Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

odl

New member
U mnie chodzi wszystko co potrzebuję - dlatego wybrałem telewizor z Androidem.
może inaczej.. android w tym konkretnym modelu to nieporozumienie ;-) muli, filmy na yt się zwieszają (hd 60 fps). na androidowym boxie wszystko śmiga bez problemu w full HD (i przy zmianie telewizora albo przy resetowaniu go do ustawień fabrycznych nie trzeba nic na nowo ustawiać :p)
 

patrykos91

Member
Żeby rozwiać wszelkie nadzieje i wątpliwości (chodź w sumie to ja sam miałem największe):

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie Pana zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać Panu następujące informacje.

Po zapoznaniu sie z historią zgłoszenia serwisowego RMA 1219465 oraz przeprowadzonymi czynnościami serwisowymi, nie stwierdziliśmy uchybień
w obsludze reklamacji telewizora 50PFH6550/88 o numerze seryjnym FZ1A1534055448. Komputerowe badania diagnostyczne układu przetwarzania obrazu oraz testy przetwarzania i wyswietlania sygnalu video 3D z wykorzystaniem filmów i obrazów testowych, potwierdziły prawidłowe działanie telewizora. Niewielkie zakłocenia efektu 3D, obserwowane przy krawedziach ekranu, sa zjawiskiem dopuszczalnym,
wynikajacym z konstrukcji i zasady dzialania matryc LCD. Z uwagi na fakt, że testy wykonane w serwisie nie wykazały jakichkolwiek usterek, reklamacje uważamy za nieuzasadnioną.

Widzieliście wyniki najprostszego możliwego testu, obraz 3d tylko na jednym oku, i nic na drugim.. jeśli coś takiego wychodzi źle, a TP Vision odpisuje mi w taki sposób, to jest nic innego jak jawne rypanie w dupsko ..

Dziękuje dobranoc.
 
Ostatnia edycja:

odl

New member
TV oddawałeś z tytułu gwarancji czy rękojmi? Jak długo trzymali go u siebie?
Mi z tytułu rękojmi tv wrócił dokładnie w dzień jak upływał termin ;) inna sprawa, że nawet go z pudła nie wyciągali i tylko powtórzyli pierwszą odpowiedź (mimo, że wpisałem więcej usterek, niż za pierwszym razem)
 

patrykos91

Member
TV oddawałeś z tytułu gwarancji czy rękojmi? Jak długo trzymali go u siebie?

To jest odwołanie od decyzji MIK zgłoszone bezpośrednio jako reklamacja do TPVision. Jak widać jedyna droga która ma jakiekolwiek szanse powodzenia, to wykłócanie się rękojmią ze sklepem, co pewnie przynajmniej razi tak odbije się tekstem podobnym do tego który przytoczyłem.
 

efel

New member
Widzieliście wyniki najprostszego możliwego testu, obraz 3d tylko na jednym oku, i nic na drugim.. jeśli coś takiego wychodzi źle, a TP Vision odpisuje mi w taki sposób, to jest nic innego jak jawne rypanie w dupsko ..

Dziękuje dobranoc.

Zostałeś wydymany bez mydła. Przykro mi. Pozostaje mieć nadzieję, że jak najwięcej osób się dowie o tym jak TP-Vision traktuje swoich klientów. Zwalczać ogniem tą firmę i całą markę Philips.
 

Ziku90

New member
Używał ktoś tej opcji nagrywania na dysk twardy? Działa to? Może się nagrywać przy wyłączonym TV? Warto w ogóle próbować?
 

efel

New member
Używał ktoś tej opcji nagrywania na dysk twardy? Działa to? Może się nagrywać przy wyłączonym TV? Warto w ogóle próbować?

Ja jak miałem ten TV to parę razy coś nagrałem. Niestety nie dało rady tego obejrzeć, bo TV po paru dniach stwierdził że dysk jest niesformatowany i próba wejścia w nagrania skutkowała takim komunikatem i koniecznością ponownego formatowania. Dwa razy mi tak zrobił, stwierdziłem że to kolejna popsuta funkcja w tym dziadostwie i dałem sobie spokój z nagrywaniem
 

Ziku90

New member
A poleca ktoś jakieś ustawienia obrazu do oglądania filmów w nocy? Na chwilę obecną jest dość mocny dramat, ciemne sceny tak ciemne, że w sumie czy patrzę czy nie, wiem z filmu tyle samo...
 

freeman1982

New member
Faktycznie jest

The latest software solves the issues below:

QM152E_000.005.255.246
(Date published:2017-09-21)
-Google security improvements
-Stability improvements
-No Audio during
-You Tube playback (when TV Tuner is not installed)
 

Wandalo13

New member
Jestem szczesliwym posiadaczem philipsa mam kilka spostrzeżeń.

1. Tv brałem dla Ambilight.
I powiem szczerze nie zawiodłem się w momencie wyłaczenia swiatła oswietla na tyle ze jest dosyć jasno w pokoju. Tzn wszystko zalezy od filmu ale ogolnie jest super.

2. Tv do gier

To był drugi powód chciałem czasami pograc w ps3/ ps4 wszystko działa ok dzieki niskiemu input lag

3. Słaba matryca VA

Zastanawiałem sie nad opiniami ze do dyskwalifikuje ten tv. Jednak ja nie zauwazylem słabej jakości itp. Może jestem mało wymagajacym uzytkownikiem i nie miałem ekranu z ips :)

4. Android

Wczesniej nie posiadałem androida w tv i nawet nie znałem jego funkcji ale teraz jestem pod wrazeniem. Teraz czytam opinie ze kijowy android. Co prawda pare razy miałem chwilowa zwieche na 2-3 sekundy oraz problem z youtube. Mimo 100 mb łacza stałego przez Wifi nie ładował tresci. Ale aplikacja kodi działa wysmiencie filmy i seriale w HD działaja znakomicie, zero przycinek wyszukanie filmu i odpalenie trwa kilkanascie sekund.

4. Pilot
Bardzo pomocne rozwiązanie klawiaturą z tyłu szybciej można wyszukac serial, film lub wpisać adres strony.

Mam tez pytanie do uzytkowników oswietlenia Hue czy ktos posiada czy ewentualnie sa jakies zamienniki ktore beda z tym wspolpracowały. Czytałem ze dwa lata temu philips cofnał aktualizacje i wszystkie zarowki powinni wspopracowac ale moze ktos ma juz gotowe rozwiazanie i moze polecic
 

Ziku90

New member
Wgrałem ten 000.005.255.246 u siebie no i niestety aplikacja Ipla zniknęła. Ktoś miał podobnie? Da się temu jakoś zaradzić? Albo jaka wtyczka do Kodiego działa poprawnie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wandalo13 - witaj w Klubie.
Hue rewelacja. O zamiennikach nie słyszałem.

Ziku 90 - napisz do urania-marek on sprawdzi.
 

RafalKL

Member
Mam prośbę do tych co robili downgrade softu, czy mógłby ktoś opisać po kolei procedurę jak to wykonać? nie wiem co robię źle, ale jak wpisuję adb reboot recovery to mam taki komunikat: "no devices/emulator found", nie mam już pomysłów :-(
 
Do góry