37pf5320 wyswiecony znaczek

shafa

New member
Witam.
Czy wyswiecony znaczek na tym lcd to cos co zniknie po czasie czy jest juz nie do usuniecia ??
Widac go na jasnym tle .
pozdrawiam
 

kombinator

New member
Witaj,
to cytat z mojej instrukcji:
"
Cechą wyświetlaczy LCD jest to, że wyświetlanie
tego samego obrazu przez dłuższy czas może
spowodować jego utrwalenie na ekranie. Nazywane
jest to wypaleniem fosforowym. Podczas normalnego
używania telewizora na ekranie powinny
pojawiać się nieustannie ruchome obrazy
wypełniające ekran.
Przykłady nieruchomych obrazów (nie jest to
wyczerpująca lista, podczas oglądania można
napotkać inne):
• Menu telewizora i DVD: informacje na temat
zawartości płyty DVD;
• Czarne pasy: gdy czarne pasy pojawiają się po
lewej i prawej stronie ekranu, zaleca się zmianę
formatu obrazu tak, aby wypełniał on cały ekran;
• Logo kanału telewizyjnego: stanowią problem, gdy
są jasne i nieruchome. Poruszająca się grafika lub
grafika o małym kontraście nie powinna
powodować nierównego starzenia się ekranu;
• Informacje giełdowe: wyświetlane u dołu ekranu
telewizora;
• Loga kanałów zakupów oraz informacje cenowe:
jasne i pokazywane ciągle bądź wielokrotnie
w tym samym miejscu na ekranie telewizora.
Przykłady nieruchomych obrazów to także loga,
obrazy komputerowe, zegar, telegazeta oraz
obrazy wyświetlane w formacie 4:3, statyczne
obrazy lub znaki, itp."
Wskazówka: zmniejsz kontrast i jasność podczas ogladania .
Wiec znaczek raczej nie zniknie.
napisz jeszcze jak dlugo masz tego LCD i ile dziennie ogladasz dany program,ze Ci sie znaczek utrwalil
pozdrawiam
kombinator
ps.wszystkiego dobrego w nowym roku
 

kombinator

New member
moja instrukcja jest z LCD i takie ostrzezenie nie pisze tylko Philips a rowniesz inni produceci,( wieksz problem jest z plazmami niz lcd ),
tu jest taki temat dosc szeroko rozwiniety
http://hdtv.com.pl/forum/archive/index.php?t-2782.html
"shafa" da sie jednak to zjawisko naprawic wyswietlajac przez dluzsz czas staly obraz caly bialy ekran lub snieg (przez cala noc np.kilka nocy)
jest to bardziej opisane w linku wyzej
powodznia
kombinator
 

shafa

New member
...mam nadzieje ze uda mi sie to zlikwidowac ...
tylko wlasnie zastanawiam sie co z tym zrobic ....w tv kupilem w sobote ....model ostatni z wystawy ....nie zwrocilem na to uwagi ..bo o pamieci czy wypalaniu nie slyszalem nigdy ...pozatym tv w tej cenie jest dla mnie super naprawde....
i mysle czy ubiegac sie o cos na gwarancji ...
co proponujecie ...
 

gatar

Active member
Bez reklam
Przeczytaj uważnie warunki gwarancji. Przecież ten tv nie był sprzedawany jako towar niepełnowartościowy. Postepuj tak jak jest w gwarancji. Możesz też zwrócić TV i odebrać pieniążki lub żądać wymiany na inny sprawny.
 

shafa

New member
tak wiem tak najprosciej :) coz podjade tam jutro i zobacze co oni na to na ta sytuacje :)...pewnie bedzie walka ..ale jakos mi nie zalezy na zwrocie ...wolalbym zeby to zniknelo ...
ehhh
 

shafa

New member
: widzialem :)
ale na szczescie tv wymieniony :)
najpierw zadzwonilem do philipsa ..
pani mila bardzo ..powiedzaila co i jak i ze do wymiany nawet zalozyla spraawe...i podala mi numer :)
ale powiedziala ze najpierw mam jechac do sklepu i jak tam cos nie tak bedzie to mam sie do nich odezwac :)
takze jestem juz zadowolony :)
pozdrawiam :)
a szum sie przyda zapewne :)
 

kombinator

New member
Szum sie zapewne przyda, bo kazdego posiadacz LCD czy Plazmy ten problem predzej czy pozniej spotka,
"shafa" napisz jeszcze jak wiesz jak dlugo ten TV byl w sklepie (kiedy sie mozna spodziewac pierwszych objawow (u mnie leci po ok.7 godzin dziennie jeden program (bajki) nie wazne czy oglada czy nie , kupie chyba malemu drugi TV );)
pozdrawiam
kombinator
 

shafa

New member
Jak dlugo stal w sklepie nie jestem w stanie powiedziec ..ale bylo iwdac ze byl bardzo zakurzony i brudny ..niesttey nie jestem w stanie powiedziec dokladnie ....ale znaczek napewno byl wyswiecony ... nie mam watpliwosci ....zreszta wymienili od reki ...
 

Matsseusz

New member
Pierwsze wrazenie i jak zepsuc.

Witam.
Mam troche dziwniego posta ale co tam :D
Telewizor uzytkuje 8 miesiecy i kupiłem go wtedy za niewyobrazalna cene :cry: . Bolączka jest to ze niema HDMI.... pozatym jest swietny. Obraz i kntrast lepszy niz w niejednyj Brawi..

I tu zaczyna sie moje dziewne pytanie. Jak zepsuc taki telewizor zeby wymienili mi go na nowy... Sąsiadowi zepsół sie czujnik oswietlenia w Sharpie i wymienili mu na nowego Samsunga. Jak ktos wie jak to zrobic zeby Sklep uznał gwarancje to bardzo prosze.......
 
Do góry