Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

Szympo

New member
Co o tym sądzicie? http://zapodaj.net/914bcc22bf741.jpg.html
914bcc22bf741.jpg.html
Są to martwe pixele czy jakieś inne uszkodzenie? I czy mogę czekać z gwarancją, bo już z miesiąc minął.
 

softwar

New member
Jak ściągasz p2p shit a nie pewnych grup to się tnie. Ja bym sprawdził na waszym miejscu jakie macie polaczenie z wifi w ustawieniach widać jaka jest prędkości polaczenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Połączenie kablem, aha czyli się tnie bo "shitowa" grupa?
IMHO shitem to jest ledwo działający android w tym TV...
 

Ziewnik

New member
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, proszę o ewentualne potwierdzenie lub zaprzeczenie. Chodzi o podgląd ustawień obrazu, bo jest, ale też i go nie ma :lol:, ale do rzeczy.


Wchodząc w ustawienia wciskając na pilocie, powiedzmy "koło zębate" :p i wybierając wszystkie ustawienia -> obraz -> i obojętnie co, np. kolor to podgląd jest, natomiast jak wejdziemy poprzez przycisk home
obraz->kolor i podglądu nie ma.


Mam oprogramowanie widmo, które było, a już go nie ma, czyli z grudnia.




Wracając do podglądu ustawień obrazu.
Nie wiem jak było w grudniowej aktualizacji (nie sprawdzałem), ale zauważyłem, że po naciśnięciu home podglądu dalej nie ma, ale, ale... wchodzimy home->obraz->np. kolor->podglądu nie ma, ale naciskamy jeszcze raz ->home (menu z ustawieniami spadnie) i pojawia się podgląd :mrgreen:, później możemy wszystko przestawiać obserwując zmiany na ekranie. :twisted:


Soft ze stycznia.


Ach ten Philips. :p
 
Ostatnia edycja:

tejot1

New member
Zainstalowałem aktualizację.Perfect Natural Motion dalej nienaprawiony. Z 3D nie korzystam to nie wiem czy działa.

a naziemna tv przypadkiem sie nie schrzanila? albo widzisz jakies inne istotne uchybienia?

Jestem ostrozny nie tylko po lekturze biezacego watku, ale tez mam starszego philipsa 7 serii gdzie pare lat temu przy ktores aktualizacji rowniez zrobili takiego psikusa, ze kanaly wylecialy w kosmos i przez miesiac do kolejnej akutalizacji tv byl bezuzyteczny
 

efel

New member
Przez optyczny wyjdzie stereo, a przez HDMI, 5.1?

Po włączeniu opcji 'Passthrough' w kodim i uruchomieniu filmu z dźwiękiem DTS lub Digital Dolby 5.1 jedyne co telewizor przesyła po kablu optycznym do kina domowego to szum. Przejrzałem forum kodiego i tam piszą że Android TV tak ma, że jeśli chcemy 5.1 to tylko przez HDMI. Jeśli się nie włączy opcji 'Passthrough' to mamy dźwięk tylko stereo.

Z innych aplikacji sporo testowałem jeszcze Plex. On też ma opcję 'Passthrough', niestety działa tylko i wyłącznie dla Dolby Digital. A ja mam 99% filmów z DTSem. W dodatku Plex strasznie zacina się na tym TV, nawet po zmniejszeniu jakości, co jest śmieszne bo Plex na moim kiczowatym 2 letnim telefonie z androidem 4.1 chodzi płynnie i odtwarza wszystko w 1080p.

Inne aplikacje - MX Player, VLC albo nie mają opcji 'Passthrough' albo nie potrafią czytać filmów z serwera NAS, więc nie testowałem ich zbyt długo.

Aa i jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem. Telewizor mam podpięty do internetu kablem. Philips poskąpił nawet na interfejsie sieciowym, bo nie ma wbudowanej obsługi sieci gigabit. Łączy się z routerem z prędkością 100 Mbit co na dzisiaj jest ok, ale na przyszłość kto wie?
 

efel

New member
3.Moim zdaniem pilot akurat jest słabo wykonany . Jeśli patrzymy tylko na przód i tył to jeszcze ok ale boki a zwłaszcza przód są bardzoźle spasowane i wieje trochę tanią chińszczyzną. Pilot do dekodera DVB-T za 100zł wygląda już lepiej

U mnie pilot jest spasowany ok, nic nie gnie się, nie trzeszczy, może to zależy od egzemplarza.

4. Z tymi ustawieniami to mam problem taki że czytam jakie to sa problemy, ale specjalnie nie zauważyłem jakiś zmian negatywnych po zmianie ustawień i ponownym uruchomieniu. Generalnie ja mam włączone wszystkie wspomagacze(oprócz czujnik światła) . To jest tak samo jakby kupić sobie super kompa do gier a grać z wyłączonymi efektami.

Też mam wszystkie wspomagacze włączone oprócz Perfect Natural Motion, które mnie po prostu wkurza oraz co gorsza nie działa dobrze dla filmów w 24 klatkach. W bardziej dynamicznych scenach w filmach o dobrej jakości (1080 p, rozmiar filmu tak minimum 8,9 GB) procesor upłynniacza po prostu nie wyrabia i film tnie. Bez upłynniacza wszystko chodzi ok. Dziękuję za taki upłynniacz, który zamiast upłynniać powoduje przycięcia... Ja jestem mega wyczulony na takie rzeczy i nawet jak film zgubi 1, 2 klatki to od razu to zauważę i rzucę mięsem w stronę TV.

Testowałem też ten upłynniacz na podłączonym komputerze z którego odtwarzałem filmy, żeby wyeliminować niedomaganie odtwarzania w TV. Ewidentnie nie działa to dobrze w filmach o 24 klatkach. Co jakiś czas gubi, przeskakuje klatkę w dynamicznych scenach, no generalnie nie jest płynnie. Takie zjawisko nazywa się microstuttering i jest o tym sporo w sieci.

5/6/7. Duzo osób uważa pewnie że jak mają smartfona /tableta z androidem to tv będzie to samo.
Hmmm tak się zastanawiam czemu producent i sprzedawcy reklamują telewizory z Androidem jako posiadające mnóstwo świetnych aplikacji i gier, bo to przecież Android? Niech wielkimi literami piszą, że to Android ale inny na którym nie ma 99% aplikacji...

Poza tym zastanawiam się po cholerę TV mają wbudowane to całe Smart TV z którym jest zawsze więcej problemów niż to wszystko warte. Każdy kto tego potrzebuje kupi sobie albo dongla HDMI z pełnym androidem, albo podłączy komputer HTPC, albo konsolę itp. Po co kazać ludziom płacić za coś czego nie chcą, nie potrzebują, albo co nie działa dobrze i nie da się z tego normalnie korzystać? Za 5 lat (o ile te TV tyle wytrzymają) i tak to wbudowane Smart TV przestanie być wspierane, Youtube przestanie działać (co miało już miejsce niedawno dla starszych TV), albo będzie tak wolne że nie będzie się dało z tego korzystać, co spowoduje że i tak każdy będzie musiał zrezygnować z wbudowanego i zaopatrzyć się w jakieś zewnętrzne Smart TV.
 

Jogi007

New member
a naziemna tv przypadkiem sie nie schrzanila? albo widzisz jakies inne istotne uchybienia?

Jestem ostrozny nie tylko po lekturze biezacego watku, ale tez mam starszego philipsa 7 serii gdzie pare lat temu przy ktores aktualizacji rowniez zrobili takiego psikusa, ze kanaly wylecialy w kosmos i przez miesiac do kolejnej akutalizacji tv byl bezuzyteczny
Korzystam z dekodera satelitarnego także nie wiem czy coś popsuli z naziemną
 

jeszczedl

New member
Czy Wam też automatycznie pojawia się komunikat o dostępnej aktualizacji? Mam soft z grudnia (ten co zniknął ze strony) i nie wiem czy zmieniać. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Pod nc+ nie mam żadnych problemów.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

pawelwel

New member
Zastanawiam się nad zakupem telewizora.
Będzie on służył także jako monitor do wymagających gier
Zastanawiam się nad tym modelem 40PFT6510/12
A może polecicie coś lepszego innego producenta do ok 43 cali?
Nie zależy mi na 3d

Dzięki
 

freeman1982

New member
sprawdzałem status mojego tv na stronie serwisu
mik.radom.pl
Status zlecenia: W realizacji
Aktywność: Naprawa [Oczekująca]
Podejrzewam że coś siadło i czeka na części :/
 
Do góry