Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że 65" jest nie za duży, wystarczy że podłączysz dobry sygnał.
Spokojnie możesz oglądać wówczas nawet z 2-2,5 metra.
Pytanie czy wystarczy kasy ?

Ceny na ten model jeszcze nie ma, są ceny extra na 65" Philipsa obecnej serii.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
No właśnie ceny :confused: zapewne będą odgrywać swoją rolę , ale myślę że teraz decydując się na 4K wytrwam z jednym tv ze 3-4 lata , a nie jak dotychczas tv u nie to około jednego roku nie wytrzymywał... W tym momencie myslę że 65'' jest wskazany tym bardziej że są coraz mocniejsze zapowiedzi o emisjach programów 4k z różnych źródeł, np. LG coś szykuje dla klientów którzy zakupią ich TV. Philips jak dotąd nie był zbyt ; pazerny; z ceną swoich produktów i myslę że nie zmieni swojej polityki ;)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Mam wrażenie, że cena początkowa 65" 7600 będzie oscylowała w granicach 10-11k PLN i po kilku miesiącach spadnie do 8-9k PLN.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Z tego co wiem, to TV z wyższych serii pojawią się po IFA we wrześniu.
Jako, że 7600 już zalicza się do serii premium może być sytuacja, że wypuszczą ten model po targach ale zobaczymy. Na chwilę obecną z tego co wiadomo, dużymi krokami zbliża się 7100 :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Z tego, co wiem, segment premium zaczyna się dopiero od serii 8. No nic, sam czekam na model 7600, w rozmiarze 65" i pierwsze jego testy.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Też w necie czytałem że Telewizorki Phila do właśnie serii 7600 miały być dostępne w połowie Maja. Serie 8000 i 9000 Wrzesień.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Zauważyć należy, że z tego roku, dostępny jest tylko 4100. Jak dobrze pamiętam, to rok temu seria 5 czy 6 była dostępna już w połowie maja.Teraz trochę z tym zwlekają ale jeżeli ma to przynieść lepszy produkt, to warto poczekać.
7600 wzwyż seria premium. Zapowiada się ciekawie, bo w końcu będzie pełne 4K ze wszystkimi kodekami na pokładzie.
Liczę również na to, że dział oprogramowania, mając system Android w 60%-70% TV z tego roku, poprawi jego stabilność.

Już niedługo będziemy mogli się przekonać!
 

daro1987

New member
co do ceny, to na niemieckiej stronie philipsa pojawiła się sugerowana cena detaliczna wynosząca 1.899,00 €

linku nie podam, bo nie mogę :)
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Miałem okazję pobawić się trochę tym TV.
Przede wszystkim bardzo ładny TV, montowany na cienkich nóżkach, chociaż jest możliwość zastosowania innych, to otwory na śruby są (m.in. na podstawę centralną). Pierwsze uruchomienie TV chwile trwa, ale za chwilę wita nas napis "android" :).

Matryca półmatowa sprawia bardzo dobre wrażenie. W modelu, który sprawdzam, nie było jakichkolwiek problemów z podświetleniem.
Ambilght bardzo mocny, porównałbym do tego w modelu 8809.

Późniejsza instalacja użytkownika jest bardzo prosta i intuicyjna.

Kanały bez problemy się zainstalowały i nawet przy jakości i sile sygnału z DVB-T na poziomie 40% jest bardzo dobrze. Nie zauważyłem zacięć przy TV więc zobaczymy jak znowu będę mógł przy nim chwile posiedzieć.

Demo 4K wbudowane w TV naprawdę bardzo miłe dla oka. YouTube filmy 4K działają bardzo bardzo dobrze, jednak postaram się jakiś film w HEVC pobrać dzisiaj i sprawdzić jak będzie czas.

Nagrywanie na HDD z DVB-T - bez problemów.

Pilot bardzo dobrze leży w dłoni, jednak przyzwyczajenie do starego układu zrobiło swoje. Miałem na początku problemy, żeby połapać się w nowych funkcjach pilota ale po pół godzinie ok. Funkcja swipe na strzałkach nawigacji też dobrze się sprawdza.

Wyszukiwanie głosowe, moim zdaniem dużo lepsze niż w zeszłorocznych modelach.


Powiem szczerze, że byłem wielkim zwolennikiem 8109, jednak teraz ten model mnie bardziej przekonuje.

Niestety, nie mam możliwości sprawdzenia na DVB-C i DVB-S. Szkoda, że na weekend nie będę miał czasu do niego nawet usiąść :(
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Kolejny dzień z tym telewizorem napawa optymizmem.

System działa naprawdę bardzo płynnie. Nie zawiesił mi się ani razu czy to przy aplikacjach, oglądaniu z USB, DVB-T. Wbudowany bluetooth bardzo dobrze współpracuje ze słuchawkami BT.
Ciekawą opcją jest opcja ustawienia próbkowania koloru dla każdego ze złączy HDMI.
Wyszukiwanie głosowe działa dużo lepiej niż w zeszłorocznych modelach.
Bardzo fajnie prezentują się aplikacje Google Cast, bo tą obsługę zapewnia TV. W końcu HBO GO będzie można oglądać bez żadnych problemów :).
 

WuMike

New member
Bez reklam
Swietnie, dzięki. Możesz jednak powiedzieć coś więcej o jakości obrazu? Chodzi mi głownie o czerń, płynność oraz kąty boczne. Wiemy, że jest on zbudowany na matrycy VA, ale zeszłoroczne modele miały dobre kąty, jak na ten rodzaj.
 
Do góry