Co sadzicie o 42PF9731D PHILIPS

czaki58

New member
Mam go odebrac w poniedzialek co o nim sadzicie ,cz to dobry wybor 12400 pln :rolleyes: do tego N tv i kino HTS 6510 co wy na to . POZDRAWIAM FORUM JEST SUPER !!!!!!!
 

czaki58

New member
Philips

k
czaki58 napisał:
Mam go odebrac w poniedzialek co o nim sadzicie ,cz to dobry wybor 12400 pln :rolleyes: do tego N tv i kino HTS 6510 co wy na to . POZDRAWIAM FORUM JEST SUPER !!!!!!![/quot Czy on jest full HD czy nie czytalem ze jest ,ale nie jestem pewien sa dwojakie opinnie .
 

wojtsip

New member
Będziesz zadowolony. Philips bierze matryce od koreańczyków (samsung) i wkłada w swoje pudełka - a to jest wyrób "the best". Wg mnie sony od pewnego czasu zostaje w tyle i nie widać szans na poprawę. Gratuluję wyboru.
 

slawekj

New member
czaki58 napisał:
Mam go odebrac w poniedzialek co o nim sadzicie ,cz to dobry wybor 12400 pln :rolleyes: do tego N tv i kino HTS 6510 co wy na to .
Testuje na bierząco....
Jak każdy LCD wyłącznie ostry przy natywnym sygnale.
Pozostałe SD i DVD nieostre i zamazane.
Stop klatka i analiza cal po calu.

Im większa rozdzielczość tym większe skalowanie.

Panasonic plazma przy 1024x720 za 3x mniej lepiej wyświetla niż wszystkie LCD Full HD. 30x więcej kolorów.
Brak przejść tonalnych.... mnóstwo makrobloków (dotyczy sygnału SD i DVD).

Szkoda, że Kolega pyta po zamówieniu a nie przed.
N nic nie uratuje. Jakość taka sama jak po kablu a namiastaka HD nic nie zmieni.
Nawet przy HD z N przy stop klatce obraz jest nieostry.

:)
 
Ostatnia edycja:

czaki58

New member
Philips

slawekj napisał:
Testuje na bierząco....
Jak każdy LCD wyłącznie ostry przy natywnym sygnale.
Pozostałe SD i DVD nieostre i zamazane.
Stop klatka i analiza cal po calu.

Im większa rozdzielczość tym większe skalowanie.

Panasonic plazma przy 1024x720 za 3x mniej lepiej wyświetla niż wszystkie LCD Full HD. 30x więcej kolorów.
Brak przejść tonalnych.... mnóstwo makrobloków (dotyczy sygnału SD i DVD).

Szkoda, że Kolega pyta po zamówieniu a nie przed.
N nic nie uratuje. Jakość taka sama jak po kablu a namiastaka HD nic nie zmieni.
Nawet przy HD z N przy stop klatce obraz jest nieostry.

:)
Co bys polecil z 42 calowych . Pozdrawiam
 

slawekj

New member
czaki58 napisał:
Co bys polecil z 42 calowych . Pozdrawiam
Wszystko zależy co będziemy wyświetlać.

Plazma obecnie jest najlepszym rozwiązaniem.
Zdecydowanie Panasonic. Wybór dwa modele.

Najlepiej swój stały zestaw materiału do testowania.
Ja tak robię. I nie jasne sceny i daleko od ekranu.

Jak najwięcej ciemnych scen i po stop klatce analiza cal po calu z bliskiej odległości.

:)
 

grafion

New member
Do czaki58-im bardziej będziesz się zagłębiał w pytanie czy dokonałeś dobrego wyboru tym bardziej będziesz z kołowacony odpowiedziami pseudo testerów,miłośników plazm i fanów określonych marek.Niektóre posty są absurdalne-niby masz lupą sprawdzać klatka po klatce ekran milimetr po milimetrze-no nie.Naprawdę dokonełeś bardzo trafnego wyboru.Jak dzisiaj czytam że najnowsze Sharpy zawieszają się,Samsugi buczą i mają błedy z podświetleniem matrycy itd.jeszcze bardziej jestem przedświadczony że Philips robi naprawdę dobre telewizory.Dorównują mu telewizory SonyBravia ale te z najwyższej pólki.Będziesz zadowolony-jestem przekonany.
 

ortax360

New member
Kolego PHILIPS 42 PF 9731 to w tej chwili najlepszy lcd !!! o wiele lepszy od plasmy PANASONICA .
Przymiezam sie do zak. tylko ver. 37.
Obraz z tego lcd wydaje sie wrecz 3 wymiarowy pozbawiony jakich kolwiek zakocen .
To prawdziwy HI-END.
Rewelacyjnie wyswietla HD , swietnie radzi sobie Sygnałem sd itd.
Serdecznie ci go POLECAM !
 

gatar

Active member
Bez reklam
Czaki58, Ty dokonałewś wyboru i , moim zdaniem wybór jest dobry.
Dziwi mnie jednak, że po dokonaniu wyboru zadałeś pytanie czy to dobry wybór.
Czyżbyś chciał jeszcze zmienić coś ? Jak Ci zaczniemy doradzać to zwątpisz. ;) Trzymaj sie tego Filipka.
Oraz pytasz czy to fullHD czy nie. Przeciez wystarczy wejść do źródła i wszystko jasne: http://tiny.pl/986t
Wybiersz sprzęt za 12tys i tak do końca chyba nie wiesz co wybierasz ? :D
 

czaki58

New member
Pozdrowienia Swiateczne

grafion napisał:
Do czaki58-im bardziej będziesz się zagłębiał w pytanie czy dokonałeś dobrego wyboru tym bardziej będziesz z kołowacony odpowiedziami pseudo testerów,miłośników plazm i fanów określonych marek.Niektóre posty są absurdalne-niby masz lupą sprawdzać klatka po klatce ekran milimetr po milimetrze-no nie.Naprawdę dokonełeś bardzo trafnego wyboru.Jak dzisiaj czytam że najnowsze Sharpy zawieszają się,Samsugi buczą i mają błedy z podświetleniem matrycy itd.jeszcze bardziej jestem przedświadczony że Philips robi naprawdę dobre telewizory.Dorównują mu telewizory SonyBravia ale te z najwyższej pólki.Będziesz zadowolony-jestem przekonany.
o
Dzieki za odpowiedz weslych swiat szczesliwego Nowego Roku .
 

Janblasik

New member
kupno LCD Philips

Witam Cię ja kupiłem 42PF7621D i nie żaluję,jest od,kolory super,oglądam z cyfry i DVD polecam,jestem b.zadowolony JB
 

SabaT74

New member
Niestety nie FULL HD

Witam..zeby nie bylo tak za pieknie z tym ekranem to powiem ze on nie jest FULL HD...to co na stronie pisza w "naglowku" to marketingowa papka...wystarczy wejsc w specyfikacje i widac ze maks obsluguje 1920x1080i a to nie full hd. FULL HD to 1920x1080p:p
P.S. Potwierdzone telefonem do philipsa...niechetnie ale potwierdzili
Pozdrawiam
 

deniro24

Member
Bez reklam
SabaT74 napisał:
Witam..zeby nie bylo tak za pieknie z tym ekranem to powiem ze on nie jest FULL HD...to co na stronie pisza w "naglowku" to marketingowa papka...wystarczy wejsc w specyfikacje i widac ze maks obsluguje 1920x1080i a to nie full hd. FULL HD to 1920x1080p:p
P.S. Potwierdzone telefonem do philipsa...niechetnie ale potwierdzili
Pozdrawiam


No własnie, również to zauważyłem gdyż mocno zastanawiam się nad tym Philipsem. Niby pisze rozdzielczość panelu 1920x1080 a z obsługujacych formatów to maksymalnie 1080i. Skoro nie potrafi wyświetlić 1080p to może to jednak panel z serii 1366x768? A to by już oznaczało naprawde wysoką cene tego telewizora. Hmm...tylko ten Pixel Plus 3HD - jestem ciekaw czy ten "poprawiacz" daje takie duże efekty jak Pixel Plus 1 i 2 w telewizorach Crt. Mysle nad tym Philipsem nie tylko ze względu na jakośc jaka on zapewni przy sygnale HD, ale także z tego powodu że jego funkcja PP3HD może wyraźnie poprawić wygląd zwykłej kablówki czy starszych konsol do gier. Ale czy rzeczywiście tak jest? Hmm...proszę użytkowników tego Tv o podzielenie sie opiniami na temat tego co napisałem.

Pozdrawiam.
 

czaki58

New member
Jest super jago mam

deniro24 napisał:
No własnie, również to zauważyłem gdyż mocno zastanawiam się nad tym Philipsem. Niby pisze rozdzielczość panelu 1920x1080 a z obsługujacych formatów to maksymalnie 1080i. Skoro nie potrafi wyświetlić 1080p to może to jednak panel z serii 1366x768? A to by już oznaczało naprawde wysoką cene tego telewizora. Hmm...tylko ten Pixel Plus 3HD - jestem ciekaw czy ten "poprawiacz" daje takie duże efekty jak Pixel Plus 1 i 2 w telewizorach Crt. Mysle nad tym Philipsem nie tylko ze względu na jakośc jaka on zapewni przy sygnale HD, ale także z tego powodu że jego funkcja PP3HD może wyraźnie poprawić wygląd zwykłej kablówki czy starszych konsol do gier. Ale czy rzeczywiście tak jest? Hmm...proszę użytkowników tego Tv o podzielenie sie opiniami na temat tego co napisałem.

Pozdrawiam.
Ja go mam i jestem naprawde zadowolony sporo opcij do ustawienia ,niewieke LCD ma tyle co on jest naprawde super,a co do ceny to kup przez internet jest duzo taniej niz w markietach .
 

SabaT74

New member
deniro24 napisał:
No własnie, również to zauważyłem gdyż mocno zastanawiam się nad tym Philipsem. Niby pisze rozdzielczość panelu 1920x1080 a z obsługujacych formatów to maksymalnie 1080i. Skoro nie potrafi wyświetlić 1080p to może to jednak panel z serii 1366x768? .................

Pozdrawiam.

witam ponownie
Ten LCD ma matryce, czy jak to philips ladnie okresla wyswietlacz FULL HD, o rodzielczosci 1920x1080p tyle ze jak mi sie wydaje jego elektronika nie jest w stanie puscic takiego sygnalu pelnego HD . ALE to nie jest tak do konca ze to 1080i to jest taka kaszana. Ogolnie sie przyjelo ze rozdzielczosc HD 1080i jest do d... i juz lepsza jest od niej 720p....ok to prawda ale w ekrana HD Ready gdzie rodzielczosc natywna to 1366x 768. Natomiast natywna rodzielczosc tego philipsa to 1920x1080 i wniosek stad ze rozdzileczosc 1080i jest jego naturalna nie przeskalowywana rozdzielczoscia HD co moze dawac nadzieje ze w tym trybie obraz jest NAPRAWDE piekny i lepszy nawet od progresywnego sygnalu 720p (tak sadze bo nie widzialem) ale to moga potwierdzic jedynie uzytkownicy na co z niecierpliwoscia czekam:)
Martwi mnie rowniez max rodzielczosc komputerowa podana przez philipsa czyli 1024x768...przy takiej matrycy to jest troche niezrozumiale..i znowu do uzytkownikow ekranu zeby napisali czy mozna pelna rodzielczosc z tego ekranu wyciagnac czy tylko takaj jak w specyfikacji.

Tak nawiasem to 1080p nie bedzie przez dlugi czas a moze nigdy puszczane w telewizji HDTV wiec to moze nie az taki bol...co innego konsole...XBOX360 juz oblsuguje pelna 1080p, PS3 tez ma obslugiwac jak rowniez odtwarzacze blueray i hd dvd. Jak bardzo bedzie widac roznice miedzy 1080p i 1080i w eknranach o natywnej rodzileczosci 1920x1080 zobaczymy. Biorac pod uwage ekran FullHD 1920x1080 i ekran HD Ready 1366x768 to roznica jest juz widoczna ale miedzy ekranami o takiej samej natywnej rozdizelczosci to juz nie jestem pewien czy to ma az takie znaczenie ale to czas pokaze.

Pozdrawiam
 

viValdi

New member
Bez reklam
1080i contra 1080p

Jest dla mnie coś niezrozumiałego z tym 1080i oraz 1080p.

Przeczytałem gdzieś (chyba JVC USA) że jakaś kamera zbiera z przetwornika sygnał 1080p a potem elektronika przetwarza go na 1080i. Jeśli tak jest w istocie to bardzo łatwo zrobić deinterlace i odtworzyć 1080p z 1080i. Dodatkowo skoro telewizory są 1080i to za pomocą takiej sztuczki można by "oszukać" TV i kolejne półobrazy z "50i" tworzyłyby obraz "25p". Nie byłoby to może pełne "p" ale "50% lepsze" niż "i".

Ale czy tak jest w istocie? Czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat?
 
Ostatnia edycja:

bildex

New member
wojtsip napisał:
Będziesz zadowolony. Philips bierze matryce od koreańczyków (samsung) i wkłada w swoje pudełka - a to jest wyrób "the best". Wg mnie sony od pewnego czasu zostaje w tyle i nie widać szans na poprawę. Gratuluję wyboru.
Wybacz nie od Samsunga tylko od LG
 

bildex

New member
czaki58 napisał:
Mam go odebrac w poniedzialek co o nim sadzicie ,cz to dobry wybor 12400 pln :rolleyes: do tego N tv i kino HTS 6510 co wy na to . POZDRAWIAM FORUM JEST SUPER !!!!!!!
Ja miałem dylemat czy 9731d czy 9831d.
Wybrałem 9831d ponieważ dużo lepiej odbiera wszystkie SDTV i DVD mimo że nie jest Full HD. Prawdopodobnie dzieje sie tak za sprawą technologi clearLCD za którą philips dostał wyróżnienia na EISA 2006 natomiast model 9731d tego niema.
Poza tym na 9731d kanały cyfy+ i DVD wyglądały nieostro i jakieś takie rozmazane.Natomiast HD super dzięki matrycy fullHD.
Pozdrawiam
 
Do góry