Philips 55PUS7909/12 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

cavalier

New member
Witam,

Zastanawiam się nad kupnem TV Philips 55PUS7909/12 - skusiło mnie UHD oraz Android.
Nie mogę jednak NIGDZIE znaleźć jakichkolwiek opinii czy też testów, które opisywałyby jakość obrazu/matrycy, dźwięku itd.
Czy ktoś z forumowiczów może posiada ten TV albo ktoś mógłby wskazać miejsce gdzie takie informacje dałoby się uzyskać?

Widziałem na forum wątek o modelu PUS7809/12, ale nie wiem czy one się między sobą różnią tylko i wyłącznie OSem?

Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi :)

Pytanie dodatkowe - Philips 55PUS7909/12 czy Samsung UE55H7000?
 
Ostatnia edycja:

ganire

New member
Witam, dzisiaj zakupiłem ten telewizor (55PUS7909/12), miałem najpierw kupić Sony KDL-55W829B, ale skusił mnie ten Android i dostęp do wielu aplikacji, 4K, pasywne 3D (tanie okulary dodatkowe) no i ten Ambilight, gdzie nigdzie indziej go nie ma w seryjnym wyposażeniu. Nie wiem czy to na pewno lepszy wybór niż ten Sony, pewnie po jakimś czasie użytkowania się przekonam, wtedy się chętnie podziele swoimi odczuciami. Pozdrawiam
 

omnia

New member
Też ciekaw jestem jak ten model plasuje się między 7509 a 8109. Oprócz różnicy w rozdzielczości wiadomo mi jeszcze o tym, że w odróżnieniu od 7509 posiada podświetlenie krawędziowe oraz nieco lepszy zakres kolorów.
 

ganire

New member
Telewizor posiadam od tygodnia, nie jest to może na tyle długi okres by wybadać wszystkie plusy i minusy opisywanego sprzętu, jednak już pewne rzeczy mogę opisać. System Android z 4 rdzeniowym procesorem działa naprawdę szybko i stabilnie,duzym plusem jest tutaj otwartość systemu i możliwość dostosowania go do własnych potrzeb. Możemy skorzystac z oferty setek róznych aplikacji, gier, pod androida, oczywiście musimy do tego podchodzic z rozmysłem, gdyż instalowanie wszystkiego co popadnie może być zabójcze dla naszego telewizora.
Na plus również zasługuje pilot, jest to pilot dwustronny gdzie obok standardowych funkcji mamy na drugiej stronie bardzo zgrabna klawiaturę z bezprzewodowym wskaźnikiem (działa podobnie jak myszka), dzieki temu przeglądanie stron w google chrome, sprawdzanie poczty, korzystanie z facebooka, a bawet Offica staje sie mozliwe do wykonania. Podobno mozna tez podłączyc (jak w każdym systemie operacyjnym) bezprzewodowa klawiaturę, mysz, a nawet PADA do gier (ale tego jeszcze nie zdążyłem sprawdzić). Jesli to prawda to ten telewizor jest tak naprawdę komputerem z dużym ekranem.
Jeśli chodzi o funkcje komunikacji bezprzewodowych to działają bezproblemowo. Próbowałem sprawdzić przesyłanie strumieniowe poprzez WIFI Miracast, przy pomocy aplikacji AllCast którą zainstalowałem na swoim smartfonie bez problemu mogłem na ekranie telewizora przeglądać zdjęcia, muzykę a nawet filmy.
To samo dotyczy komunikacji w drugą stronę, bez problemu podłączyłem się z telewizora do mojego smartfona, tableta, 2 laptopów z Win7 i mogłem sięgać do zdjęć, filmów, które miałem na tych urzadzeniach. Wszystko skonfigurowałem bez instrukcji obsługi, wszystko było bardzo intuicyjne, łatwe i czytelne.
Oczywiście jak na kazdym androidze można zainstalowac tam również dysk google i tu również sparować wszystkie urzadzenia ze sobą, dzieki czemu dostęp do dokumentów, zdjęć, filmów które robimy smarftonem, tabletem będąc np. w delegacji mogą za chwilę oglądnąć domownicy na telewizorze.

Ultra High Definition to naprawdę duży plus, co prawda jeszcze żadna platforma cyfrowa nie nadaję w tym formacie (nie jestem pewien czy w Full HD nadają) ale już zdjęcia, które robimy nawet lepszej klasy smartfonem spokojnie taką rozdzielczość posiadają i musze przyznać że wygląda to naprawde imponująco.
Jeśli chodzi o matrycę i obraz to jest bardzo dobrej jakości, nie jestem specjalistą ani nie posiadam sprzętu testującego jej możliwości, ale jak dla mnie niesamowita ilość szczegółów, kolory soczyste, kontrast wyrazisty, naprawde nie ma się czego doczepić.
3D pasywne, testowałem rózne tryby, konwersje i działa poprawnie, bez zakłóceń, migotania i to co dla mnie było ważne okulary nie wymagają żadnych bateryjek, sa tanie i łatwo dostepne, no i dostajemy od razy 4 pary, dla większości współczesnych rodzin (2+1, 2+2) to wystarczy.
Całkiem fajną rzeczą jest wbudowany tuner telewizji satelitarnej, mozna podłączyć 2 kable Sat dzięki czemu możemy jednocześnie jeden kanał nagrywać a inne przeglądać.
Telewizor posiada 3 porty USB, ktoś powie po co tyle i tu się moze zdziwić, jeden odpada od razu na stałe gdy podłączymy dysk- jesli chcemy nagrywac filmy czy programy przy pomocy wbudowanego PVRa, czy też powiększyć miejsce dla zainstalowanych aplikacji androidowych. No i jeśli wierzyć temu co słyszałem (nie sprawdzałem) bezprzewodowa klawiatura, mysz, albo może Pad do gier, no i wszystkie mamy wykorzystane. Jesli chodzi o podłączanie dysków czy też pendrivów to nie ma problemu, system bez problemu znajduje dyski czy tez pendrive i mozna z nich korzystać.
No i jeszcze warto napisac o systemie Ambilight, technologia opatentowana przez Philipsa, która istotnie wyróżnia się na tle konkurecji. Na poczatku myslałem że to zbędny gadżet ale teraz zmieniłem zdanie, technologia optycznie poszerza ekran dostosowując kolory do tego co się aktualnie dzieje na ekranie. Naprawdę robi to wrażenie, nie trzeba dodatkowych lampeczek podczas oglądania w ciemnym pokoju gdyz ambilight robi naprawde swietny klimat.

Jesli chodzi o minusy, na pewno sporym będzie brak kamerki na wyposazeniu telewizora. Płaci się ponad 5 tysięcy i żeby kamerki nie było?? Jesli ktoś chce skorzystac ze Skype to musi ją dodatkowo dokupić, nie wiem czy koniecznie oryginalna, bo to przecież Android i może wystarczy jakas zwykła którą ten system obsłuży.(ale to do sprawdzenia) Brakuje też okularów do technologii Full Screen Gaming - opcja dla graczy, jesli ktos chce skorzystac z tej technologii musi zaopatrzyc się w dodatkowe okulary. Nie udało mi się tez uruchomić wyszukiwania głosowego, moze cos źle robiłem sam nie wiem, generalnie nie poświeciłem temu zbyt wiele czasu ale tak na szybko to nie zadziałało. Podczas podłączania coraz to nowych dysków w pewnym momencie system się zawiesił i nastapił automatyczny reboot, aplikacja Deezeer tez czasami się wieszała i musiałem ją zamykac i ponownie otwierac zeby działała. Raz tez się zawiesił potencjometr głośności - tzn nie mogłem ściszyć ani zgłośnic.

Generalnie polecam ten telewizor, w cenie ok 5500-6000. dostajemy telewizor technologicznie bardzo zaawansowany. Jak sprawdzałem Sony o podobnych możliwościach i parametrach (oczywiście poza Ambilight i Androidem) kosztuje ok.7500-8000 !
 

Dogma

New member
Oczywiście jak na kazdym androidze można zainstalowac tam również dysk google i tu również sparować wszystkie urzadzenia ze sobą, dzieki czemu dostęp do dokumentów, zdjęć, filmów które robimy smarftonem, tabletem będąc np. w delegacji mogą za chwilę oglądnąć domownicy na telewizorze.

Mam pytanie jak zainstalowałeś dysk Google, ja kupiłem 49-calową wersję i ze sklepu nie idzie zainstalować.
Pozdrawiam
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Odświeże temat ;)

Poradził sobie któś z probleen braku kodeka "hevc" ?? Philips nie chce wydać aktualizacji i przez to nie można oglądać treścu na youtubie czy z satelity.

Tv ma 4k a nie można tego wykorzystać przez oszustwo bo firma nie chce wypuścic aktualizacji żeby cieszyć sie pełnym 4k..
 

tkg

New member
YouTube na tym boxie obejrzy w 4K, ale satelity chyba nie?
Jakie parametry (formaty) są odpowiedzialne za YouTube 4K i za satelitę 4K?
Może ktoś to wyjaśnić.
 

Mateo89

New member
Byłem posiadaczem tego tv rok czasu po roku padła matryca i płyta główna i oddali mi kasę w sklepie a zaczęło się od momentu kiedy zauważyłem że telewizor bardzo wolno zacząl działać później obraz skakać nie mówiąc już o wyższej rozdzielczości w grach gdzie na boku ekranu pojawiał się zielony pas i już nie znikal chyba że wyłączyłem tv i matryca ostygla. Tragedia nigdy już nie kupię tv philips żadnego i chodź bardzo podoba mi się ambielight to nie będę ryzykować. Mój szwagier też ma ten model tylko 55cali i też jest tragicznie zaczyna dziać się to co mi a minęły zaledwie 3 lata od zakupu w media expert. Nie polecam tej firmy i uważajcie na nią
 
Do góry