Philips Pf7321

jacek.ok66

New member
Witam,

Czy jest tu moze posiadacz PHILIPS PF7321 ? Powaznie szukam LCD 26' i ten model jako jeden z kilku wpadl mi w oko... Jak sie sprawuje i jakie sa jego wady i zalety?
Czy mozna go bez problemu uzywac jako monitor dodatkowy do laptopa (1280x800) ? Jak z jakoscia obrazu w kablowkach oraz platformach cyfrowych (mam Polsat)....Przejrzalem cale forum ale nic nie moge znalesc konkretnego na temat tego modelu, ktory znalazlem na allegro za okolo 2500zl....
 

RipPipPip

New member
Ja mam (mieć)

Hę?
Jak nie ma innych chętnych to ja napiszę, bo w każdym wątku tak jest, że ktoś musi zacząć pierwszy.
Otóż właśnie "zapisałem się" na Allegro na ten Philips 26PF7321, będzie wtorek-środa.

Uzasadnienie:
Też szukałem 26" LCD, myślałem o: Panasonic TX-26LX500 , no ale ten model przestał występować w przyrodzie czyli hurtowniach to wróciłem do pierwszego typu czyli: Samsung LE26R72 . Przed podjęciem ostatecznej decyzji udałem się jednak to do znanego supermarketu U Idiotów, gdzie miałem okazję ujrzeć obok siebie właśnie tego Samsunga, powyższego Philipsa i trzy Sony KDL-26S2000, 2020 i 2030 zdaje się.
Po zastosowaniu lekkiego nacisku udało mi się wymusić na Szanownej Obsłudze przełączenie wszystkich aparatów na ten sam kanał, TVP1 z tragiczną jakością sygnału, jak to w MM.
Otóż co się okazało: Samsung daje najostrzejszy obraz acz kolory tragicznie szaro-pastelowe, Sony są przekontrastowane a Philips ma najbardziej rozmyty obraz. Natomiast jakością kolorów przewyższał pozostałe o rząd wielkości. Jestem na 99% przekonany, że to rozmycie spowodowane jest defaultowym ustawieniem na maksa wszystkich cyfrowych wygładzaczy, którymi Philips dysponuje. Z Philipsami obcuję od lat (29" w salonie i 21" w mniejszym pomieszczeniu, oba zaokrąglone CRT), więc tej marki się nie boję. Oba dają obraz lekko rozmyty ale ja od telewizora kolorowego oczekuję po pierwsze ładnych kolorów. To znaczy - no nie jest aż tak źle a ta ostrość Samsunga bierze się pewnie stąd, że w nim żadne "wygładzacze" nie były włączone (jeżeli takowe w ogóle posiada). Jak już będę miał tego 26PF7321 w domu to przetestuję dokładnie od A do Z.

Jeżeli chodzi o podłączanie laptopa to nie przewiduję problemów, zależy co ma na wyjściu - te nowsze mają S-Video a to daje bardzo dobry obraz (jak dla mnie) a jak DVI (są takie?) to można użyć opisywanej na tym forum przejściówki DVI->HDMI.
A'propos - Philips ma dwa HDMI i o to chodzi!
Ma też Pixel Plus (1) a więc system ulepszający obraz w kanale analogowym i to też czyni różnicę.
W rezultacie padło więc na Philipsa - no i ta cena: w MM Samsung 2900, Philips 3700 a Sony 4000 -> na Allegro ze wszystkim Philips za 2579zł.
Z gwarancją średnio - faktycznie tylko 12 mies. ale mam nadzieję, że pochodzi 5-10 lat bez problemu.

Pozdrowionka,
R
 
Ostatnia edycja:

eclipse

New member
No więc ja również wczoraj kliknalem na allegro zakup tego modelu.
Podobnie jak RipPipPip alternatywa byl Samsung R71 i Panasonic LX60.

Co do jakosci wyswietlanego obrazu to oczywste jest ze zalezne od sygalu.
Wczoraj w jednym z marketow akurat najlepszy obraz mial Panasonic ale on lecial na N-ce. Pozostale dwa modele byly podlaczane pod analogwy sygnal ( byc moze TV nazemna) i obraz byl wyraznie gorszy. Gdy zapytalem o mozliwość podpięca ich na N-ke to obsluga byla bardzo oporana ( bo trzeba zrobic stanowiscko, przeniesc tv, podlaczyc itd ) Dalem sobie spokoj tym bardziej ze ceny jak na market byly i tak bardzo wysokie. - Philips 3500zł
Samsung 3300zł.

Pomijajac paramatry techniczne ktore są zblizone pozostalo skupic sie na walorach estetycznych i zdaniu drugiej połówki :))

Panasonic dostal duzy minus za jakosc przyciskow sterujących, te w Philipsie wygladaly o wiele bardziej solidne. Samsung przyciski tez ok ale za to z boku - w zasiegu naszego 3latka - potencjlane problemy

Tak wiec na placu boju pozostaly samsung i philips - ustawione obok siebie wiec porownanie trwa nadal: Samsung - potencjalne klopoty z utrzymaniem czystosci ( rysowanie sie obudowy jak juz pare osob pisalo na forum) - faktycznie obudowa dosc mocno przyciaga kurz co dosc dobrze widac.
Ostatnim testem był test Głośników - ten wypadł bardzo na niekorzysc Samsunga. pełna siła dzwięku na samsungu 100% to mniej wiecej 65% wysterowania na Philipsie. Jakość dzwieku - zdecydowany plus dla Philipsa, choc to subiektywne odczucia to jednak TV ma byc do sypilalni a wiec nie planujemy tam narazie żadnego zestawu głosników zewnetrznych.

Podsumowując oferty na te 3 modele to po wizycie na MM Satutnie i Euro RTV oraz INterent to mozna powiedziec:

Panasonic - markety powyzej 3000zł, interent ok 2600-3000zł
Samsung - markety 3300, 3000, internet srednio ok 2700-2800zł
Philips - markety 3500, 3300 intrnetowe sklepy powyzej 3000zł - allegro 2500-2600 i tą opcje wybralem
 

eclipse

New member
daniel26-78 napisał:
No i dokanałeś b.dobrego wyboru. Mam Phlilipsa tylko, że 32" i teraz wiem, że nic lepszego się nie kupi za tę kasę.

Tez mam takie przekonianie - jutro sie okaze czy dobre :))

Dzis po rozmowie z sprzedawcą dowiedzialem sie ze własnie wchodzą na rynek modele 26PF7521 i taki mi zaproponowal w tej samej cenie czyli poniżej 2600zł.
Dwie zauwazalne róznice to inne piloty ( w nowyszym o wiekszych mozliwosciach podobno ) i druga bardzo na plus - wbudowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej ( DVB ) i ten model mi dostarczą jutro.
 

BOYAR

New member
Po zapoznianiu sie z roznymi wypowiedziami na tym forum oraz w innych miejscach w necie, postanowilem ze kupie ten model LCD Philips 26PF7321, pozostaje nadal jedna obawa - Czy obraz podawany z komputera za pomoca kabla DVI-HDMI w rozdz. 1024x768 (podobno TV to obsluguje?) bedzie na tyle wyrazny aby dalo sie na nim czytac, pisac i ew. w cos zagrac? :]
Ktos juz testowal TV pod tym katem?
 

Markko

New member
Witam

Kupiłem wczoraj tego Philipsa nie robiąc wcześniej żadnych testów. Widziałem go tylko raz na żywo, więc kupiłem trochę w ciemno. Zaufałem opiniom między innymi z tego forum. Mam porównanie z Samsungiem R71/72 którego posiada mój kumpel. Byłem u niego i widziałem jak odbiera UPC. Troche się załamałem i sądziłem że będę skazany na taki obraz kupując LCD, ale TV nie była dla mnie najważniejsza. Kupiłem go z myslą o Xbox 360. Muszę powiedzieć że to był doskonały wybór. UPC odbiera świetnie jak na LCD. Dużo lepiej jak na Samsungu R71. Dzwięk też jest lepszy. Równo podświetlona matryca. No i oczywiście tryb HD z którego korzysta x360. Opad szczeny. Warto było wydać tyle kasy na ten TV (2400 zł - dla mnie to dużo za 26 cali). Polecam ten model tym co się jeszcze wachają. Bierzcie w ciemno. Na pewno będziecie zadowoleni.

Pozdrawiam
 
Do góry