Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Philips > 46PFL8008S problem z Ambilightem
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: May 2009
28-10-2014, 15:12
Domyślnie

Witam uprzejmie,

Napiszę krótko , na drugi raz , jak coś robisz , to wpierw dwa razy dobrze pomyśl ...

W dalszym ciągu czegoś jednak nie rozumiesz , ale to już nie moja sprawa .

Pozdrawiam,
accu
Philips 32PFL9705H/12 - Accuphase E-213 + Accuphase Model DAC-30 -Yamaha CD-S2000 - Sonus Faber Grand Piano Home - Kimber Cable 8TC - Van den Hul the Second - Ayre CX-7eMP - Philips BDP-9600 - California Audio Labs DX-1 - Sony W905A - Oppo BDP-103D - Grado 325is
_---Nie martw się , bądź szczęśliwym---_
Odpowiedź z Cytatem
accu jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Member

Meldunek: Jan 2006

28-10-2014, 15:20
Domyślnie

Bardzo dziękuję za uświadomienie mnie - chyba nigdy na to bym nie wpadł.
Skoro miałeś zamiar udzielić mi takiej rady zamiast pomocy, o którą prosiłem w pierwszym poście, to trzeba było lepiej w ogóle nic nie pisać w tym wątku.
A co do tego, że w dalszym ciągu czegoś nie rozumiem, to chyba tego, że po prostu nie jesteś i nie byłeś w stanie mi pomóc, bo nie masz ani odpowiedniej wiedzy, ani chęci.
Więc po co te Twoje wywody, które niczego do tematu nie wnoszą?
Odpowiedź z Cytatem
gelo29 jest offline
Member

28-10-2014, 15:57
Domyślnie

Oj tak,
bardzo, ale to bardzo cenna porada, która pomogła mi w rozwiązaniu mojego problemu.
Nic, tylko kłaniać się w pas i dziękować.
Ręce opadają po prostu...
Odpowiedź z Cytatem
gelo29 jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: May 2009
28-10-2014, 23:08
Domyślnie

Cytat:
Napisał gelo29 Zobacz post
Oj tak,
bardzo, ale to bardzo cenna porada, która pomogła mi w rozwiązaniu mojego problemu.
Nic, tylko kłaniać się w pas i dziękować.
Ręce opadają po prostu...
Witam uprzejmie ,
Nie musisz ...
Ale możesz zobaczyć jaką masz ustawioną wartość : Brightness . Można ją nastawić na" ruchomym"
pionowym suwaku od wartości 0 do 255 .
Według mojego skromnego zdania zależna jest ona od wartości luminancji matrycy w telewizorze .
W telewizorze 46PFL8008 montowane były matryce firmy Samsung typu VA o luminancji 72% lub 74%.
Prawidłowa więc wartość powinna być ustawiona pomiędzy 184 do 189 .
Druga prawidłowa wartość , która powinna być prawidłowo ustawiona w TCON alignment jest
zależna od wielkości plamki , która w telewizorze Philips 46PFL8008 wynosi 0.53x053 .
Więc wartość ta powinna być ustawiona na : 0135 . Można ją ustawić na "ruchomym" pionowym
suwaku od wartości 0 do 0255 . Tak jest przynajmniej w moim telewizorze firmy Philips z 2010 r.
Oczywiście wartości jakie mam ustawione są inne , bo inna jest wielkość plamki w 32" (31.5")matrycy , która wynosi około 0.36x0.36 , więc wartość ustawiłem na : 0091 .
Natomiast wartość Brightness ustawiłem na : 194 , gdyż matryca firmy Sharp typu UV2A zastosowana w moim telewizorze ma wartość luminancji 76%. Te nastawy zapisałem w : Store.

Więcej niestety nie wiem , bo jestem tylko zwykłym użytkownikiem telewizorów firm Sony i Philips - tyle że świadomym .
Pozdrawiam,
accu
Philips 32PFL9705H/12 - Accuphase E-213 + Accuphase Model DAC-30 -Yamaha CD-S2000 - Sonus Faber Grand Piano Home - Kimber Cable 8TC - Van den Hul the Second - Ayre CX-7eMP - Philips BDP-9600 - California Audio Labs DX-1 - Sony W905A - Oppo BDP-103D - Grado 325is
_---Nie martw się , bądź szczęśliwym---_
Odpowiedź z Cytatem
accu jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
29-10-2014, 09:11
Domyślnie

Czy kolega do którego Cię skierowałem pomógł Ci ?
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
Member

29-10-2014, 10:55
Domyślnie

-> accu:
dzięki wielkie za podpowiedzi, ale tutaj trochę nie o to chodzi...
"Brightness" sobie ustawiłem (obniżyłem) i było fajnie. I wcale nie musisz trzymać się sztywno wartości pomiędzy 184 - 189.
Ja ustawiłem sobie po 150 na każdym module i wszystko hulało, że hej
Problemy zaczęły się, jak przestawiłem matryce z "0" na np. "5".
Chciałem zobaczyć, czego ta regulacja dotyczy i jakie właściwie będą efekty zmian.
I to był wielki błąd, bo od tego momentu wszystko zaczęło się sypać.
Funkcje modułów, matrycy i jasności muszą być zatem w jakiś sposób ze sobą powiązane.
Wczoraj bawiłem się trochę w edycję pliku "FacAlignments" ściągniętego z mojego TV (otwierasz zwykłem edytorem tekstu) i udało mi się Ambilight doprowadzić do w miarę jako takiego działania.
Jednak opcji dotyczących Ambilight jest tam tak wiele, że zniechęcony - odpuściłem sobie.
TCON na szczęście w ogóle nie regulowałem, zresztą innych opcji już też nie - nauczony doświadczeniem.

-> Krzychu: wielkie dzięki za pomoc.
Kontaktowałem się z Panem Markiem i będę w tej sprawie dzwonił do niego dziś po 10.00 - tak umówiliśmy się.
Nie było bowiem na sklepie żadnego Philipsa z serii 8008, bo już wszystko sprzedaliście
Dziś Pan Marek obiecał pomóc mi w tej sprawie i ściągnąć plik z jakiegoś innego telewizora, bądź od znajomego z serwisu.
Dam Ci znać, co załatwiłem.
Odpowiedź z Cytatem
gelo29 jest offline
Member

21-11-2014, 12:38
Domyślnie

No cóż,
po licznych, nieudanych niestety próbach załatwienia sprawy - telewizor ostatecznie ląduje w serwisie Philipsa MIK w Radomiu.
Nie pomógł mi ani Pan Marek, ani Pan Darek.
A po zmianie, jaką zalecił przeprowadzić mi w menu serwisowym Pan Piotr z Philipsa - telewizor zupełnie się zawiesił.
Szkoda gadać, nie dość, że każdy z w/w Panów stosował 'spycho-techinkę', to jeszcze ostatni z nich - po tym, jak praktycznie doprowadził do tego, że muszę telewizor odesłać do serwisu - 'schował głowę w piasek', nie odpowiada na maile, nie odbiera telefonu...
Wstyd i hańba po prostu.
No, ale cóż - to Polska właśnie.
Jak trzeba coś sprzedać, to wówczas wszyscy pchają się drzwiami i oknami, a jak trzeba później ewentualnie pomóc w praktycznie byle jakiej, 'majtkowej' sprawie, to nie ma nikogo.
Dziwię się też, że nie znalazł się ani jeden posiadacz tego telewizora z niniejszego forum, który w ciągu dosłownie minuty mógłby pomóc mi rozwiązać problem, gdyby tylko łaskawie zechciał.
Takie to czasy...
Odpowiedź z Cytatem
gelo29 jest offline
reklama

Odpowiedz

Tagi
46pfl8008s, ambilightem, problem

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania