Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

koboos

New member
Czy ktoś kto ma zestaw głośników 5.1 i działa mu tylko stereo w przypadku materiału 5.1 i kabla optycznego może potwierdzić czy ten sposób działa?
Dźwięk. Zmiana "liczby kanałów" tyczy się tylko wyjść analogowych. Natomiast jeśli podłączysz Android Box kablem optycznym to by uzyskać dźwięk przestrzenny:
- zostaw "liczbę kanałów" na 2.0
- odznacz "Miksowanie stereo w górę"
- zaznacz "Przekazuj do urządzenie odbiorczego" oraz zaznacz trzy poniższe opcje: Obsługuje format Dolby Digital AC3, Transkoduj do formatu AC3, Obsługuje format DTS
Tak mając zaznaczone na moim Android Box MX3 uzyskuję dźwięk 6.1
Natomiast. Gdy puszczam dźwięk razem z obrazem przez HDMI do TV, a później z TV do głośników mam tylko stereo a po włączeniu transkodowania na urządzeniu zewnętrznym słyszę tylko piski i trzaski...
 

Tomek3city

New member
Czy ktoś kto ma zestaw głośników 5.1 i działa mu tylko stereo w przypadku materiału 5.1 i kabla optycznego może potwierdzić czy ten sposób działa?


Mogę potwierdzić, że w tym TV po ustawieniu jak w tym opisie słychać tylko piski i trzaski. Jeżeli kino ma wejście hdmi z audio to podobno działa ok
 

Ziku90

New member
U mnie na 40PFH5500/88 już drugi raz pojawia się komunikat w lewym dolnym rogu "Tryb awaryjny". Oczywiście wszystko dzieje się podczas normalnego użytkowania, bo ja nic z tym TV nie cuduję...
 
Ostatnia edycja:

odl

New member
dostępny jest nowy soft:

QM152E_000.005.210.000
----
New Homing frequency for YouSee (Denmark)
Power key on Joystick behaves the same as power key on RC
Pulsating standby LED when TV is starting up but not yet ready to receive RC commands
Miracast selection for 6400 series
User defined PNM settings are not retained for Youtube playback
Netflix shows abnormal video during playback
Stability improvement
----

piszą, że naprawili PNM dla youtuba.. ale po pierwszych testach mam wrażenie, że w ogóle to w końcu naprawili i już się nie włącza przy zmianie kanałów, po włączeniu TV albo zmianie źródła.

nie zauważyłem, żeby coś popsuli.. dodatkowo ipla zaczęła mi w końcu działać ;-)
 

odl

New member
zapodałbym, ale mam za mały staż na forum i nie mogę ;-) soft jest tam, gdzie zawsze się pojawia w pierwszej kolejności.

spróbuję trochę przechytrzyć skrypt sprawdzający..:

p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?scy=SK&slg=EN&ctn=32PFT5500/12


testowałem na 6510
 

RafalKL

Member
zapodałbym, ale mam za mały staż na forum i nie mogę ;-) soft jest tam, gdzie zawsze się pojawia w pierwszej kolejności.

spróbuję trochę przechytrzyć skrypt sprawdzający..:

p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?scy=SK&slg=EN&ctn=32PFT5500/12


testowałem na 6510


link działa, dzięki wielkie, właśnie ściągam ;-)
a jak pod względem jakości obrazu? nie poknocili czegoś? np. nie jest mniej ostry albo coś z kolorami
 

RafalKL

Member
powinien zadziałać, kolega odl sprawdził go na 6510 to na 6550 też powinien działać, wygląda że 5500, 65X0 i 6400 mają ten sam soft
 

odl

New member
tak, ten sam soft jest dla 5500, 65X0, 6400.

dodatkowo odblokowali możliwość włączenia instalacji z nieznanych źródeł (do ustawienia w opcjach androida). nie zauważyłem pogorszenia jakości obrazu.
 

markx

New member
Czy tylko mnie wkurza, że tv nie przełącza się automatycznie jak dostanie sygnał np z konsoli? Tylko trzeba ręcznie zmieniać źródło sygnału.
 

MATOS

New member
Ten najnowszy soft trafia w dziesiątkę, jeśli chodzi o to, czego mi brakowało w Philipsowym Androidzie :) Teraz już można sobie instalować co tylko się zechce - dla mnie super sprawa :)
 

mik61

New member
Ten najnowszy soft trafia w dziesiątkę, jeśli chodzi o to, czego mi brakowało w Philipsowym Androidzie :) Teraz już można sobie instalować co tylko się zechce - dla mnie super sprawa :)

Powiesz mi w jaki sposób to instalować? Skąd pobieracie aplikacje skoro nie ze sklepu których jednak jest nie wiele?
 

MATOS

New member
W internecie są fora, na których można znaleźć pliki .apk różnych aplikacji (według upodobań). Taki plik wrzuca się później np. na pendrive i przy założeniu, że masz już najnowszy soft, to wystarczy zainstalować ze sklepu ES File Explorer, a później uruchomić ten program i przejść w nim do lokalizacji swojego pendrive po czym wybrać wcześniej wrzucony plik .apk i kliknąć zainstaluj - TV sam poprosi o zmianę ustawień. Wtedy trzeba zmienić opcję "Nieznane źródła" na "Wł." i można już instalować pliki .apk :)

Dzięki temu mogę sobie zablokować nachalne reklamy w aplikacjach :)

iandreas1000 - o co dokładnie chodzi bo nie mogę zrozumieć? Jaki efekt teatru? Gdzie to sprawdzić? Jak będę wiedział to sprawdzę :)
 
Ostatnia edycja:

mik61

New member
W internecie są fora, na których można znaleźć pliki .apk różnych aplikacji (według upodobań). Taki plik wrzuca się później np. na pendrive i przy założeniu, że masz już najnowszy soft, to wystarczy zainstalować ze sklepu ES File Explorer, a później uruchomić ten program i przejść w nim do lokalizacji swojego pendrive po czym wybrać wcześniej wrzucony plik .apk i kliknąć zainstaluj - TV sam poprosi o zmianę ustawień. Wtedy trzeba zmienić opcję "Nieznane źródła" na "Wł." i można już instalować pliki .apk :)

Dzięki temu mogę sobie zablokować nachalne reklamy w aplikacjach :)

iandreas1000 - o co dokładnie chodzi bo nie mogę zrozumieć? Jaki efekt teatru? Gdzie to sprawdzić? Jak będę wiedział to sprawdzę :)

Rozumiem. A jakas apk dajaca 1080p w yt?
 

MATOS

New member
Istnieje coś takiego, ale dla zwykłego dotykowego androida. Dla testu przed chwilą zainstalowałem na moim Philipsie - menu da się obsługiwać z pilota, ale żadnego wideo nie można wybrać do oglądania. To była jedyna taka aplikacja, którą znam (a służy między innymi do odblokowywania wszystkich rozdzielczości na Youtube).
 
Do góry