Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

h404

New member
Witam,
Porównując obydwa to philips jest full hd ma żywsze kolory , ambilight , natomiast samsung technologią 4K ( której tak naprawdę nie wykorzystam bo jest praktycznie niedostępna).

W Philipsie FullHD też nie wykorzystasz bo rozdzielczość na sofcie ograniczono do HD ...
http://www.hdtv.com.pl/forum/1239042-post1686.html


Po ostatniej aktualizacji (z wyczyszczeniem pamięci aplikacji):

  • Ipla, Player, Vimeo - nie działają
  • Upłynniacz nadal nie trzyma ustawień
  • Olbrzymia różnica jakości video pomiędzy YT z aplikacji a tymi samymi filmami z YT na kodi - na aplikacji YT obraz w 750p wygląda gorzej niż 480p w kodi czyli straszne mydło.
  • pozorna poprawa ostrości zauważona przez niektórych użytkowników wynika raczej z resetu ustawień
  • w TV, na kanałach bez trybu HD widoczne jakby rozmycie / odbicie obrazu
 

Sssebo

New member
Czy macie po aktualizacji VOD onet? U mnie wywala jakiś błąd. O dziwo mam Iple, wcześniej nie miałem
 
Ostatnia edycja:

Loduwa

New member
Jeśli ktoś aktualizował przez WiFi to może napisać ile u niego to trwało bo u mnie już 1,5 godziny świeci się tylko logo Philipsa i nie wiem czy wyłączać z prądu czy co robić? :)

Dzięki
 

freeman1982

New member
u mnie trwało może z 20minut najdłużej schodzi z optymalizacją programów końcowa faza instalacji.
Nie robiłem resetu po zainstalowaniu.
onet i tvnplayer nie działa.
TVNplayer przez kodi działa wtyczka mrknow z tego co czytałem weszli w współprace z samsungiem to nie wiem czy wogóle to kiedyś zadziała na tej platformie.
 

iandreas1000

New member
A wiecie moze czy wbudowany odtwarzacz wyswietla filmy w fhd?? Bo wyswietlajac film 1080p w kodi i tym wewnetrznym, mialem wlasnie wrazenie ze w tym drugim byla lepsza jakosc. Albo to autosugestia, przez to ze mowicie o tym Kodi i innych aplikacjach wyswietlajacych jedynie w 720p.
 

efel

New member
A wiecie moze czy wbudowany odtwarzacz wyswietla filmy w fhd?? Bo wyswietlajac film 1080p w kodi i tym wewnetrznym, mialem wlasnie wrazenie ze w tym drugim byla lepsza jakosc. Albo to autosugestia, przez to ze mowicie o tym Kodi i innych aplikacjach wyswietlajacych jedynie w 720p.

Wbudowany odtwarzacz wg mnie wyświetla w pełnym Full HD. Do 720p jest ograniczone jedynie w androidzie, a wygląda na to że ten odtwarzacz to nie jest android (bo np w czasie oglądania filmu ustawienia odtwarzacza wyglądają identycznie jak ustawienia TV oraz odtwarzacz uruchamia się wybierając inne źródło).
 

mik61

New member
Jeśli ktoś aktualizował przez WiFi to może napisać ile u niego to trwało bo u mnie już 1,5 godziny świeci się tylko logo Philipsa i nie wiem czy wyłączać z prądu czy co robić? :)

Dzięki

Wywal go z prądu i włącz od razu ruszy instalacja miałem to samo i większośc użytkowników
 

iandreas1000

New member
A ja nie wiem dla czego, dalej nie pamieta mi koloru sciany w ambilight. Przy wlaczaniu tv za kazdym razem musze to przestawiac. Myslalem ze aktualizacja cos pomoze. A dalej jest to samo.
 

mik61

New member
A ja nie wiem dla czego, dalej nie pamieta mi koloru sciany w ambilight. Przy wlaczaniu tv za kazdym razem musze to przestawiac. Myslalem ze aktualizacja cos pomoze. A dalej jest to samo.

Nie tylko u ciebie z tą rożnicą że u mnie jest fajka na kolorze który ustawiłem ale musze jakby odświeżyć ustawienie za każdym razem
 

bartson2

New member
W Philipsie FullHD też nie wykorzystasz bo rozdzielczość na sofcie ograniczono do HD ...
http://www.hdtv.com.pl/forum/1239042-post1686.html


Po ostatniej aktualizacji (z wyczyszczeniem pamięci aplikacji):

  • Ipla, Player, Vimeo - nie działają
  • Upłynniacz nadal nie trzyma ustawień
  • Olbrzymia różnica jakości video pomiędzy YT z aplikacji a tymi samymi filmami z YT na kodi - na aplikacji YT obraz w 750p wygląda gorzej niż 480p w kodi czyli straszne mydło.
  • pozorna poprawa ostrości zauważona przez niektórych użytkowników wynika raczej z resetu ustawień
  • w TV, na kanałach bez trybu HD widoczne jakby rozmycie / odbicie obrazu
Ja jeszcze nie aktualizowałem. Ale może ta kiepska otrość na Youtube w porównaniu z YT w kodi wynika z automatycznego włączania się upłynniacza. W kodim się nie włącza. I trzymając się dalej wątku upłynniacza to może w najnowszym sofcie domyślnie PNM jest teraz włączany na minimum a nie maximun i stąd ta pozornie lepsza ostrość - wszak im większy poziom Perfekt natural motion tym ostrość trochę mniejsza. Może ktoś to sprawdzić? :)

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

Sssebo

New member
jeśli chodzi o VOD onet - to fabrycznie zainstalowany nie działa, zainstalowałem tą aplikację ze sklepu PLAY i ta nowa działa
 

rusty666

New member
?

Cytat:

Odnośnie obsługi FullHD, wygląda na to że aplikacje systemowo ograniczone są do 720p i 50hz, poniżej screen z Kodiego. Filmy z 1080 skalowane są do 720. Podobnie jest na YouTube.

Może ktoś sprawdzić jak wygląda sytuacja w modelach z UHD i u konkurencji (Sony)?

Cytat:
w W755C jest to 1920x1080 i 60Hz


Mogłby to ktoś jeszcze potwierdzić? Ja wyczytałem, że Android TV w Sony (konkretnie w modelu 807C i 755C)również pracuje w 720p.
 

lukasz1983

New member
screen z menu kodi z mojego W755C
sonyff.jpg


YouTube działa w 1080p
 
Ostatnia edycja:

rusty666

New member
screen z menu kodi z mojego W755C


YouTube działa w 1080p


Mam jeszcze 5 dni na oddanie tego złomu Philipsa do media markt. 3D przebolałem, upierdliwie włączający
się upłynniacz przebolałem, rozbłyski ambilight w środku nocy przebolałem, ale to jest już ponad moje siły..
Kupuje full HD to chce mieć wszędzie full HD do cholery.

Jak Ci się to sony sprawuje?
 
Ostatnia edycja:

lukasz1983

New member
Jestem naprawdę bardzo zadowolony. Miałem tego Philipsa i najlepszą decyzją jaką mogłem zrobić była jego reklamacja i oddanie do RTV Euro. W tym tygodniu Sony wypuściło nowy soft, który umożliwia nagrywanie na dysk i opcję PIP/PAP. Telewizor dodatkowo wyraźnie działa płynniej, zdecydowanie szybciej niż bubel Philipsa. W kilku komentarzach wcześniej ostrzegałem ludzi przed zakupem, ale niektórzy dali skusić się na Ambilight i dzisiaj budzą się z ręką w nocniku. To nie jest tak, że W755C nie ma żadnych wad, bo jakieś błędy są, ale między nim a 6550 jest przepaść
 

bartson2

New member
Jestem naprawdę bardzo zadowolony. Miałem tego Philipsa i najlepszą decyzją jaką mogłem zrobić była jego reklamacja i oddanie do RTV Euro. W tym tygodniu Sony wypuściło nowy soft, który umożliwia nagrywanie na dysk i opcję PIP/PAP. Telewizor dodatkowo wyraźnie działa płynniej, zdecydowanie szybciej niż bubel Philipsa. W kilku komentarzach wcześniej ostrzegałem ludzi przed zakupem, ale niektórzy dali skusić się na Ambilight i dzisiaj budzą się z ręką w nocniku. To nie jest tak, że W755C nie ma żadnych wad, bo jakieś błędy są, ale między nim a 6550 jest przepaść
Widocznie miałeś wadliwy model.

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

lukasz1983

New member
Wadliwy model? przecież ten TV leży pod względem softu, a nawet samego wykonania (ramka) i tutaj nie ma znaczenia model. Cały ten temat jest tylko dowodem na to, że Philips w dupie ma opinie użytkowników, bo jak nazwać fakt, że każdy kolejny soft nie naprawia tak poważnych błędów
 

chreasy1

New member
Ja również kupiłem Sony50w805C i soniak wygrywa z philipsem jakością obrazu i płynnością. Koniec nerwów i stresu z tym bublem. Sam miałem przygode z tym badziewiem. Dwa miesiace temu temu oddałem phillipsa 50pfh6550/88 na mocy gwarancji 14 dni, nie dawałem już rady. Nigdy więcej philipsa.

@lukasz1983 nic dodać nic ująć.
 

jacek.ok66

New member
Jakoscia obrazu to Sony na pewno nie wygrywa. Philips ma poza Ambilight najwieksza zalete, ze wlasnie bije jakoscia obrazu pozostale firmy.
 
Do góry