Philips seria UHD 7100 z ambilightem i z Androidem - czyli nowe modele na rok 2015.

qwert_daro

New member
Jak wylaczylem pilotem to juz niemozna bylo wlaczyc,trzeba bylo wyjac wtyczke poczekac chwile i wlaczyc wtyczke i przyciskac przycisk ten z tylu TV i tak z kilkadziesiat razy az zapali sie dioda ,wtedy (ale tez nie za kazdym razem) dzialal pilot i mozna bylo wlaczyc tv ,jak juz sie uruchomil to wszystko chulalo az do wylaczenia pilotem.
 

bluray

Banned
Ja mam tak samo z nowym Samsungiem.
Co robić ?
W naprawie mówię, że każdy Samsung też tak ma.
Z SONY podobno jeszcze gorzej.
ANDROID SONY to jest poza akceptacją.
PHILIPS robi już od dwóch lat.
 

Cavallino

Banned
Czy w serii 7 jest jakakolwiek możliwość użycia myszki podczas przeglądania internetu?
Bez tego to nawet googla ciężko obsłużyć, strony zdecydowanie nie są projektowane do obsługi przy użyciu kursorów.
Jak podłączyłem myszkę wprost to usb w 7170, to wykrył ją jako klawiaturę i oczywiście nie działała.
 

Cavallino

Banned
Być może problem jest inny - jak używać przeglądarkę internetową, bez pointera, którego nie ma w tym telewizorze?
Jest na to jakiś inny sposób (w modelu 7170)?
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Czy planowana jest aktualizacja androida dla tej serii? Bo w androidzie L nie działa mysz, potrzeba coś nowszego

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka
 

Cavallino

Banned
Czy ktoś się orientuje gdzie można pobrać starsze softy do 7170?
To co jest obecnie woła o pomstę do nieba, może w starszych cokolwiek działało dobrze?
 

gregor1230

New member
Cześć. Kupiłem Philipsa 7170 i zamówiłem lepszego pilota nówka sztuka od modelu 7600 z lepszą klawiaturą , touchpadem oraz mikrofonem. Jak się okazało zanim przyszedł pilot rozmyśliłem się i zwróciłem ten TV do sklepu , bo do niczego się nie nadawał jedynie do ozdobienia ściany - ambilight. Może ktoś chętny jest na takiego pilota ?
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Cześć. Kupiłem Philipsa 7170 i zamówiłem lepszego pilota nówka sztuka od modelu 7600 z lepszą klawiaturą , touchpadem oraz mikrofonem. Jak się okazało zanim przyszedł pilot rozmyśliłem się i zwróciłem ten TV do sklepu , bo do niczego się nie nadawał jedynie do ozdobienia ściany - ambilight. Może ktoś chętny jest na takiego pilota ?

A na pewno działa w 7170?
Jeśli tak, to ja chętnie, będzie na zapas.
Ile za niego chcesz i jak on dokładnie wygląda?

BTW: Zastanawiałem się nad zwrotem swojego egzemplarza.
Niemniej nie znalazłem nic u konkurencji, co mogłoby z nimi konkurować, przynajmniej jeśli chodzi o hardware.
Na dopracowanie softu mogę poczekać, nie kupiłem tv na kilka miesięcy, tylko na lata.
 

gregor1230

New member
Wiesz co z przesyłką kosztował mnie 200 zł. Ja go odsprzedam za 150 zł.
Pilot nówka sztuka i działa z 7170 bo wszyscy od razu z tego co czytałem oryginalny pilot wymieniają na tego od 7600. Najzwyczajniej jest lepiej wykonany, tylna klawiatura klika, a nie jak w tym czymś co dodają do 7170. Ponadto masz mikrofon i działa wyszukiwanie głosowe oraz ułatwiający życie gładzik.
Co do TV wolałem go zwrócić, bo u mnie przekreśliła go całkowicie brak wsparcia 4k w vp9 dlatego wybrałem panasonica w podobnej cenie 300 zł dopłaty ale bez porównania panasonic moim zdaniem jest sporo lepszy. Na 20 filmów 4k z dwoma miał problem bo poszło bez dźwięku. Do tego ma lepsze cpu i obraz - matryca, a nawet jeden port usb 3.0 :).
http://allegro.pl/show_item.php?item=5957861436
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Co do TV wolałem go zwrócić, bo u mnie przekreśliła go całkowicie brak wsparcia 4k w vp9 dlatego wybrałem panasonica w podobnej cenie 300 zł dopłaty ale bez porównania panasonic moim zdaniem jest sporo lepszy. Na 20 filmów 4k z dwoma miał problem bo poszło bez dźwięku. Do tego ma lepsze cpu i obraz - matryca, a nawet jeden port usb 3.0 :).
Pilot Philips 7170,7600 i inne (5957861436) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ale nie ma dwóch tunerów, a to dla mnie 100 razy ważniejsze niż jakiś kodek w uhd, którego i tak żadna tv nie nadaje.

Co do pilota.
Touchpad się nie przyda, bo w 7170 nie ma czym sterować - brak kursora.

150 to jednak sporo, więc chyba poczekam aż mój pilot skończy żywot.
Za 100 zł może bym kupił.
Tyle maks. kosztują nowe piloty z klawiaturą do Philipsów na alledrogo.
 

gregor1230

New member
Na alledrogo ten kosztował 189 zł i tam kupiłem. Teraz ten dokładnie model jest za 220 zł + wysyłka.
Touchpad działa nie potrzebny jest kursor przesuwasz palcem po tp i kafelki się przesuwają. Żaden philips z 2015 roku nie ma kursora , ale tp działa. Tego pilota taniej nie kupisz niż ja go oferuję.
Tunery są dla mnie kompletnie zbędne bo niby do czego. TV n mam pod hdmi. Nie mam pojęcia po co to w ogóle jest ;) tv satelitarna czy co? A kto to jeszcze ogląda ? Kodek to podstawa cały materiał na YouTube masz w tym kodeku 4k i dlatego na philipsie będziesz miał jedynie full hd upscalowane. Do tego co byś w mkv nie otworzył to w 80% - 90% philips nie ogarnie.
Nie chcę się kłócić co jest lepsze bo wiem spędziłem chyba 5 h w saturnie i każdy tv testowałem. Wygrał panasonic cxm710. Oczywiście nie jest idealny , ale na bank lepszy niż te tv z androidami. Sony też wtopiło ... Ten system w wydaniu na TV to jakaś alpha jest.
Zacytuję fajnego posta z zagranicznego forum "In the old days Philips was a Royal Dutch company. They sold their souls to a company that's not very interested in quality and customers.... "
A wszystkiemu winne jest TP-Vision które kupiło sobie philipsa w 70%, soft powstaje chyba częściowo w Indiach a jakieś jego kawałki podobno w Polsce i taki o właśnie jest tego finał, że system chodzi jakby tam procek był 1 rdzeniowy.

P.S. :
Jak się nie sprzeda na allegro to pomyślimy.
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Tunery są dla mnie kompletnie zbędne bo niby do czego. TV n mam pod hdmi. Nie mam pojęcia po co to w ogóle jest ;) tv satelitarna czy co?

No właśnie są do tego, żeby nie było trzeba się bujać z zewnętrznymi dekoderami, drugim pilotem, różnicami w poziomie głośności między tv a dekoderem itd itp

Kupowanie telewizora z dwoma tunerami, przepłacając z 1000 zł za jego funkcje, tylko po to żeby używać go praktycznie jako monitora, to jakiś absurd, totalnie nieprzemyślany zakup.
Skoro są modele z jednym tunerem i matrycą uhd, to jaki jest sens dopłacać do czegoś czego nie miałeś zamiaru użyć?

Co do youtube - praktycznie nie używam, więc nie bardzo mnie ono interesuje.
Ale podaj jakiś link do materiału który się niby nie odtworzy, bo do tej pory oglądałem testowo kilka programów uhd z tego źródła i wszystkie działały.

Co do materiałów w mkv - zaletą tv z androidem jest właśnie fakt, że możesz do danego celu użyć innego programu niż ten przygotowany przez producenta tv, więc jeśli standardowy player czegoś nie ogarnia, uruchamiam to w innym i po sprawie.
Na razie odtworzyłem w ten sposób wszystko co chciałem, włącznie z filmikami z rejestratora samochodowego, których nie chciał ruszyć żaden inny telewizor.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tunery dają też inne możliwości.
Możesz pobierać obraz na urządzenia typu smartfon i oglądać w innym pokoju wszystkie programy z DVBt, mimo że telewizor główny gra swoje.
 

gregor1230

New member
No właśnie są do tego, żeby nie było trzeba się bujać z zewnętrznymi dekoderami, drugim pilotem, różnicami w poziomie głośności między tv a dekoderem itd itp

Kupowanie telewizora z dwoma tunerami, przepłacając z 1000 zł za jego funkcje, tylko po to żeby używać go praktycznie jako monitora, to jakiś absurd, totalnie nieprzemyślany zakup.
Skoro są modele z jednym tunerem i matrycą uhd, to jaki jest sens dopłacać do czegoś czego nie miałeś zamiaru użyć?

Co do youtube - praktycznie nie używam, więc nie bardzo mnie ono interesuje.
Ale podaj jakiś link do materiału który się niby nie odtworzy, bo do tej pory oglądałem testowo kilka programów uhd z tego źródła i wszystkie działały.

Co do materiałów w mkv - zaletą tv z androidem jest właśnie fakt, że możesz do danego celu użyć innego programu niż ten przygotowany przez producenta tv, więc jeśli standardowy player czegoś nie ogarnia, uruchamiam to w innym i po sprawie.
Na razie odtworzyłem w ten sposób wszystko co chciałem, włącznie z filmikami z rejestratora samochodowego, których nie chciał ruszyć żaden inny telewizor.

Okej to jeden tuner w zupełności mi wystarczy do dvbt, a i tak nie oglądam zbytnio tv bo to przeszłość dla mnie jest i chyba tylko naziemna zostanie aby było. YouTube - musi być , a jak jeszcze gra w 4k to już ekstra.
Materiał 4k a np.: torrenty.org i np.: filmy 4k dla przykładu star wars zemsta Sithów i będzie pokaz slajdów na KODI, na VLC w ogóle nic nie będzie , a na wbudowanym napisze że nieobsługiwany format pliku chociaż podgląd jest :). Niestety brak kodeka nie naprawi mnogość programów do otwierania - aż 3 są na razie albo 4 jak hardware nie potrafi to softem nie opędzisz.
Ten TV jest niestety kiepski jeśli chodzi o materiał 4k , a to jednak przyszłość. Jeśli chodzi o filmy fhd to ogarnia większość.

Tak na szybko z tej stronki 4k sample i większość nie gra jak powinna:
http://4ksamples.com/

Wczoraj wieczorem odpaliłem sobie Sicario w 4k i na pełnym komforcie go obejrzałem z żoną , a nie jak na philipsie jeden program, drugi, potem trzeci i wiesz co no nie działa. Karton, tv do niego i nara do sklepu.

@kiki
TV Anywhere tyle w temacie.

Oczywiście jeżeli ktoś używa tv jako tylko tv to ok.
U mnie to głównie odtwarzanie plików z pena , YouTube, netflix, gry z PC/konsola.
 
Ostatnia edycja:
Do góry