Philips TV Seria PUK 7150 - czyli model UHD z dodatkowym głośnikiem, z potrójnym Ambilightem na rok 2015

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Co do pilota to się zgodzę - moim zdaniem, ten z baterią pośrodku jest bardziej przyjazny :). Niestety nie zawsze zwracamy uwagę na wszystkie elementy przed zakupem. Tutaj, zależnie od potrzeb, można zakupić pilot z wyższej serii i wtedy będzie i wyszukiwanie głosowe i wygodniejsza klawiatura, jednak wiąże się to z z wydatkiem dodatkowych zł.

Co do YT, Google wypuściło update tej aplikacji, ktróa wygląda bardziej "user friedly" ale została obcięta z niektórych funkcji, m.in tych o których piszesz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z pilotem , też się dałem nabrać pierwszy raz. Widzę, że się zgłasza to gadam. Nawet się zdziwiłem ale załapałem że to nie ten model.
Ten co testowałem pilot działa najnormalniej w świecie.

Napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi on Ci pomoże w każdym problemie.

Smartfon - masz w sieci, masz z aplikacji Philipsa, z poziomu Youtube, z poziomu Bluetootha.
Korzystam sam z różnych form w zależności od okoliczności - przeważnie co szybciej.
 

eBizo

New member
Najnowsze wiadomości, niestety więcej złych:

- Rano TV nie chciał się włączyć, działał przycisk AL ale już nic poza tym. Pomogła dopiero wtyczka
- Przy oglądaniu filmu YT z castowania z telefonu przy 10 minucie po prostu się zrestował.
- Nie umiem sobie poradzić z lekkim lagami przy oglądaniu YT 1080p (HD). Internet 70-80mbit na sieci 5.0gzh. Filmy, nie żeby klatkowały ale po prostu lekko skaczą, ruchy postaci są takie nienaturalne).
Przykłady:
https://www.youtube.com/watch?v=GhlU3ikw8sA (tu mocno laguje, nawet troszkę z dźwiękiem jest problem)
https://www.youtube.com/watch?v=bvC_0foemLY (dźwięk ok, obraz troszkę skacze)

Z dobrych wiadomości to pojawiły się opcje społecznościowe w YT (lajki) i możliwość zmiany rozdzielczości.

TV dzisiaj wylądował na regulowanym uchwycie, TV prezentuje się świetnie, AL też fajnie wygląda, a dzięki regulacji można fajnie go dopasować.
 

eBizo

New member
Kolejny dzień testów.

Dwa restarty + zwiecha wszystkich funkcji smart (brak możliwości wejścia w cokolowiek). Przyszły mi dwa PADy XBOX, które działają też jako pilot. Pady bezprzewodowe, wymagają jednak jednego portu USB pod antenę. Ich działanie jest bardziej niezawodne od pilota. Można nimi wykonywać większość operacji np. przełączać kanały.

Doszedłem do genezy "problemu" z instalacją aplikacji/gier. Po prostu gdy klikniemy np. Instaluj czy Pobierz to musimy zjechać ekranem i wrócić inaczej te akcje się nie odświeżą i cały czas będzie wyświetlać pobieranie czy instalowanie. Dziwny błąd.

Przetestowałem też Android TV Remote - aplikacje. Działa fajnie ale jest dość ograniczona w funkcjonalności. Szukam jakieś aplikacji do udostępniania obrazu ale nie potrafię znaleźć.

W zał. TV jak się prezentuje w "ciasnej aranżacji".
 

Attachments

  • 20151016_170714.jpg
    20151016_170714.jpg
    412,9 KB · Wyś: 383
  • 20151016_170734.jpg
    20151016_170734.jpg
    452,4 KB · Wyś: 424

kini0

New member
Bez reklam
@ kiki "Osobiście bardzo się dziwię, jak ktoś narzeka na coś czego nie ma w sprzęcie ale nikt nawet nie obiecywał że ma być.
Kupiłem chleb i narzekać mam teraz że nie z masłem?
Ale przecież kupując chce nikt mi nie opowiadał że będzie z masłem.
To teraz mam narzekać na chleb że nie ma masła na nim ?"

- napisała osoba która twierdzi że Tv Samsunga na Tizenie ma dostęp do Google Play, jeśli się sparuje z nim telefon.... A do ludzi którzy kupili ( u Niego dodam...) Tv Philipsa z roku 2012 i nażekali na beznadziejne Smart Tv pisał że " dongle z Androidem rozwiązuje sprawę"....
 

eBizo

New member
Aktualizowałem bezprzewodowo, jutro sprawdzę jaką wersję mam dokładnie.

Telewizor dzisiaj też mnie pary razy wkurzył:
- znowu problem z włączeniem go w ogóle (minutę go włączałem)
- przełączył mi się raz na kilka sekund na głośniki, dość irytujące bo głośność soundbara i TV nie zbieżne
- przy zmianie kanałów wariuje, czasem nie reaguje na przycisk (to nie wiem czy pilot), czasem po przełączaniu skacze (włącza program jakby 2 razy), a raz nawet się zapętlił (przełączał się kilka razy między dwoma kanałami). Przez te przygody chyba zrezygnuje z karty CI na rzecz dekodera.
 

eBizo

New member
Dzięki za sugestie, faktycznie miałem wersje wcześniejszą.
Instalacja poszła dopiero za drugim razem. Znaczących różnic nie zauważyłem poza netflixem. Stabilność działa zmian.

Koniecznie po aktualizacji zresetować jeszcze samemu TV bo były problemy - chociażby YT nie działał.
 

manner

New member
It is important to update the firmware of the TV. Do a full reset - appears "hand with remote control" - turn off the TV - insert a USB flash drive firmware - switch - a window to load firmware - TV reloaded - updating firmware - off with the remote control - Remove the power cord for 3 minutes - turn back. You can do the same thing - but at the end of the reset. Thus firmware install correctly.
 

eBizo

New member
Kolejne testy.

Pilot działa lepiej, tzn nie ma lagów ale zdarza mu się nie wysłać sygnału (brak mrugnięcia diody). To już bardziej wina pilota albo baterii. Tak jak mówię pady działają bez zająknięcia.

TV działa stosunkowo stabilnie, nie miałem większych problemów mimo instalowania dużej ilości appek.

Zainstalowałem KODI z kilkoma ciekawymi pluginami do oglądania filmów. Samo KODI działa świetnie na tym telewizorze. Samych pluginów nie oceniam ale jest co oglądać i działają w 90%. Instalacja dodatków i źródeł całkowicie zdalnie (bez pendrive).

Pierwszy film z USB - bez większych problemów. Ale zwykły w HD więc sukces to żaden nie jest. Brak możliwości odtworzenia 4k USB to dużyy minus.

Straciłem możliwość castowania z YT - każdorazowo wyskakuje błąd przy próbie nawiązania połączenia. Castowanie z galerii np. już działa.

Problemy z HDMI/Soundbarem. Parę razy już straciłem możliwość sterowania głośnością albo np. zdarza się taka głupota, że nie mogę ściszyć poniżej jakiegoś poziomu np. 12 i już niżej nie zejdzie jakby nie reagował.

Wbudowana przeglądarka nie obsługuje FLASH czyli np. strona cda nie chodzi. Nie znajduje mi też jakieś alternatywnej przeglądarki np. chrom'a. Jedynie znalazłem:
https://play.google.com/store/apps/details?id=lex.com.webbrowser&hl=pl
Ta przeglądarka mimo kiepskich ocen i screenów działa całkiem fajnie - ma kursor sterowany przyciskami i cda na niej ruszyło. Ale oglądanie filmu jest w ten sposób niewygodne (działa słabo, wolno i ciężko się steruje).

Problemy z włączaniem TV. Ciągle występują ale mniej więcej znam już dziedzinę.
Problem głównie się pojawia gdy chce włączyć AL gdy telewizor jest wyłączony.
Po pierwsze AL nie zawsze się włączy, czasem aplikacja Android nie widzi też TV i nie mogę sterować kolorami (a ta funkcja bardzo mi się podoba!). Włączenie AL na wyłączonym TV powoduje włączenie telewizora bez loga Philips i ekranu, ale włącza on wszystkie porty (widzę po grajbelce i diodzie dysku) i to pewnie rodzi jakieś problemy (mam nadzieję, że nie hard'warowe).
 
Ostatnia edycja:

eBizo

New member
Dzisiaj znowu. Wyłączyłem TV, próbowałem włączyć po chwili AL i włączyły się porty i na tym koniec. Ani diod, ani możliwości włączenia TV - cokolwiek klikniesz dioda pilota miga i na tym koniec. Nie obyło się ostatecznie bez wyciągnięcia wtyczki co i tak nie rozwiązało od razu problemu - po włożeniu też troszkę trwało zanim udało mi się go włączyć. Potem po takim restarcie TV jest niestabilny (dużo rzeczy pobiera) więc ostatecznie powrót do normalności zajmuje z 20 minut..

Za to z fajnych rzeczy (takie też bywają) to fajne gry na PAD:
Fajnie chodzi i jest grywalna ta prosta gierka:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vectorunit.purple.googleplay
Ma niestety mikropłatności i dostęp do gry dla dwóch (na dzielonym ekranie) jest dodatkowo płatny ale się skuszę jak będzie jakaś promocja.
 
Ostatnia edycja:

eBizo

New member
Ze względu na problemy i słabe userbility TV (niepomijanie nieodkodowanych kanałów, brak zaokrągleń przy wyborze numerycznym np. wpisując 500 pokaże 500 mimo, że nie ma takiego kanału, wyświetlanie komunikatów o zakodowaniu kanału żeby za sekundę jednak go wyświetlić, ogólne lagi pilota) postanowiłem wymienić kartę CI na dekoder.. Przynajmniej po części powinno to odciążyć TV (dysk zmienię na pendrive) i może zacznie jakoś działać.

Chętnie wykonam owy hard reset, proszę o poprawiony link. Tak samo jak z telefonami po kilku tygodniach zabawy zawsze robię takowy i instaluje już tylko to co faktycznie będę używał.

Kolejna ciekawostka to telewizor wyłącza się normalnie, wyłączają się dyski i porty, a na drugi dzień TV jest w trybie uśpienia (dysk mruga, porty działają). Przy takim trybie TV odpala się w sekundę. Niby fajnie tylko ciekaw jestem zużycia prądu w takim stanie.
 

eBizo

New member
Napisałem w końcu do supportu zgłaszając problem z włączaniem telewizora. Nie obyło się bez kilku prób wysłania e-maila, ich strona działa beznadziejnie jak ich telewizor.

Najlepsze jest to, że link do kontaktu w sprawach TV w ogóle na ich stronie nie działa..

The requested URL /consumerfiles/page-items/master/pages/TPVision/PL/televisions.param1..param2..param3..param4..html was not found on this server.

Jako, że coś tam siedzę w webowych sprawach to udało mi się ten link "poprawić" i włączyć formularz kontaktowy, który za pierwszym razem wywalił "nieznany błąd"...
 
Do góry