Zamienniki akumulatorów VW-VBN130 VW-VBN260 - co kupić?

-Tomek-

New member
Witam,

Przymierzam się do zakupu dodatkowego akumulatora do kamery HDC-SD900. Myślałem o jakimś zamienniku, który miałby min. 2500mAh (coś ala VW-VBN260).
Czy ktoś używa zamienników do tego typu kamer i mógłby coś polecić?
W sieci znalazłem oferty takich firm jak Formax, Batimex, Hahnel, ale wygląda jakby wyszły z tej samej fabryki i różniły się tylko naklejką. Nie komentuję nawet tych hipotetycznych pojemności przekraczających 3500mAh.
 

brzezi

New member
Stoje w tej chwili przed tym samym problemem. Panasonic sciaga tyle kasy za kamere, nie oszukujmy sie 2-3k to sporo kasy, sa to topowe modele kamer amatorskich, a w zamian dostajemy polowke akumulatora starczajacego na godzine, nie wspominajac ze nie dostajemy tez ladowarki, a firmowe akumulatory sa "smiesznie" drogie, zaczynam zalowac ze nie kupilem kamery sony, tam ceny sa rozsadniejsze.

Mysle ze pojemnosci 3900 moga byc realne, poniewaz te akumulatory sa 3 razy wieksze, maja wysokosc 6cm, zastanawialem sie nad takim, ale chyba wlasnie bedzie za duzy.
Po prostu model vbn260 jest prawie dwa razy wiekszy(fizycznie i pojemnosciowo) od modelu 130.

W ogole za smieszne pieniadze mozna kupic akumulatorki na stronie aliexpress.com, zreszta wiekszosc dostepnych na allegro pochodzi wlasnie z tamtad ze spora przebitka cenowa. tylko pytanie jaka jakosc tych akumulatorow?
 

Marek.x

Member
Trochę za późno odpowiadam(dawno na forum nie zaglądałem)ale może się
jeszcze komuś przydać.Zamienniki jak najbardziej się sprawdzają ja kupiłem u VECTOR6 na allegro:
AKUMULATOR VW-VBG260 dla HDC-SD600 HDC-SD700 (3071098743) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
vbg260 wytrzymuje ponad trzy godziny, po roku użytkowania nie ma spadku pojemności więc spoko
można polecać. Widzę tylko że zdrożały,płaciłem rok temu 64zł/szt
 

SOBER1Z

New member
Trochę za późno odpowiadam(dawno na forum nie zaglądałem)ale może się
jeszcze komuś przydać.Zamienniki jak najbardziej się sprawdzają ja kupiłem u VECTOR6 na allegro:
AKUMULATOR VW-VBG260 dla HDC-SD600 HDC-SD700 (3071098743) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
vbg260 wytrzymuje ponad trzy godziny, po roku użytkowania nie ma spadku pojemności więc spoko
można polecać. Widzę tylko że zdrożały,płaciłem rok temu 64zł/szt

No to miałeś farta, ja kupiłem u nich dwie sztuki VW-VBN260 i obydwie pozwalają mi na nagranie maksymalnie 2,5h materiału. Żeby było śmieszniej to obydwa po pełnym naładowaniu pokazują mi 3h04min, po ok. 2h25min na jednym nagle pojawia się ostrzeżenie o bliskim rozładowaniu akumulatora, czyli 3-5min i po zabawie. Drugi natomiast nadal wskazuję ponad pół godziny do końca, ale po chwili zdycha bez najmniejszego ostrzeżenia, co niestety wiąże się z przerwaniem nagrania i długim procesie naprawy po ponownym rozruchu. Czyli suma sumarum, nagrywam 2h20min na każdym, a dalej to już rydzyk-fizyk... Jak widać jakość tych zamienników jest nie najwyższych lotów, ale w zasadzie czego można oczekiwać po produkcie za kilkukrotnie niższą cenę w porównaniu do oryginału. Plus jest jedynie taki że po roku nadal "trzymają" taką samą pojemność, zobaczymy jak długo... a bajki o zamiennikach ze zwiększoną pojemnością można sobie wsadzić w... wiadomo gdzie ;-)
 
Ostatnia edycja:

harkadiuszho

New member
Prośba o informacje

kupiłem ostatnio zamiennik akumulatora do kamery Panasonic HC-X920EP-K - model VW-VBN260 (z fotoenergia). Jednakże w jego opisie widnieje informacja że ma 7.4V natomiast oryginalny panasonica 7.2V. (Różnica napięć rzeczywiście istnieje - mierzyłem woltomierzem). Skąd ta różnica?? Zastanawiam sie czy ta różnica nie wpłynie niekorzystnie na kamere?? Macie jakieś doświadczenia??
 
Do góry