Który PC do gier do 3000 zł?

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wole siedziec blisko przed monitorem aniezeli przed projektorem.

A nie możesz podłączyć Xklocka do monitora ?

Probowalem z COD i Assassinem (dwie ulubione serie) no za cholere nie moge sie przyzwyczaic do pada. Wole myszke i klawiature.

Też nie mogłem się przyzwyczaić i o ile przy FPP jest już dosyć znośnie,to w TPP (a tych wychodzi o wiele więcej) gra mi się na padzie naprawdę dobrze.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A nie możesz podłączyć Xklocka do monitora ?

.

Moglbym, ale przy xboxie ktorego mam, jest to raczej bez sensu. Monitor 4k w panoramie WUHD czy jakos tak.
A kupowac nowego xboxa dla 4k - - za to zupgrajduje se kompa i na jedno wyjdzie.

Też nie mogłem się przyzwyczaić i o ile przy FPP jest już dosyć znośnie,to w TPP (a tych wychodzi o wiele więcej) gra mi się na padzie naprawdę dobrze.

Za malo gralem, wiec pewnie dlatego sie jeszcze nie przyzwyczailem do pada. Jakos coraz mniej ciagnie mnie do gierek, w LoL-a pykam od czasu do czasu.
GTA V kupilem i nawet nie ruszylem :)


Abdul
Podaj linka do allegro do dobrej plyty wg ciebie i dobrych RAM. Procek raczej bedzie 3900x na passmark duzo bardziej odstaje wzgledem 3600.
Ram mysle 2x8gb, w razie aby mozna bylo rozbudowac.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Moglbym, ale przy xboxie ktorego mam, jest to raczej bez sensu. Monitor 4k w panoramie WUHD czy jakos tak.
A kupowac nowego xboxa dla 4k - - za to zupgrajduje se kompa i na jedno wyjdzie.




Za malo gralem, wiec pewnie dlatego sie jeszcze nie przyzwyczailem do pada. Jakos coraz mniej ciagnie mnie do gierek, w LoL-a pykam od czasu do czasu.
GTA V kupilem i nawet nie ruszylem :)


Abdul
Podaj linka do allegro do dobrej plyty wg ciebie i dobrych RAM. Procek raczej bedzie 3900x na passmark duzo bardziej odstaje wzgledem 3600.
Ram mysle 2x8gb, w razie aby mozna bylo rozbudowac.


Plyta na chipsecie x570 np:
ASUS TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi)
Tylko nie wiem czy bedzie dzialax SLI.
Ramy minimum - > im szybsze tym lepiej, latency max 17
Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black RGB
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jednak sie wstrzymam do grudnia, Premiera nowych prockow
Terazniejsze ryzeny maja niby jakie problemy z "Bottleckingiem"
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Procek 3700 x lub xt spokojnie wystarczy.
Do tego chlodzenie SilentiumPC fortis lub grandis, masz rodzaje z led lub bez led.
Procek za 2k nie jezeli nie grasz na ultra detail lub 4k.
Obudowa Jakas Atx popatrz co poleca xkom.

(z tym prockiem to bym polemizował w kontekście 4k vs 1440 va 1080, ale to złożony temat)

Dlaczego takie archaiczne (paskudne, zajmujące pół obudowy) chłodzenie, a nie wodne?
Składając kompa parę lat temu, zauważyłem, że na polskich forach większość poleca te kobyły, jakby zupełnie nic innego nie było na rynku, a na zagranicznych kompletnie nikt.
Mało tego, nikt z tych "znawców" nawet nie wiedział co to jest?

Zrezygnowałem zupełnie z Polskich for, bo i inne rady mi nie pasowały, wypieprzyłem (niepotrzebnie kupione) to wielkie "coś" i kupiłem Corsaira. Działa wybornie od lat, do tego świetnie wygląda, nie zajmuje miejsca, a obudowe mam typu HTPC - czyli małą. Podobnie jest m.in z NZXT jak chociażby poniżej, a lata w 8K i z RTX3090:

[youtube]JDUnSsx62j8[/youtube]
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Armaning, moja intencją było wskazanie tylko dość niedrogiego sprzętu, który działa przy czym cena vs jakość jest na dobrym poziomie. Chlodzenie wodne jak ktos woli niech sobie zaklada ja mam fortisa.
Do wspomnianych gier przez Lolo ten 3700 spokjnie wystarczy ale 4 k to trzeba miec już duzo lepszy sprzet w mojej ocenie zeby gralo sie plynnie i pezyjemnie.

Btw ja nie sugeruje sie forami za bardzo od 20 lat sam skladam/modernizuje sobie kompa czy sieć, w rozsądnych pieniądzach a jak ktoś ma gruby portfel to nawet może kupić sobie wszystko z górnej półki jeżeli potrzebuje.

Pzdr
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jasne, ja też nie sugeruje się forami jako takimi, to żaden dla mnie wyznacznik, a wręcz często wprowadzanie w błąd, finalnie i tak wszystko testuje sam i dochodzę do własnych wniosków, ale jakby nie było, nie każdy ma możliwość zestawienia kilku procków, kart graficznych, ramu itp. i tutaj tabelki sporo mogą wyjaśnić.
Ja tylko wskazuje, że są alternatywne rozwiązania, a kto co sobie wybierze, to już indywidualna sprawa, ale ja tam lubię mięć pełne spektrum możliwości. U nas zauważyłem i to na wielu płaszczyznach, strasznie to ograniczone. Jakbyśmy byli 10 lat za murzynami. Nie obrażając czarnych braci ; )
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Spoko, Lolo poprosił to pomogłem.
Starałem się żeby nie było to skomplikowane i wydajne rozwiązanie.
Myślę, że nasze podejście wiąże się z tym miedzy innymi, że jeszcze niedawno mało kogo było stać na np chłodzenie wodne czy komponenty z wyższej półki i ludzie mają za mało doświadczenia w tym zakresie. U nas sprzedaje sie glownie low lub mid level części.

Ja np mialem kiedys płytę abita, który nie istnieje na rynku już a był top level w kwestii stabilności i jakości.

Pzdr
 
Do góry