PC - HDR bez 4K - czy działa?

mastek81

New member
Witam,
Prawdopodobnie zadam "niemądre" pytanie, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi w necie :)
Czy HDR zadziała na wyświetlaczach bez 4k?

Wydawało mi się że nie ma to znaczenia ale dziwne doświadczenia
Mam dwa wyświetlacze:
- Monitor Gigabyte Aorus AD27QD
- Telewizor Samsung KS8000

I teraz jak uruchamiam gry na Monitorze Gigabyte Aorus AD27QD w rozdzielczości 1440p to w HDR w grach wszystko mam tak jakby szare, wyblakłe, to samo się dzieje w przypadku Telewizora Samsung KS8000 - w 1440p wszystko szare, wyblakłe. Natomiast jak tylko zmienię rozdzielczość w PC w przypadku TV na 4k to wszystko nabiera kolorów i wydaje mi się że się uruchamia HDR ale karta nie daje rady - chciałem sobie pograć w 1440p w HDR.

Pytanie czy to w ogóle możliwe, może kablem DP/HDMI muszę zmienić na inny niż dołączony do monitora? A może jednak HDR bez 4K nie zadziała i nie ma sensu walczyć z tematem.

Monitor Gigabyte Aorus AD27QD ma wirtualne 4K - może właśnie po to aby uruchomić HDR.

Czy znajdzie się osoba która by rozwiała jakieś moje wątpliwości? Podpowiedziała jaki kabel kupić, co zmienić PC dla testowania.

Dodam że obecnie moja karta graficzna to: ASUS GeForce GTX 1070 Dual 8GB.

Pozdrawiam
 
HDR powinien simgac w każdej rozdzielczosci tylko musisz w Windows 10 uruchomić tryb HDR. Czasami niektóre gry mają bagi w trybie HDR( w ustawieniach gry też trzeba uruchomić HDR ) , a czasami nawet same sterowniki karty graficznej też mogą robic problemy, może nie masz najnowszych sterowników a jeśli masz to mozesze jakieś starsze spróbować jeśli nic innego nie pomoże . Ja akurat ma AMD kartę i też czasami stwarza problemy z HDR
 
Ostatnia edycja:

nitomen

New member
Mam Panasonica HX 830 i Radeon RX580 i mam podobne wrażenie trybu HDR, kolory wyblakłe a jasność nienaturalnie podbita wręcz do szarej..i zastanawiam się czy to normalne? Moj pierwszy sprzęt z HDR
de85f1325fcfad87d5acccfdc7b1b567.jpg
4ee9c86533e795254a703a1461569ce4.jpg
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Ten tv wg specyfikacji ma dla HDR jasność 290 cd/m2.
Przy takich parametrach nie należy się spodziewać dobrego HDR,
aczkolwiek sprawdź ustawienia ekranu, wybierz ekran i włącz tryb HDR, być może jest wyłączony.
 

nitomen

New member
hdr daje radę, ale to wszytko zależy od zrodla sygnalu , Windows to zly przyklad , dema hdr na YT i gry z hdr wyglądają zdecydowanie lepiej.
 
Do góry