Panasonic HDC-SD909 czy JVC GZ-GX1 ???

aleksander1

New member
Przyznam się mam duży zgryz przed wyborem jednej z tych kamer. Cena obydwóch jest podobna. Panas cieszy się od lat dobrymi stabilizatorami i optyką. Ktoś mi jednak wyjaśni co jest lepsze :
U Panasa 3MOS (3x3,05) a w nowej JVC tylne podświetlenie i 10MP ?
Różnic jest sporo i nie tak istotnych (panas dźwięk 5,1 i wizjer, lecz technologia sprzed roku) JVC - również nagrywa bez przeplotu (50 kl/s) ale ma WiFi i jest to nowość, a Panas sprzed roku - w sprzęcie rok, to dużo. POMÓŻCIE :blagam:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Weź tylko do ręki to już się przekonasz.
Wifi - są karty które to mają . Ja zostałbym przy Panasonic.
 

aleksander1

New member
Weź tylko do ręki to już się przekonasz.
Wifi - są karty które to mają . Ja zostałbym przy Panasonic.

W dalszym ciągu nie wiem czy tylne podświetlenie jest lepsze czy też 3MOS (rozczepienie kolorów)
O co chodzi z tymi kartami ? Gdzie szukać ? Jakie są lepsze? SDHC czy inne? Wiem, że używa się teraz class 10 myślę, że 32 GB spokojnie wystarczy - zwłaszcza, ze kamera będzie używana do filmowania wnuka (najczęściej w pomieszczeniach) POMOCY :blagam:
 

aleksander1

New member
Niestety nie mogę wziąć kamery do ręki jak radził mi "kiki" - obie są dostępne poprzez sprzedaż internetową. Czy naprawdę nie znajdzie się nikt kto udzieli paru prostych rad laikowi ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JA zdecydowanie wybierałbym Panasonica choćby ze względu jakości nagrania w trudnych warunkach. To jest miłym zaskoczeniem nawet dla znawców.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Są w sklepach w Euro, nie trzeba być aż tak leniwym, żeby nie pojechać i samemu nie sprawdzić. Kupisz w ciemno bo ktoś tak mówi?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Trudno mi to ocenić, 100km to masz daleko, aż dziwne.
Każdy Ci doradzi panasonica, Canon czy JVC są mało popularne, jak już poczytasz i będzie zdecydowany, a nikt Ci nic innego nie doradz jak X800 czy X900 to mimo wszystko biery i jedź te 100km żeby sprawdzić dotknąć i ewentualnie kupić w sklepach wbrew opinii nie jest drożej niż w Internecie.
Masz jeden wątek poświęcony CX730 i X900.
 

krazy777

Member
Bez reklam
100 km to nie dużo. Lepiej poświęć kawałek soboty i przejedź się do sklepu, pooglądaj, posprawdzaj i sam wyrób sobie jakieś zdanie na temat kamer. Lepiej tak niż potem sobie pluć w brodę co się kupiło.
 

Argawen

New member
Proponuję odwiedzić Forum wideo - FILMOWIEC i poczytać troszkę o kamerach.
Ten wątek będzie chyba najlepszy
FILMOWIEC.PL - Próba pomocy nowicjuszom w wyborze kamery
Panasonic, przynajmniej ten X900, nie jest taki wspaniały. Po drugie Canony dużo lepiej radzą sobie w kiepskim oświetleniu od Panasów, Sony czy JVC.
Tutaj można sobie porównać parametry kamer:
http://camcorder-test.slashcam.com/compare.html
http://camcorder-test.slashcam.com/compare-b3af1704b8322f29c81a32ea7cdc46b9.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry