co lepiej? 32 cale: 7411 czy 7332

konklon

New member
pytam, bo niby 7332 ma coś więcej- ale... wygląda jakby był bardzo niestabilny (mały dziwny) i mało o nim informacji wszędzie chociaż ktoś tu pisał, że to nie taka znowu nowość...
 

u_bahn

New member
Witam,
podpinam sie pod temat, bowiem o maly wlos nie stalem sie wlascicielem 32PF7411, lecz wstrzymalem sie po tym jak zauwazylem na rynku 32PFL7332.
Z mila checia zapoznalbym sie z opiniami innych userow na temat 7332.

pozdrawiam!
 

mac79

New member
Pisałem już w innym wątku ale powtórze jeszcze raz: widziałem 7332, wygląda super, gra jeszcze lepiej... stał obok Sonego V2000, Soniak ma "mocniejszą żarówe" ale za to bardzo niestabilny obraz (podłączona była kablówka).

Jeśli ktoś się zastanawia czy kupić coś z starej serii 7 np.7411 czy 7332 z PP2 oraz wyjściem USB no i co najważniejsze w tej samej cenie co starsze modele, to życze powodzenia
 

konklon

New member
porównujesz do sony a chodzi o porównanie tych modeli. skoro jest nowszy i lepszy to czemu nie kosztuje więcej....
wyglada jak tańsza wersja czegoś dlatego pytam. nie ma szkła z przodu np.
 

u_bahn

New member
mac79 napisał:
Jeśli ktoś się zastanawia czy kupić coś z starej serii 7 np.7411 czy 7332 z PP2 oraz wyjściem USB no i co najważniejsze w tej samej cenie co starsze modele, to życze powodzenia

Tu nie chodzi o zastanawianie, bo wybor jest jeden....
Po prostu oczekujemy rzeczowych opinii na temat 7332.
 
z parametrów technicznych, które można wyczytać na stronie philka o tych modelach wynika,że jedyną róznicą jest system pixel plus 2hd w modelu 7332.,reszta parametrów bez zmian. Z tego co sie orientuje to system pp działa tylko na zwykły sygnał, a pp 2hd również na sygnał hd. Wiec wniosek prosty: na zwykłym sygnale oba tv będą grały identycznie, a na hd lepiej będzie wyglądał 7332. No i jeszcze ten drugi ma wejście USB.
 
Ostatnia edycja:

zakk

New member
kernit1 napisał:
Chciałbym zobaczyć 7332 w akcji. Powiedzcie, gdzie go widzieliście na żywo, w jakich sklepach?.
Witam,

niestety w moim mieście nie można go jeszcze obejrzeć, ale za to oglądałem go u sąsiadów za Nysą. W sieci Expert kosztuje on ok. 1200 EUR i posiada 5-letnią gwarancję. Według mnie - a zaznaczam, że nie jestem specem w tym zakresie - zarówno wygląd, jak i obraz OK. Zastanawiałem się nad 7411 (a wcześniej m.in. nad PW9551,5331, LC3R, TX60, itd.), ale myślę, że warto dołożyć te 200 - 300 setki i kupić LCD o większej funkcjonalności (PixelPlus2HD, USB) i ładniejszym wyglądzie. Dla mnie ważna też jest szerokość, a ten model jes węższy o ok. 10 cm. Jedyne, co mi się w nim nie podobało to pilot - nieporęczny i wyglądem przypomina piloty sprzed 10. lat.
W sieci można go kupić już za ok. 3.300 zł. Znając ceny sklepowe w moim mieście, ten model będzie kosztował pewnie 500 - 800 zł więcej. Macie jakieś doświadczenia z zakupem w necie? Gdyby chodziło o 200 zł, to nie zawracałbym gitary. Muszę coś już w końcu kupić, bo bujam się z tym już od 2. miesięcy i zaczyna mnie to chyba przerastać.

Pozdrawiam, Zakk.
 

konklon

New member
jeśli chodzi o wygląd wiadomo- sprawa indywidualna- ale mnie na przykład bardziej się podoba 7411 ze szkłem. ten wygląda jak jakaś manta. ale wiadomo- nie tylko to ważna- chociaż też pewnie jakoś tam wpływa.
 

zakk

New member
Witam ponownie,
chciałem dziś rano zamówić go w sklepie internetowym www.zadowolenie.pl, ale poinformowano mnie, że będzie dostepny dopiero pod koniec marca. Podobno Philips nie nadąża za popytem...
 
Witam,

Też zastanawiam się nad tym modelem (32PFL7332). Wygląda na to, że Philips zbudował nowy model tej serii na podstawie modeli CINEOS. Elektronika + matryca jest podobna jak w tych droższych TV, jednak zaoszczędzono na obudowie (brak szyby), podświetleniu ambilight i głośnikach.
Jak na razie trochę mało jest opinii o tym TV, a osobiście go nie widziałem, więc trudno jest mi go ocenić. Mam nadzieję, że ktoś, kto widział ten TV na żywo, napisze swoje uwagi.

pozdrawiam,
Szymon
 

BlastX

New member
Witam, od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem modelu 7332. Musze przyznac, ze robi wrazenie. Wszyscy straszyli mnie, ze przy odbiorze przez scart bedzie tragedia i na to sie przygotowalem. Po podlaczeniu TV wyszly mi oczy. Jestem pod wielkim wrazeniem jesli chodzi o jakisc obrazu. TV sluzy mi glownie do ogladania Cyfry+ i np. na Calal+ filmy wygladaja tak realnie, az wydaje sie, ze zaraz aktorzy wyjda z ekranu:) Jesli chodzi o wyglad to kwestia gustu, mnie bardziej podobal sie 7411 ale jak postawilem swoj nowy nabytek na szafce to od razu zmienilem zdanie. Wszyscy mowia, ze LCD nie radza sobie z czernia, ja takiego zjawiska nie zauwazylem, wg. mnie czern jest bardzo wyrazista. Kontrast w nim tez jest niesamowity, ogolnie kolory sa bardzo dobre. Jedynie przy szybkim ruchu czarnego obiektu widac lekkie smugi ale tak jak mowie obraz idzie przez euro, z reszta musze sie jeszcze pobawic ustawieniami. Menu jest intuicyjne, nawet nie zagladalem do instrukcji bo wszystko jest jasne. Fajna rzecza (nie wiem czy tak samo dziala to w innych TV) jest autodopasowanie ekranu. Gdzies czytalem ze komus nie chowaja sie pasy w filmach 16/9 - w tym modelu po chwili ekran sam sie rozszerza i dopasowuje obraz aby caly byl wyswietlany na ekranie - po prostu rewelacja:) Moze ja sie nie znam (raczej na pewno sie nie znam:p) ale wg. mnie ten TV jest wart zainteresowania. Nie mialem wczesniej zadnego porownania z innymi LCD, jedynie ogladanie w sklepach, ale to nie to samo, wiec moja opinia moze nie byc rzeczowa. Byc moze sa inne modele lepsze ale chyba nie w takiej cenie w jakiej mnie udalo sie go wyrwac. W MM kupilem go za 3500 a kosztowal 3999. Co najdziwniejsze model 7411 tez kosztuje 3999 i nic nie mogli z niego opuscic, dla mnie dziwne - nowszy i lepszy model taniej od poprzednika??? No to tyle, co moge powiedziec po pierwszych wrazeniach.

Pozdrawiam
 

dyrooo

New member
To w MM mozna sie targować:confused:. Jeżeli mogę wiedzieć to w jakim MM kupiłeś ten TV. Jestem zdecydowany na któregoś z Philipsów 32 z serii 5332 lub 7332
i na dniach musze cos kupic.
 

BlastX

New member
Pewnie, ze w MM mozna sie targowac. Oczywiscie nie na kazdym sprzecie da sie urwac, ale akurat na tym sie dalo (wg. mnie troche za duzo opuscili ale to ich strata, a moj zysk:)) A MM, o ktorym mowa jest w Kielcach.
 

paulinezrulez2

New member
Witam Wszystkich

Mam pytanie do BlastX, czy ten LCD posiada tuner DVB-T i złącze CI.
Pytam bo w specyfikacji (na stronie philipsa) gdzie są pokazane gniazda wejściowe i wyjściowe na zdjęciu widnieje złącze CI ( po lewej) a na agito.pl jest napisane, ze posiada on tuner DVB-T.
Jesli jest DVB-T to jakie MPEG-2 czy MPEG-4
Druga sprawa to dlaczego jedni podają, że kontrast jest 4000:1 i 8 ms a inni 6000:1 i 6 ms. Te 6000:1 i 6 ms podają zwłaszcza (nie wszystkie) na stronach niemieckich (np: www.heise.de) czyżby inne matryce były na ich rynek niż polski? czy też to tylko jakiś chwyt marketingowy?

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

u_bahn

New member
paulinezrulez2 napisał:
Druga sprawa to dlaczego jedni podają, że kontrast jest 4000:1 i 8 ms a inni 6000:1 i 6 ms. Te 6000:1 i 6 ms podają zwłaszcza (nie wszystkie) na stronach niemieckich (np: www.heise.de) czyżby inne matryce były na ich rynek niż polski? czy też to tylko jakiś chwyt marketingowy?

Jakby tego bylo jeszcze malo, to na pewnych stronach podaja ze ma ambilight dwukanalowy ;-)
http://www.marketmedia.pl/?lang=pl&action=sklep&idm=1&ids=3&idss=10&idsa=2893

Jednak co do kontrastu 6000:1 i 6ms, to na polskiej, brytyjskiej, jak i niemieckiej stronie Philipsa widnieje 4000:1 i 8ms.
Marketing...? Raczej "fachowosc" niektorych serwisow i zwykle wprowadzanie klientow w blad, bo z marketingiem niewiele ma to wpolnego...
 

darcun

New member
Bez reklam
Philips 32PFL-7332

konklon-wytłumacz o co tu chodzi z tą szybą w 7411.Czy PFL-7332 nie ma tej szyby? i czy z tego powodu może być gorszy.A wogóle to ta szyba jaką spełnia rolę? Czy brak tej szyby to duży minus dla 7332?
 
Ostatnia edycja:

konklon

New member
to nic takiego. funkcja estetyczna i chroni jakby co przed paluchami czyli wgnieceniami. w sumie nie istotne ale dla mnie trochę ważne bo wygląd w sumie też się liczy a ten 7332 wygląda jak manta.
 

darcun

New member
Bez reklam
Dzięki konklon! Tak przypuszczałem,że ta szyba chroni przed paluchami.W/g mnie to dosyć istotna sprawa, no bo czasem ktoś niechcący może za mocno dotknąć np. przy wycieraniu lub pokazywaniu /o jaki ładny ptaszek/.Jeszcze raz dzięki!
 
Do góry