Philips 48PFS8109/12 Dramatyczna jakość obrazu

UserUnkown

New member
Witam

Dnia 6 marca stałem się posiadaczem wyżej wspomnianego TV, kupiony w Media Expert.
Dzisiaj ostatecznie przekonałem się, że jest z nim coś nie tak. Na początku myślałem, że to kwestia ustawień, dość długo grzebałem w nich i zmieniałem w poszukiwaniu lekarstwa jednak nie przyniosło to żadnych efektów. Obraz jest bardzo słabej jakości, widać to najbardziej na przejściach tonalnych, widać takie pasy i kwadraty tak jakby była na nim zastosowana wysoka kompresja MPEG co skutkuje dramatycznym obrazem. Zmiana w ustawieniach redukcji zniekształceń MPEG nie powoduje żadnych zmian.
Źródło to dekoder Orange podłączony do TV przez HDMI
Robiłem test, zatrzymywałem obraz na dekoderze i podłączałem kolejno do Philipsa 47PFL6008K oraz do budżetowego LG42LN5400 i na obu TV obraz był zdecydowanie lepszy, przejścia były o wiele płynniejsze nawet na LG.
Do tego zauważyłem nawet duży clouding po prawej stronie ekranu oraz w okolicach górnej krawędzi.
Co robić? dzwonić na infolinie philipsa od razu czy jakoś przez sklep to załatwiać? Nadaje się to wszystko na jakąś gwarancję? czy to może kwestia jakiś ustawień jeszcze? Wydaje mi się, że sprawdziłem wszystko.
czekam na jakieś cenne wskazówki

Pozdrawiam Damian
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Rozumiem, że kupiłeś w sklepie internetowym z dostawą do domu ?
Jeśli tak to zwracaj. Jeśli nie to ..... serwis gwarancyjny chyba tylko.
 

UserUnkown

New member
Kalibracji nie mam zrobionej, ale mi nie chodzi o kolory czy tam czerń, bo z tym jest spoko. W sklepie sprawdzałem chwilę ale nie miałem swoich materiałów a na tych sklepowych to od razu nie było widać. dopiero jak wróciłem do domu i gdy zacząłem porównania z moim poprzednim tv to zobaczyłem te anomalie. To samo źródło, ten sam materiał, na 6008k obraz żyleta a na 8109 mam kwadraciki zwłaszcza na przejściach tonalnych, tak jakby był problem z obróbką obrazu. Pragnę przypomnieć, że 6008k również nie był kalibrowany. Nie ważne czy z dekodera, czy z komputera przez hdmi zawsze obraz z starszego phila jest lepszy. przejścia tonalne są płynniejsze nawet na budżetowym LG. Jeśli to jest normalne to jak to możliwe, ze ludzie z forum chwalą w tym tv obraz?
 
Do góry