Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

kolabor74

New member
Dzień dobry
Od dziś jestem posiadaczem tego modelu o przekątnej 55
pierwsze próby wszystko działa zero problemów
moim zdaniem trochę za czuły pilot środkowy przycisk od sterowania(może kwestia przyzwyczajenia)
myślałem że będzie grał głośniej ale nie jest źle
Dziś niestety nie mogę się nim zbytnio pobawić przygotowania świąteczne
 

bluray

Banned
No to jesteś pierwszy owner !!!
Puść CUBA in 4K HAWANA (YT) z pena. To chyba najlepszy materiał UHD do testu wysokich modeli (płynność, kolorystyka).
No i koniecznie fotki z 4 x ambilight.
 

kolabor74

New member
Hej przepraszam że nie odzywałem się brak czasu.
Nie rozumiem czemu z pena jeżeli można z youtuba wygląda naprawdę nieźle.Coś więcej napiszę wieczorem
 

accu

New member
Bez reklam
Hej przepraszam że nie odzywałem się brak czasu.
Nie rozumiem czemu z pena jeżeli można z youtuba wygląda naprawdę nieźle.Coś więcej napiszę wieczorem

Witam uprzejmie,

Napisz proszę , czy ma kodek Vp9 opracowany przez Google , który jest wykorzystywany w YouTube w telewizorach
firmy Sony np . Sony KD-55X8509C .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kolabor74

New member
Przykro mi ale nie wiem jak to sprawdzić uruchamiam youtube wybieram sobie film 4k i puszczam ( czasami trzeba sprawdzić rozdzielczość ) coś więcej napisze wieczorem
 

accu

New member
Bez reklam
Przykro mi ale nie wiem jak to sprawdzić uruchamiam youtube wybieram sobie film 4k i puszczam ( czasami trzeba sprawdzić rozdzielczość ) coś więcej napisze wieczorem

Witam uprzejmie,

Powinieneś to mieć podane w szczegółowej specyfikacji telewizora - multimedia (kodeki wideo) . Telewizory Philips serii PUS 7600
kodeka Vp9 niestety nie mają , więc porażka , bo nie można korzystać z serwisu YouTube w rozdzielczości 4K .:-|
Obawiam się , że może być podobnie w serii telewizorów PUS8601 . Chciałbym się jednak mylić i może seria telewizorów PUS8601
ma jednak kodek Vp9 .
Trzeba również pamiętać , że telewizory Philips serii PUS 8601/12 nie obsługują technologii 3D .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kolabor74

New member
Witam po paru dniach jestem zadowolony z telewizora.
Obraz jaki wyświetla jest wręcz rewelacyjny, filmy 4k z youtube wyświetla bez problemu niektóre wyglądają wręcz nierealistycznie. Android na pierwszy ogień poszły dwie gry i kodi (zainstalowany zdalnie z komputera gdyż w google story go nie było) ambilight + hue rewelacja (minus aplikacja na telefonie nie widzi telewizora ) Z minusów zbyt czuły przycisk środkowy z kierunkami i polem ok. Zauważyłem że po korzystaniu z androida należy zamknąć aplikacje (kodi) inaczej telewizor ma problemy ze złączami hdmi (tak oglądam telewizję)Jeżeli macie pytania piszcie w miarę możliwości i czasu postaram się odpowiedzieć
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Proszę napisz kolabor74 jaka wersja oprogramowania sprzętowego (firmware) jest zainstalowana w telewizorze Philips 55PUS8601/12 , z którego jesteś tak zadowolony .:neutral:
Możesz zrobić zdjęcia 4- stronnego Ambilight w kilku ujęciach .
Czy Ambilight masz skonfigurowany aby oddawał dynamikę wyświetlanego obrazu , czy dynamikę dźwięku danego programu telewizyjnego ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
8601 to jedyny Philips ze wsparciem VP9.
Nr softu podałem wyżej za blogiem.

Witam uprzejmie,

Software QM151E to przecież nazwa ogólna. Telewizor ma historię software , gdzie podawane są kolejne wersje oprogramowania sprzętowego , np . QM151E_ xxxxxxxxxx . Z reguły pierwsza wersja to wersja inicjalizująca .(Initial SW version for the 8601 series)
Software QM151E o tej nazwie również będzie miał według blogu niemieckiego telewizor Philips 65 PUS9600 i telewizor Philips 65PUS8901 .
Telewizory Philips serii PUS7600 miały pierwszą wersję oprogramowania : QV151E_RO.3.120.105-(Initial SW version for the 7600 series)
A masz oficjalne dane , że będzie wspierał Vp9 ? Oby tak było , że wspiera Vp9 .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kolabor74

New member
Witam wersja oprogramowania to: QM151E.0.5.100.155
Jeżeli chodzi o podświetlenie to używam śledzenie obrazu/ naturalny lub wciągający
opcji śledzenie muzyki tylko gdy słucham muzyki jest kilka opcji do wyboru.
Moim zdaniem podświetlenie dolne jest złabsze od pozostałych
Mam pytanie do posiadaczy innych modeli w programie kodi udało mi się zobaczyć model procesora i procesora graficznego czy macie takie same?
cpu ARMV7 Processor rev5(v71)
gpu MALI-T624
 

Attachments

  • IMAG0181[1].jpg
    IMAG0181[1].jpg
    17,6 KB · Wyś: 298
  • IMAG0179[1].jpg
    IMAG0179[1].jpg
    23,7 KB · Wyś: 264

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Bardzo dziękuję kolabor74;-) za szybką odpowiedź na moje zapytania i wykonane zdjęcia .

Czy korzystasz z dekodera zewnętrznego , czy może z modułu CAM z kartą Smart od operatora ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W Holandii telewizor Philips 55PUS8601/12 dostępny od zaraz , między innymi w sklepach Media Markt ,
Expert , czy Plasma Discounter w cenie 2499 € . Tani to ten "telewizorek" nie jest .:wink:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry