikacje Kinopleks, Vod ,Ipla, Iplex itp.
- wifi smart sreen - możesz zabrać z telewizora obraz na ekran smartfon i wyjść
do innego pokoju i dalej oglądać.
- dźwięk - masz głośniki skośnomembranowe, więc wystarcza w zupełności.

Kłania się profesjonalna kalibracja obrazu, która znacznie poprawia jakość obrazu.
Tylko Philips ma ambilight, a model w klasie cenowej, tej co podałeś jest extra.

O! Skoro tak dobrze znasz model to może wiesz też co zrobić, żeby telewizor pamiętał ustawienia?? 😀
 

pawelik2015

New member
Ja dalej nie wiem jak sie objawia działanie żyroskopu w tym pilocie. Co to żyroskop to wiem i jak działa też wiem. Nie widzę natomiast działania tego w tym pilocie
 

ZiZU4851

New member
Ja dalej nie wiem jak sie objawia działanie żyroskopu w tym pilocie. Co to żyroskop to wiem i jak działa też wiem. Nie widzę natomiast działania tego w tym pilocie
Chyba we wcześniejszych wersjach softu była opcja używania pilota jako wskaźnika, czemu ją usunęli to nie wiem...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

kooks

New member
Już chciałem zamawiać ten telewizor ale coś mnie tknęło i postanowiłem o nim poczytać. Zdziwiłem się, że w tak "tanim" telewizorze jest Android no i do tego AmbiLight. Nie wiem teraz czy kupować i liczyć, że aktualizacja softu wyeliminuje jego problemy ? (bo to wyraźnie wina softu) Czy poczekać trochę albo kupić coś zupełnie innego (ten AmbiLight kusi ...)
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Na YouTube jest sporo informacji na temat wtyczek do KODI. Tutaj przykład:

https://www.youtube.com/watch?v=ootAwqiZSng

Ja osobiście polecam Genesis. Wtyczka ta umożliwia odtwarzanie filmów przy automatycznym pobieraniu polskich napisów. Są również całe pakiety, które instalują wiele wtyczek na raz i przy okazji zmienia wygląda całego KODI.
 

mik61

New member
Już chciałem zamawiać ten telewizor ale coś mnie tknęło i postanowiłem o nim poczytać. Zdziwiłem się, że w tak "tanim" telewizorze jest Android no i do tego AmbiLight. Nie wiem teraz czy kupować i liczyć, że aktualizacja softu wyeliminuje jego problemy ? (bo to wyraźnie wina softu) Czy poczekać trochę albo kupić coś zupełnie innego (ten AmbiLight kusi ...)

Jest wiele błędów oprogramowania jednak powoli, powoli poprawiają to od 29.10 pojawiły się juz 2 aktualizacja które naprawiły kilka rzeczy ale jeszcze kilka zostało, Ale 3D to jest jedna wielka tragedia crosstalk jest masakryczny nie da się oglądać żadnego filmu zgłosiłem to do Philips: http://obywatelhd.pl/index.php/2014...2-powered-by-android-ostateczny-werdykt-test/ DOKŁADNIE TO MAM NA MYŚLI
 
Ostatnia edycja:

kooks

New member
Jest wiele błędów oprogramowania jednak powoli, powoli poprawiają to od 29.10 pojawiły się juz 2 aktualizacja które naprawiły kilka rzeczy ale jeszcze kilka zostało, Ale 3D to jest jedna wielka tragedia crosstalk jest masakryczny nie da się oglądać żadnego filmu zgłosiłem to do Philips: Philips PFS8109/12 TV z Androidem - test | Obywatel HD DOKŁADNIE TO MAM NA MYŚLI

W artykule, z tego linku jest napisane, że ostatnie aktualizacje naprawiły błąd związany z 3D. Jednakże jest to seria 8000 a my rozmawiamy o 6000. Tak czy inaczej odstraszył mnie jeszcze duży input lag. Gram na ps4 raz na miesiąc co prawda ale jednak gram i nie wiem czy zauważę różnicę w rozgrywce. Czy oczy nie będą się męczyć itp.
 

mik61

New member
Tak dokładnie artykuł dotyczy serii 8000 ale jest to taki sam objaw w tej serii 6000 bo sam posiadam 6550 i widzę że to jest to samo dlatego przytoczyłem ten artykuł bo nie znalazłem nic o tym problemie w serii 6000, jednak w innym temacie porozumiewając się z użytkownikami tej serii nie tylko ja mam problem z 3D, co do input lag też mam ps4 i gra mi się bardzo dobrze
 
Do góry