PS3 Media Server i Philips PFL6008

PeCha1982

New member
Witam.

Dzisiaj pierwszy raz spróbowałem podłączyć telewizor do komputera za pomocą PS3MS właśnie.
Za pierwszym razem udało się i w tv wyświetlił się PS3MS oraz mogłem oglądać filmy.

Potem pojawił się problem związany z podłączeniem do komputera dysku z filmami.

Zrobiłem w TV podobnie jak po podłączeniu dysku bezpośrednio do TV czyli na pilocie: Domek => Źródła => Przeglądaj sieć => na pilocie Options => Skanuj połączenie.

Po podłączeniu bezpośrednio do TV w tym momencie odbywa się skanowanie podłączonych źródeł i pojawiają się nowo wgrane pliki.

Myślałem, że dzięki temu teraz po przełączeniu się na przeglądanie sieci, w PS3 MS będzie oprócz dysków komputerowych widoczny także podłączony dysk.
Niestety tak się nie stało.

Dysk jest duży (2 TB) więc rozumiem, że musi chwilę mielić, ale półtorej godziny to chyba dość długo, szczególnie, że po podłączeniu bezpośrednim trwa to może minutę, może dwie...

Dysku nie znalazł mimo kilku prób skanowania połączenia.

Teraz pojawił się kolejny problem.
Otóż PS3MS nie chce się połączyć z telewizorem.
Przejrzałem loga, zupełnie się na tym nie znając i moją uwagę przykuła taka linijka:

Kod:
org.jboss.netty.channel.ChannelException: Failed to bind to: /192.168.1.12:5001

a to dlatego, że widnieje tam failed. Nie wiem co to wszystko ogólnie oznacza, ale kombinując wymyśliłem, że to może wina portu 5001, który w Konfiguracji ogólnej PS3MS jest ustawiony jako domyślny w linijce "Wymuś port serwera"
Jeżeli to to, to na jaki port zmienić, żeby działało?

Pomóżcie proszę uruchomić mi to wszystko.
Z góry wielkie dzięki!
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Dysk jest duży (2 TB) więc rozumiem, że musi chwilę mielić, ale półtorej godziny to chyba dość długo, szczególnie, że po podłączeniu bezpośrednim trwa to może minutę, może dwie...
DLNA, a USB działa na innych zasadach.
W DLNA pliki na serwerze muszą się zindeksować po dodaniu nieraz może to potrwać kilkanaście minut. W USB odbywa się tylko pokazanie zawartości katalogów, jak jest mało plików, to ta operacja potrwa kilka sekund.

Otóż PS3MS nie chce się połączyć z telewizorem.
W zaporze ruch masz przepuszczony do serwera? Ponowne włączenie telewizora, restart komputera lub połączenia sieciowego nieraz pomaga.
Jak nic nie zadziała, to trzeba przeinstalować serwer ze stworzeniem nowego profilu.
 

PeCha1982

New member
Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie PS3MS, ale nic to nie dało. Dodatkowo ustawienia były takie same mimo odinstalowania i ponownej instalacji.
Sprawdziłem zaporę windowsową i dodałem tam serwer, zresetowałem go i nic. Zaporę w antywirusie w ogóle wyłączyłem. Nic.
Restart komputera, telewizora nic nie dają.

A o co chodzi z tym przeinstalowaniem PS3MS ze stworzeniem nowego profilu? Jak to zrobić?
 

PeCha1982

New member
Wczoraj zrobiłem coś innego jeszcze i zadziałało.
Ogólnie przy pierwszym uruchomieniu sieci na TV pokazał się komunikat z adresem MAC i IP, które miałem wpisać w serwerze.
W PS3MS znalazłem miejsce do wpisania numeru IP, co też zrobiłem i dopiero jak go wczoraj usunąłem, połączył się z telewizorem. Niemal natychmiast po ponownym uruchomieniu.

Problem, który teraz zauważyłem polega na tym, że przy niektórych filmach, po kilku minutach przestaje działać dźwięk i obraz zaczyna tak jakby zwalniać. Wyłączenie i ponowne uruchomienie nic nie poprawia.

Jest na to jakiś ratunek?
 

PeCha1982

New member
No i mam kolejny problem. Oglądałem odcinek serialu w MKV o wadze 1,25GB z napisami SRT.
W połowie odcinka coś mi się stanęło z kompem chyba, bo musiałem go zrestartować.
Mam w PS3MS zaznaczoną opcję "W czasie streamingu zapobiegaj uśpieniu systemu", więc to raczej zwiecha. Pierwsza od zakupu kompa, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz.

Ale przechodząc do sedna.
Odpaliłem ponownie odcinek i chciałem go przewinąć do momentu, w którym się wyłączył i nie dało rady. Po przewinięciu o kilka sekund przewinęło się do końca.
Podejrzewam, że po włączeniu filmu ten buforuje się "w czasie rzeczywistym" podczas oglądania. Pomyślałem przeto, że jak włączę, zapauzuję i poczekam jakiś czas to może zbuforuje się do końca i będę mógł przewinąć do odpowiedniego momentu. Niestety ~15 minut takiego czekania nic nie dało.

Znacie jakiś sposób na przewinięcie oglądanego filmu do odpowiedniego momentu?

Przerzuciłem też na dysk, odpaliłem, ale po przewinięciu nie pokazały się napisy. Odłączyłem dysk, podłączylem do komputera, odświeżyłem, znów do TV, przeskanowałem, odpaliłem i znów bez reakcji napisów.

Bardziej jednak zależy mi na oglądaniu przez PS3MS, bo napisy są większe.

Ewentualnie napiszcie, jak wiecie, czy po połączeniu komputera z TV za pomocą kabla HDMI, takie problemy też się zdarzają, czy wtedy już powinno być OK?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Znacie jakiś sposób na przewinięcie oglądanego filmu do odpowiedniego momentu?
Nie zawsze jest kompatybilność między serwerem, a klientem. Zobacz czy na innym serwerze DLNA będzie możliwość przewijania.

czy po połączeniu komputera z TV za pomocą kabla HDMI, takie problemy też się zdarzają, czy wtedy już powinno być OK?
HDMI stwarza najmniej problemów.
 
Do góry