Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

RafalKL

Member
Wycofali aktualizacje bo wycina tuner telewizyjny. I jest gros przypadkow tego typu. Wiedza o tym Ci ktorzy nie korzystaja z tunera zewnetrznego tylko z modulu CAM lub dvbt.

mnie, odpukać, tunera dvbt nie ruszyło, wszystkie kanały jak miałem tak mam, wam się tak dzieje od razu po aktualizacji czy po ponownej instalacji telewizora?
 

binblady

New member
mnie, odpukać, tunera dvbt nie ruszyło, wszystkie kanały jak miałem tak mam, wam się tak dzieje od razu po aktualizacji czy po ponownej instalacji telewizora?
Od razu. Po aktualizacji kanaly niby byly ale nie mozna bylo ich wyswietlic. 3 dni tv w serwisie. Dzis przywiezli. Dam znac jak podlacze. Ponoc gra. Ciekawe na jakiej wersji softu. Hehe.

Ogolnie to za ta ilosc bledow mozna jakis pozew zbiorowy szarpnac ze wzgledu na sprzedawanie bubla.
 

jeszczedl

New member
Ja mam od wczoraj :)
Mógłbyś napisać czy też da się zauwazyc plamy podswietlenia matrycy na czarnym obrazie bez sygnału. Ewentualnie jakieś zdjęcie. W moim egzemplarzu w 50 calach one występują, ale po wyregulowaniu ustawien są ledwie dostrzegalne i tez w scenach z całkowitą czernią. Ogólnie nie jest to jakiś duży mankament gdyz dla niewprawionego oka sa one niedostrzegalne, ale zastanawiam się czy też wystepuja w 55?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

jeszczedl

New member
Najlepiej zrób ustawienia na takie jakie wcześniej podawalem. Chyba ze masz jakąś inna kalibracje

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

tesla2015

New member
Ktoś z Rumunii z 40PFH6550 (ostatni firmware) powiedział po zimnym starcie (odłącz przez 3 min) 3D jest OK.
Ale po umieścić telewizor w trybie czuwania z pilotem i uruchomić ponownie (budzenie) 3D jest przesłuchów.

Czy ktoś może spróbować to proszę?

Próbował ktoś?
Mam jeszcze QM152E_000.004.045.001 wersję. Nie chcę zaktualizować przed świętami Bożego Narodzenia. Najnowsza wersja oprogramowania nie rozwiązuje problemu 3D, ale dodał wiele błędów w niektórych modelach telewizorów. Myślę, że będę czekać na następnej wersji (jeśli w ogóle - może dadzą się i znikają :)
Ale jeśli 3D działa po uruchomieniu zimnego silnika, philips powinien wiedzieć, być może będzie to naprawić.
Przepraszam za kłopot.
 

Sssebo

New member
Koledzy podpowiedzcie czy u Was też w obrazie przeważa fiolet, nie mam pojęcia jak się tego pozbyć, może ktoś doradzi co zmienić w ustawieniach, które ustawienia za to odpowiadają
 

mik61

New member
Koledzy podpowiedzcie czy u Was też w obrazie przeważa fiolet, nie mam pojęcia jak się tego pozbyć, może ktoś doradzi co zmienić w ustawieniach, które ustawienia za to odpowiadają

Koledzy poda ktoś najlepszą konfigurację obrazu? Bo moja aktualna to jest taka że nie ma czystego przejścia między odcieniami danego koloru tylko np gdy jest LOGO HBO KTÓRE SIĘ ROZŚWIETLA NA CZARNY TLE TO ZAMIAT EFEKTU ROZŚWIETLENIA MAM KOŁA OD SZAREGO CORAZ JAŚNIEJSZE nie wiem czy wiecie o co mi biega
 

Ziewnik

New member
Up.
Ja zrobiłem ustawienia takie jakie podał kolega jeszczedl plus kontrast od kolegi shade.
Muszę przyznać, że po przesiadce z moich ustawień na te powyższe obraz mocno ściemniał (najwidoczniej miałem za jasno ;-)), ale postanowiłem się przełamać i powiem szczerze, że jednak są one niezłe, a chodziło mi po głowie, aby wrócić do swoich ustawień.
Reasumując, POLECAM.

Fioletów nie ma, czerń jest czarna, żywe, fajne kolory.
 

Sssebo

New member
Up.
Ja zrobiłem ustawienia takie jakie podał kolega jeszczedl plus kontrast od kolegi shade.
Muszę przyznać, że po przesiadce z moich ustawień na te powyższe obraz mocno ściemniał (najwidoczniej miałem za jasno ;-)), ale postanowiłem się przełamać i powiem szczerze, że jednak są one niezłe, a chodziło mi po głowie, aby wrócić do swoich ustawień.
Reasumując, POLECAM.

Fioletów nie ma, czerń jest czarna, żywe, fajne kolory.
Jak dla mnie to kolory są za bardzo podkręcone .
Próbował em różne ustawienia i nie mogę sobie poradzić z niebieskim kolorem
 

mik61

New member
Up.
Ja zrobiłem ustawienia takie jakie podał kolega jeszczedl plus kontrast od kolegi shade.
Muszę przyznać, że po przesiadce z moich ustawień na te powyższe obraz mocno ściemniał (najwidoczniej miałem za jasno ;-)), ale postanowiłem się przełamać i powiem szczerze, że jednak są one niezłe, a chodziło mi po głowie, aby wrócić do swoich ustawień.
Reasumując, POLECAM.

Fioletów nie ma, czerń jest czarna, żywe, fajne kolory.

Kolego możesz podać te ustawienia?
Popatrz jak u mnie wygląda to o czym pisałem 50PFH6550/88
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 857bcf98d41ee.jpg
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - a58965d31a35b.jpg
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 788b36638f2b0.jpg
 

maroani

New member
Jak dla mnie to kolory są za bardzo podkręcone .
Próbował em różne ustawienia i nie mogę sobie poradzić z niebieskim kolorem
A na czym robicie ustawienia na trybie noc czy na osobistym bo przy tych ustawieniach to na osobistym nie da się oglądać a w trybie noc fajnie to wygląda.
Wesołych Spokojnych Świąt!!

Pozdrawiam,
 

Ziewnik

New member
bardzo fajne ustawienia, w koncu ten obraz ladnie wyglada :) ja tylko kontrast do 10 podnioslem bo troche za ciemno mi bylo. Dzieki za te ustawienia, sa naprawde dobre

Dobra wrzucam moje ustawienia obrazu. Jak narazie takie mi najbardziej odpowiadają co nie znaczy ze każdemu muszą się podobać. Sprawdzcie i dajcie znać co o nich sądzicie. Styl obrazu osobisty.
Kolor 70
Kontrast 8
Ostrość 6
Zaawansowane
Kolor wzmocnienie minimum
Temperatura własna
Niestandardowa temperatura 127 90 72 -7 0 1
Kontrast tryb najlepszy obraz
Doskonały kontrast wyłącz
Jasność 38
Kontrast obrazu 100
Czujnik światła wyłącz
Gamma -4
Ostrość super resolution wyłącz
Redukcja szumów wyłącz
Redukcja zniekształceń wyłącz
Ruch perfect natural motion - tu generalnie wyłącz chociaż czasami daje na maxa zależy czy mam ochotę i co oglądam.
Clear lcd włącz.
Sprawdzcie i napiszcie co sądzicie i co byście zmienili.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Kontrast mam na 10, co do HBO to nie sprawdzałem, ale przyjże się.


Na HBO2 raczej tego nie zauważyłem, może dlatego, że tam jest kolorowe tło...?
 
Ostatnia edycja:

Szympo

New member
wie ktoś czy można się pozbyć smużenia obrazu w ustawieniach? Zmniejszanie ostrości trochę pomaga, ale widać to bardzo w grach na ps4. Chodzi o model 6550. Te ustawienia niżej mogą być pod ten model czy ma ktoś lepsze?
 

RafalKL

Member
Witam

Szukam ustawień obrazu dla modelu 6510, jeśli macie wypróbowane ustawienia to prosiłbym o podanie.

Pozdrawiam


Ja podam swoje ustawienia:
Kolor: 65 lub 70
Kontrast: 90
Ostrość: 8
Zaawansowane:
Kolor wzmocnienie: średni
Temperatura: normalny ewentualnie własne ustawienia kolegi powyżej
Kontrast: tryb kontrastu - wyłącz
Doskonały kontrast: średni
Jasność: 47
Kontrast obrazu: 80
Czujnik światła: wyłącz
Gamma: 1
Ostrość: Super resolution: włącz
Redukcja szumów: wyłącz
Redukcja zniekształceń MPEG: wyłącz
Ruch: Perfect Natural Motion: Maksimum
Clear LCD: włącz


Dla niektórych te ustawienia mogą się wydawać mocno wyśrubowane, ale ja takie lubię :)
Ta funkcja Super resolution działa słabo, na kanałach HD w ogóle nie widzę różnicy pomiędzy włącz a wyłącz, jedynie na kanałach SD widać ale baaardzo znikomą różnicę. Na moim poprzednim Philipsie miałem podobną funkcję i naprawdę podsycała ostrość niesamowicie. Zgłosiłem to do Philips Consumer Care, może poprawią z następnym softem...
 

grzesiek1945

New member
Witam

Panowie mam duży problem z TV Philips 55PFT6550/12. Zakupiłem go dziś tj. 27.12.2015 w Euro RTV AGD. Działa spoko ale jest jeden konkretny błąd, nie działa mi SKLEP PLAY. Włączam sklep a ten wyświetla się na kilka sekund (nie kompletny bo na lewym pasku nie ma działów z aplikacjami) i aplikacja się zamyka. Oprogramowanie TV mam niby aktualne (tak twierdzi TV) chociaż wiem że jest nowsze : QM152E_000.005.100.044 (Date published: 2015‐12‐09) ale dziwne nie mogę go nigdzie pobrać i zainstalować z USB. Próbowałem ustawień fabrycznych TV, usuwałem dane aplikacji SKLEP PLAY i nic. Miał ktoś taki problem?

Changelog tej nowszej wersji oprogramowania wskazuje że mój problem jest niby tam naprawiony ale dlaczego nie mogę go pobrac osobno lub dlaczego TV nie wykrywa go jak jest oficjalnie wydany? Może dla Polski nie jest zrobiony?
 

grzesiek1945

New member
No ale przy logowaniu do konta akceptowałem, i dalej poszło ale aplikacja się zamknęła i dalej nie działa. A gdzie akceptować na kompie te warunki korzystania?
 

jeszczedl

New member
Witam

Panowie mam duży problem z TV Philips 55PFT6550/12. Zakupiłem go dziś tj. 27.12.2015 w Euro RTV AGD. Działa spoko ale jest jeden konkretny błąd, nie działa mi SKLEP PLAY. Włączam sklep a ten wyświetla się na kilka sekund (nie kompletny bo na lewym pasku nie ma działów z aplikacjami) i aplikacja się zamyka. Oprogramowanie TV mam niby aktualne (tak twierdzi TV) chociaż wiem że jest nowsze : QM152E_000.005.100.044 (Date published: 2015‐12‐09) ale dziwne nie mogę go nigdzie pobrać i zainstalować z USB. Próbowałem ustawień fabrycznych TV, usuwałem dane aplikacji SKLEP PLAY i nic. Miał ktoś taki problem?

Changelog tej nowszej wersji oprogramowania wskazuje że mój problem jest niby tam naprawiony ale dlaczego nie mogę go pobrac osobno lub dlaczego TV nie wykrywa go jak jest oficjalnie wydany? Może dla Polski nie jest zrobiony?
Zainstaluj soft z 9.12 ręcznie przez usb. Mi na tym sofcie działa sklep play. Dziwne, piszecie że nie ma go już na stronie philipsa. Mogę wrzucic go wieczorem na jakiś hosting tylko ja mam do wersji 50 cali, nie wiem czy są kompatybilne.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

grzesiek1945

New member
No ja mam 55PFT6550/12 i nie ma tego softa, nie wiem czy jest kompatybilny a nie chce nic popsuć, i stracić gwarancję. Ewentualnie daj na jakiś serwer, google drive czy MEGA.
 
Do góry