Philips 32pf9541 czy Panasonic TH-42PV60E ?

Patrys25

New member
Pytam, bo w philpsie podoba mi sie ten PixelPlus... i 2 kanalowe swiatla... ale czy obraz jest lepszy jak w plazmie ? .... nie ma ktos linka lub zdjecia jak na tym philpsie wyglada obraz z kablowki ? Panasonic na swojej domowej stronie twierdzi ze problem z duszkami to juz przeszlosc... co wybrac bo od tego wszystkiego mam metlik w glowie
za odp wszystkim z gory dzieki :bober:
 

ein

New member
Patrys25 napisał:
Pytam, bo w philpsie podoba mi sie ten PixelPlus... i 2 kanalowe swiatla... ale czy obraz jest lepszy jak w plazmie ? .... nie ma ktos linka lub zdjecia jak na tym philpsie wyglada obraz z kablowki ? Panasonic na swojej domowej stronie twierdzi ze problem z duszkami to juz przeszlosc... co wybrac bo od tego wszystkiego mam metlik w glowie
za odp wszystkim z gory dzieki :bober:

Coz, bede nieobiektywny. PV60. Bo lepszy obraz, a swiatla sobie zrobisz za pare zlotych kupujac np zestaw w ikea. Ano duszki nie beda na pewno straszyc. Wiem, z autopsji :)
 

Patrys25

New member
ein napisał:
Coz, bede nieobiektywny. PV60. Bo lepszy obraz, a swiatla sobie zrobisz za pare zlotych kupujac np zestaw w ikea. Ano duszki nie beda na pewno straszyc. Wiem, z autopsji :)


hmm... No a Pixel Plus 2HD ?? czytalem ze znacznie poprawia obraz... i do tego philips je malo pradu ... a ten wielki Panasonic je produ tyle co mala elektrownia...
aha .. no i jeszcze jedna opcja zostaj ... sharp : LC-37XD1E :
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/107144
za 6500 hullhd:bober: ... teraz to dopiero problem...
 

dnc

Moderator
VIP
Przepraszam bardzo, że się wtrącę. Skąd kol. Patrys25 wiesz, że Panas zżera prądu jak mała elektrownia? Myślę, że byś się zaskoczył gdybyś dowiedział się ile naprawdę bierze w porównaniu do innych plazm. Zobacz temat o tej plazmie. Tam jest wszystko opisane.
Po za tym nie można porównywać LCD 32'' do plazmy 42''. Bo takie porównania, zwłaszcza prądowe nie mają żadnego uzasadnienia. Już prędzej jakbyś chciał kupić 40'' LCD Philipsa. Wtedy już to miałoby sens.

P.S.
Po za tym. Czytać, czytać i jeszcze raz czytać!!! Wiele rzeczy już jest opisane w stosownych wątkach.
 

luki1166

New member
filusia bierz

wg mnie bierz filusia obraz żyleta żadnego smurzenia i prosze nie wciskac mi tu lampek z Ikei (zenada) i nie porównywać z ambi.(kto nie widział niech nie pisze pierdół), no i wygląd przyzwoity w przeciwienstwie do plazmy Panasonica a powidoki i tak zobaczysz prędzej czy puzniej miałem wiele plazm w sklepie i żadna nie obeoniła się przed tym(jest to kwestia czasu)
pozaostaje tylko wielkośc 32 albo 42
 

dnc

Moderator
VIP
luki1166 napisał:
wg mnie bierz filusia obraz żyleta żadnego smurzenia i prosze nie wciskac mi tu lampek z Ikei (zenada) i nie porównywać z ambi.(kto nie widział niech nie pisze pierdół), no i wygląd przyzwoity w przeciwienstwie do plazmy Panasonica a powidoki i tak zobaczysz prędzej czy puzniej miałem wiele plazm w sklepie i żadna nie obeoniła się przed tym(jest to kwestia czasu)
pozaostaje tylko wielkośc 32 albo 42

Co do wyglądu to bym się zgodził. Wszystko jest kwestią gustu. To co jednemu się nie podoba innemu tak.
Co do powidoków to twierdzę, że to nie jest kwestia czasu, ale parametrów obrazu. Jeśli "przedobrzysz" to powidoki mogą się pojawić. Chociaż ja już mam plazme prawie rok i nic nie zauwazyłem. Wiem co to powidok bo sam sobie go zrobilem. Dałem wszystko na maxa i pojawiło mi się logo jednego kanału TV, ale po kilku dniach zniknął. Wiec jak dla mnie to już nie ma takiego znaczenia.
 

Patrys25

New member
dnc napisał:
Przepraszam bardzo, że się wtrącę. Skąd kol. Patrys25 wiesz, że Panas zżera prądu jak mała elektrownia? Myślę, że byś się zaskoczył gdybyś dowiedział się ile naprawdę bierze w porównaniu do innych plazm. Zobacz temat o tej plazmie. Tam jest wszystko opisane.
Po za tym nie można porównywać LCD 32'' do plazmy 42''. Bo takie porównania, zwłaszcza prądowe nie mają żadnego uzasadnienia. Już prędzej jakbyś chciał kupić 40'' LCD Philipsa. Wtedy już to miałoby sens.

P.S.
Po za tym. Czytać, czytać i jeszcze raz czytać!!! Wiele rzeczy już jest opisane w stosownych wątkach.

Porownuje LCD 32 do plazmy 42 bo sa w tym samy przedziale cenowym.. tak do 5 tys... z tego co czytalem panas pobiera 260 W a LCD 32 Philka tylko 106 czy cos kolo tego .... no chyba jest roznica >??
:bober:
No i wydaje mi sie ze ten Philips skoro cena zblizona do 42 calowego Panasonica... to musi byc niezly... ale jak dotad nikt mi nie pisze jak sprawuje sie pixelplus 2HD na kablowce...:!:
 

Mabri

New member
Patrys25 napisał:
Pytam, bo w philpsie podoba mi sie ten PixelPlus... i 2 kanalowe swiatla... ale czy obraz jest lepszy jak w plazmie ? .... nie ma ktos linka lub zdjecia jak na tym philpsie wyglada obraz z kablowki ? Panasonic na swojej domowej stronie twierdzi ze problem z duszkami to juz przeszlosc... co wybrac bo od tego wszystkiego mam metlik w glowie
za odp wszystkim z gory dzieki :bober:

Za dużo kombinujesz.
Tu nie ma się nad czym zastanawiać - Panasonic.
O poborze prądu było dużo mówione w wątku opisującym ten model. Poczytaj a nie słuchaj głupot.
 

bildex

New member
Ja bym brał Philipsa. PP2 spisuje się świetnie. Poprawia znacznie jakoś obrazu.
Idz do marketu i włącz sobie demo PP2 w Philipsie i wtedy ujżysz różnice.
Pozdrawiam
 

Patrys25

New member
Mabri napisał:
Za dużo kombinujesz.
Tu nie ma się nad czym zastanawiać - Panasonic.
O poborze prądu było dużo mówione w wątku opisującym ten model. Poczytaj a nie słuchaj głupot.


okey.. Dzieki wszystkim za pomoc :smile: No to Panasonic.. Wsumie caly czas bylem troche za tym TV bo jednak troche wiekszy... a narazie programy wyswietlane sa w 4:3 to i tak mi zetnie tego obrazu... moj starszy ma 32 cale a tak jak by mial 29 bo czarne pasy z boku.. jak sobie zwiekszy to znieksztalca obraz .. kicha :) ...

Jeszcze jedno pytanie... wykorzystywal ktos plazme do Xboxa360 ?
Jakie wrazenia ?
 

robboj

New member
Patrys25 napisał:
okey.. Dzieki wszystkim za pomoc :smile: No to Panasonic.. Wsumie caly czas bylem troche za tym TV bo jednak troche wiekszy... a narazie programy wyswietlane sa w 4:3 to i tak mi zetnie tego obrazu... moj starszy ma 32 cale a tak jak by mial 29 bo czarne pasy z boku.. jak sobie zwiekszy to znieksztalca obraz .. kicha :) ...

Jeszcze jedno pytanie... wykorzystywal ktos plazme do Xboxa360 ?
Jakie wrazenia ?

jak widzisz w moim podpisie uzywam 42pv60 i x360 i powiem Tobie jedno - miodek :D
czasem pojawi sie jakis duszek ale szybko znika - gram i sie nie przejmuje
 

luki1166

New member
Patrys25 napisał:
okey.. Dzieki wszystkim za pomoc :smile: No to Panasonic.. Wsumie caly czas bylem troche za tym TV bo jednak troche wiekszy... a narazie programy wyswietlane sa w 4:3 to i tak mi zetnie tego obrazu... moj starszy ma 32 cale a tak jak by mial 29 bo czarne pasy z boku.. jak sobie zwiekszy to znieksztalca obraz .. kicha :) ...

Jeszcze jedno pytanie... wykorzystywal ktos plazme do Xboxa360 ?
Jakie wrazenia ?
a z jakiej odległości oglądasz telewizor??
 

Patrys25

New member
luki1166 napisał:
42 cale hm moze i tak ale tylko z platformą cyfrową przemyśl jeszcze tego filusia 32 z ambiliht

Luki a masz moze linki do testow tego LCD ? bo chcialbym zobaczyc jak wyglada obraz z kablowki na nim.. pozdro
 

luki1166

New member
Patrys25 napisał:
Luki a masz moze linki do testow tego LCD ? bo chcialbym zobaczyc jak wyglada obraz z kablowki na nim.. pozdro
Nie mam ale własnie sam kupiłem dzisiaj 32pf9551 i czekam na dostawę oglądam też z 3 metrów ogólnie jak masz dobry sygnał z kablówki to lepsza jest plazma ale z dobrym lcd tez bedzie niezle.
W skl;epie mam podłączonego philipa 32pf5331 i jako 3 z rzedu i daje sobie jakoś radę choc moim zdaniem telewizory lcd są wyłącznie do cyfrowego sygnału tu jest cała przyjemność z oglądania nie wspominając już o sygnale HD:)
Potrzekaj za 2 dni dostane mojego podłącze do mojej kablówki w sklepie włoncze pp2 i cyknę zdjęcie dla Ciebie
 
Ostatnia edycja:

Patrys25

New member
luki1166 napisał:
Nie mam ale własnie sam kupiłem dzisiaj 32pf9551 i czekam na dostawę oglądam też z 3 metrów ogólnie jak masz dobry sygnał z kablówki to lepsza jest plazma ale z dobrym lcd tez bedzie niezle.
W skl;epie mam podłączonego philipa 32pf5331 i jako 3 z rzedu i daje sobie jakoś radę choc moim zdaniem telewizory lcd są wyłącznie do cyfrowego sygnału tu jest cała przyjemność z oglądania nie wspominając już o sygnale HD:)
Potrzekaj za 2 dni dostane mojego podłącze do mojej kablówki w sklepie włoncze pp2 i cyknę zdjęcie dla Ciebie


Oki.To czekam na twoje fotki.. tyle ze bylem dzis w sklepie... porownywalem Panasa 37 do Philka 32 - 9541 ... staly jeden nad drugim:smile:
No i moze naraze sie fanom Panasa ale obraz z kablowki na Panasie szalu nie robil.. jakis taki prze-ostry a na Philku mi sie calkiem podobal.. tak jak bylem nakrecony na Panasa tyle ze 42 calowego ... tak zmienilem zdanie..
A wszyscy tutaj na forum twierdza ze jak do kablowki to tylko plazma :) .. Na dzien dzisiejszy kupilbym mniejszego ale ladniejszego Philipsa...
Nie kupilem bo troche w tym NIE DLA IDIOTOW... przesadzaja z cenami...
Philips 9541 za 5800... w internetowych sklepach mozna znalesc juz za 4349!...
Takze Luki nie wiem jaka jest roznica miedzy 9541 a 9551 ... ale jak to mowia good choice !:!:
 

luki1166

New member
Patrys25 napisał:
Oki.To czekam na twoje fotki.. tyle ze bylem dzis w sklepie... porownywalem Panasa 37 do Philka 32 - 9541 ... staly jeden nad drugim:smile:
No i moze naraze sie fanom Panasa ale obraz z kablowki na Panasie szalu nie robil.. jakis taki prze-ostry a na Philku mi sie calkiem podobal.. tak jak bylem nakrecony na Panasa tyle ze 42 calowego ... tak zmienilem zdanie..
A wszyscy tutaj na forum twierdza ze jak do kablowki to tylko plazma :) .. Na dzien dzisiejszy kupilbym mniejszego ale ladniejszego Philipsa...
Nie kupilem bo troche w tym NIE DLA IDIOTOW... przesadzaja z cenami...
Philips 9541 za 5800... w internetowych sklepach mozna znalesc juz za 4349!...
Takze Luki nie wiem jaka jest roznica miedzy 9541 a 9551 ... ale jak to mowia good choice !:!:
Róznica jest tylko w obudowie i nic więcej. 9551 ma srebrną dolną listwe a 9541 czarną ot cała różnica
 

dario4

New member
Najlepiej wez tv taki jaki ci sie podoba ,ja bym wybral Panasonica Lcd Lub Plazme , Philips ma kiepska gwarancje 12m , Panas 24m i dobry serwis ,do tego wcale nie gorszy obraz .Nie sluchaj sprzedawcow oni tylko chca sprzedac towar ,
 
Do góry