Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

Karol1976

Active member
Bez reklam
Fabrycznie nie były do niczego podpięte.
Ma ktoś inne zdjęcia z wnętrza ?
Antenki mogę podpiąć takie same jak w laptopie konektory.
Tylko pytanie jaki to efekt przyniesie?
2.4 GHz 5/5 kresek
5ghz 5/5 kresek. czasem 4/5

Dziwne że nie były podpięte ???? Po to jest ta antenka aby zasięg zwiększyć dla wifi i BT .
Tak jest w ps4 , idzie taka antenka : po odpięciu pad gubi zasięg , nie łapie sygnału , ogólnie jest problem z zasięgiem , także w twoim przypadku i ja na moim miejscu bym wpiął w gniazdo , nic się nie stanie ale jak piszę wyżej : to jest do poprawy odbieranego sygnału .
Być może albo nie został podpięty przy składaniu ?
 

chris0s

New member
Mam ten TV od paru lat. I tak zacytuje kogoś przede mną że ten model to jest "mistrz zawieszania" już mi się nie chce wyliczać ile już razy musiałem go pozbawiać źródła napięcia. Moja wersja aplikacji Youtube to 2.12.08. jeżeli to wpływa na działanie tego Tv. Najczęstszym problemem to zanikanie całkowite głosu podczas oglądania programów z Tv naziemnej po czym czarny ekran i informacja "brak dostępnych programów" oczywiście po takiej akcji, odcięcie od źródła napięcia na jakieś 2-5 min. co naprawdę jest irytujące. Czasem to zdarza się po 2-3 razy pod rząd. Samoistnie wyłączenie TV oraz ekran powitalny uruchomienia Android też nie jest jakimś nowym przypadkiem. Podczas oglądania Netflix - nie ma reguły chociaż nie jest to aż tak sporadyczne tak jak w poprzednim przypadku, zanik głosu, zacięcie oraz przejście do oglądania tv naziemnej. Ktoś coś ma w takim przypadku do poradzenia ?
 

chris0s

New member
I właśnie Tv trafił do serwisu, padło na płytę - serwis mówi że nie ma dostępu do tej wersji płyty. Ktoś coś podpowie lub pomoże ? Nie wiem co mam robić.
 

DJ82

Member
Całe szczęście mi ten TV udało się po małych bojach w sądzie konsumenckim oddać z tytułu rękojmi.

Z tego co słyszałem ludziom nawet jeszcze na gwarancji wymieniali płyty główne na jakieś inne bez głowicy SAT czy coś takiego. Więc może w tą stronę pójść? Tylko nie wiem czy jest sens tak naprawdę... TV stary i problemowy... Być może czas kupić nowy - czy PHILIPS to już sam musisz sobie odpowiedzieć.
 

chris0s

New member
Już dawno po gwarancji. Nie wiem co z tym tv już mam robić, już nawet nie dzwonię do serwisu bo pewnie będą chcieli mi go oddać . I co teraz ? Jak taką płytę dorwać ?
 

chris0s

New member
Centralny ? To Radom tak ? bo z stamtąd biorą części ale brak. Pomysł jest teraz taki że mają przelutować mi tą płytę ale ryzyko że już nie wstanie, ale w sumie i tak już chyba nie zostało.
 

rafal20x

New member
4k

Poprzednie miały jakieś wady, na satelicie już dostępne 3 kanały 4K, po włączeniu chwile dźwięk działa po czym urywa się i czarny obraz np. na NASA TV UHD.
Ktoś znalazł rozwiązanie? Jak edytować oprogramowanie, lub który plik podmienić?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poprzednie miały jakieś wady

Ostatni soft niestety też, notoryczne zawieszanie szczególnie na Netflix.
Sprawa poprzedniej wersji softu nieaktualna, TV dead :płyta główna do wymiany - w serwisie płyt brak, na Allegro, ebay również posucha. Obserwuję i czekam spokojnie na jakiegoś rozbitka, zapewne już by leżał na złomowisku gdyby nie spora kolekcja płyt 3D.
 

rafal20x

New member
Dvb-t2

Czy ten telewizor posiada głowice DVB-T2?
Według instrukcji (Telewizja cyfrowa 2x DVB-T/T2/C/S/S2)
Kanałów w DVB-T2 nie wyszukuje, na satelicie sam dźwięk przez 5 sekund i brak obrazu w 4K HEVC.
Czy ktoś ma kontakt do Philipsa, aby poprawili w końcu oprogramowanie i HEVC kodek działał poprawnie na DVB-T2 i Satelicie?
 
Do góry