Philips czy LG?

Agrescik

New member
Witam forumowiczow. Mam dylemat. Ogolnie chcialem kupic sobie TV 32" - myslalem tu o modelach PF7411 badz PF7521D. Maja podobne parametry. Cenowo tez sa zblizone choc moze 7411 jest tanszy :/ Roznia sie jedynie z tego co widzialem to ze 7411 nie ma PIP'a a 7521D ma :/
NO i powstal dylemat. Ogolnie chicalem wydac na tv max do 5 tys. I ogolnie 32" (pokoj 5mx4m). Ostatnio ogladalem w Euro jakies tv i rzucil mi sie w oko nie Philips a LG nie bralem go pod uwage bo ogolnie podobala mi sie linia Filipka. No ale zobaczylem LG 37LC3R - zmienila sie przekatna, no ale design podoba mi sie. Czy ktos konkretnie moze mi doradzic lub odradzic zakup? Szukam ogolnie TV do obecnie kablowki (w niedlugim czasie N-ka), DVD - Bellwood - i to nie ulegnie zmianie na razie :), no i jakis komp tez sie do tego przydalo podlaczyc.
Ogolnie pytanie: czy wchodzic w LG? i czy w 37"? Do tego pokoju oczywiscie. A juz bylem zdecydowany na Filipka... bo nie ukrywam ze jakos wizualnie najbardziej mi lezy... Srebrno -czarny. Inne opcje nie wchodza w gre.
Moze ktos konkretnie sie wypowiedziec za i przeciw rozwiazaniom?
Mowie. Cena do 4,5kpln. Czy na pewno kazdy z tych modeli podlacze po HDMI do N-ki badz innej platformy cyfrowej?
Ogolnie mam "metlika" w glowie :/

Pozdrawiam. I czekam na podpowiedz.
Wybredny nie jestem ale na TV nie wywale 10 tys bo chleb tez cza kupic :)))
 

mike_77

New member
Nie wiem ile w tym prawdy ale LG i Philips mają te same matryce LCD (jedna fabryka). Rożnica jest taka ze te " lepiej wykonane" idą do Philipsa a pozostałe do LG. Ja osobiście wybrałem Philipsa 42PF9830 - sporo kaski ale naprawde warto.
 

Agrescik

New member
A cos bardziej konkretnie?

... a cos z merytorycznego pkt widzenia??? :) Samemu mi sie zrobil dylemat. Ogolnie jakos sie nastawilem na Filipka... I nie myslalem o jakis samsungach czy Lg ... czy Panasonicach... :))) Wiem ze jest roznorodnosc tych modeli i jakby naprawde sie zaglebiac to czlek sie zgubi. Jedynie widze ze tanieja tv. A ja ciagle chce wydac do 4,5kpln .Zmienia sie tylko model (wyzszy) ktory chce kupic :)I tyle. Ogolnie chcialbym aby ktos sie wypowiedzial kto uzytkuje te modele :) Pozdrawiam.
 

mirsie

Member
Jak chcesz wydać więcej kasy to zainteresuj się panasonikiem,nie pamiętam modelu ale charakterystyczna była nowa technologia matrycy dająca podobny , kontrastowy obraz pod różnymi kątami i rzeczywiście tak było. Porównywałem z innymi telewizorami w sklepie dla idiotów. Co do filipsa i lg to one rzeczywiście mają te same matryce co widać porównując je z innymi telewizorami, moim zdaniem gorsze. Sam mam lg ale kupiłem go w ciemno opierając sie na opiniach , wyświetlacz lcd jest jego słabą stroną. Może model lb2r z matrycą nowego typu jest lepszy,ale osobiście jeszcze nie widziałem. Nic nie zastąpi osobistej porównawczej oceny różnych modeli.
pozdrawiam
Mirek
 
Do góry