Philips 32PF9731 - wrażenia

marcus02

New member
witam serdecznie
no i stało się, możnah nawet rzecz, że problem z głowy :D
po wielu tygodniac szukania, oglądanie, pokazów wybór padł na Philipsa 32PF9731
trafił do domku, wszystko ładnie zapakowane, trzeba poskręcać podstawkę, ale wszystko jest, łącznie z kluczami ;) , kable podłączone, czyli sygnał z kablówki i dvd
odczekałem godzinkę, aby tv sie zadomowił ...
i pierwsze włączenie odbiornika
łatwe menu prowadzi w 10 pkt do przeprowadzenia konfiguracji tv pod względem obrazu i dźwięku,
następnie wyszukiwanie kanałów, chwile to trwa, a tu by się chciało zobaczyć ten obraz i nerwy, aby obraz był do zaakceptowania
... i jest, jestem naprawdę mile zaskoczony jakością odbioru z tv kablowej, na kanałach: polsat, tvn-y, naprawde wspaniały obraz, nawet z tv puls, która nadaje stare filmy i tym samym nie najlepszej jakości, odbiór jest dość dobry.
brak jakiegokolwiek mrówienia, nawet z bliska, moim zdaniem wspaniałe żywe kolory, aż miło się ogłąda
jeżeli ustawi się format na auto, tv dośc dobrze go dopasowuje to całego ekranu, a z ciekawostek dopowiem, że jak pojawiły się napisy u dołu kanału, obraz sam to rozpoznał i doposawał ekran tak, aby były one widoczne ;)
przyszedł czas na dvd, które jest podłączone zwykłym kablem euro, jakość obrazu rewelacyjna, a po właćzeniu funkcji ambillight, to stwierdziłem, że należy ponownie zobaczyć filmy, naprawdę wspaniała funkcja i w sklepach tego aż tak nie widać. Choć na początku dość sceptycznie do niej podchodziłem, to teraz chyba śmiało moge stwierdzić, że jak ktoś zobaczy to we własnym zaciszu, to będzie używał tej funkcji z pełnym zadowoleniem

co do wad, to trudno teraz je określić, aczkolwiek zdaje sobie sprawę że napewno są, przecież nie ma rzeczy idealnych
jutro postaram się podłączyć kompa oraz przetestować złącze usb

tv godny polecenia
pozdrawiam
 

marcus02

New member
odnośnie złącza USB, działa bardzo dobrze, zarówno ogłądanie zdjęć jak również filmów, do złącza można podpiąć różnego rodzaju "peny" oraz dyski twarde, jedyny warunek, co dla mnie jest minusem jest to, że owy dysk lub pen musi być sformatowany w systemie plików FAT, niestety NTFS nie działa
co do oglądania filmów w divx-ie, to nie ma z tym żadnych problemów, jedynie tv nie czyta teksów, więc trzeba je wcześniej wrzucić do samego filmu, może w przyszłości będzie upgrade softu, choć osobiście wątpie, aby dołożyli tą funkcjonalność
ogólnie mówiąc bardzo przydatne i funkcjonalne złącze, nie trzeba się już bawić w wypalanie płyt ;)

za mały minus tv można uznać nie dokońca /wg mnie/ przemyślaną funkcje zmiany kolejności układania programów
 

kombinator

New member
zlacze USB

Witam,
od kilku dni jestm posiadaczem 32PF9731 i mam problem z odtwarzanien divx-ow to niestety nie odtwarza probuje na wszystkie sposoby i nic:niewiem:
Czy mial ktos podobne problmy?
pozdrawiam
kombinator
 

marcus02

New member
odtwarzanie div-ow dziala bezproblemowo
napisz coś więcej, czy tv widzi pen-a, a jak widzi, czy później zobaczy sam plik
może byc jeszcze taki probelm, że film nie został zakodowany divx-em
u mnie np, jak wrzuce na pena cos w rozdzielczości hd, to też nie odtwarza, ale zwykle dvx-y, jak napisałem wcześniej bezproblemowo ;)
 

kombinator

New member
Witaj,
U mnie niestety nie, mam 300GB dysk 32GB zrobilm na FAT32 reszt zostawilen na NTFS nagralem kilka zdjec dotwarza(nawet zamkniete w folderach), DVD nie umie zozpoznac w zaden sposob a co do DivX to nagralm pare roznych rozpoznaje je co prawda ale przy probie odtwarzania (po ok.6-8 s.) wyswietla nie ma wsparcia.Niestety nie mam nic mniejszego(USB pena),zeby sprawdzic czy na tym by poszlo. Dzwonilem tez do Philipsa z tym problmem i dowiedzialem sie , ze na stronie : http://www.consumer.philips.com/con...&proxybuster=PXIANR4YJQ0LFJ0RMRCSHQFHKFSESI5P
jest blad i ten model nie obsluguje MPEG 4 ani DivX.W mojej instrukcji pisze ,ze obsluguje JPEG,MP3, MP3 Pro, LPCM i MPEG1, MPEG2 (czy w twojej pisze to samo?) nic na temat DivX,MPEG 4.
Marcus02 musiales cos ustawiac czy konfigurowac (oprocz HDD na FAT ) poprostu wlaczyles i dzialalo?!
pozdrawiam
kombinator

ps.zaktualizuje oprogramowanie (mam teraz JX31E-0.48.20.0 z 13 lipca 2006) jak nie bedzie dzialac to wraca do sklepu i biore 9531 (nie mam zamiaru przeplacac za cos co nie dziala)
 

marcus02

New member
kombinator, u mnie div-y odtwarza, sprawdałem co prawda tylko 2, i działało to bezproblemowo, nie odtwarzał jak miałem jakies dema z HD :(
podłączone to była za pomocą 1GB pena
ale zakładkę filmy rozumiem, że masz ??
 
Ostatnia edycja:

kombinator

New member
marcus02 zakladk filmy mam oraz muzyka i zdjcia, jaka masz wrsje oprogramowania?
ja wgralm teraz najnowsze obecnie dostepne ze strony philipsa tj.
JX31E-0.48.30.0 z dnia 30 listopad 2006
i nadal nic wieczorm bede mial jakis "pen"USB i wiecej DivX-ow to jeszcze poprobuje ale szczerze mowiac nie spodziewam sie zmian.
Jedyne co mi w tej chwili przychodzi do glowy to, to ze moze w jakis dziwny sposob masz inne oprogramowanie niz ja (moze z 37pf9731 bo on ma to podobno obslugiwac (ale kto wie czy to wogole mozliwe?))
jak dotej pory poszed jeden SVCD
 
Ostatnia edycja:
Do góry