HDC-SDT750 czarne ramki 3D

mirej

New member
Panasonic HDC-SDT750. Super kamerka w trybie 50p z poważną wadą w trybie 3D.
Oglądając nagrany film 3D, wokół klatki filmu mamy dość szerokie czarne obramowanie. Powodem jest zastosowany konwerter 3D. Jakość nagrań 3D jest znośna, szkoda że panasonic nie dostarczył z kamerą oprogramowania do usuwania czarnych obwodek na filmie 3D (programowa korekty niedoskonałości optycznej konwertera).
Czy znacie program którym można automatycznie wyciąć i powiększyć klatki tak aby film 3D był na całym ekranie? Opcja wycinania obszaru jest w większości programów do edycji video 2D. Niestety tu musimy jednocześnie dokonać wycięcia 2-obszarów dla 1 klatki następnie powiększyć dopasowując do 1920x1088 SBS.
Pozdrawiam :sad:
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Mam tą kamerę i nie widzę żadnych czarnych ramek w 3D. Nawet jak puszczę obraz na 2D czy wrzucę do Sony Vegas, to mam dwa obrazy obok siebie bez żadnych ramek.
Jak robisz te ramki? Może jakiś tryb specjalny albo ustawienie w opcjach?
Kalibrowałeś obiektyw 3D?
 

mirej

New member
Mam tą kamerę i nie widzę żadnych czarnych ramek w 3D. Nawet jak puszczę obraz na 2D czy wrzucę do Sony Vegas, to mam dwa obrazy obok siebie bez żadnych ramek.
Jak robisz te ramki? Może jakiś tryb specjalny albo ustawienie w opcjach?
Kalibrowałeś obiektyw 3D?

Proszę użytkowników o potwierdzenie jak jest u was. (Może Panasonic + TV Panasonok daje radę?)
U mnie są CZARNE OBRAMOWANIA!
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Faktycznie, czarne ramki są, bo obraz w 3D jest dość specyficznie tworzony. Po założeniu obiektywu 3D rozdzielczość FullHD jest dzielona mniej więcej na pół i otrzymujemy dwa obrazy obok siebie.
W celu zachowania prawidłowych proporcji, wynikowa rozdzielczość jest mniejsza i stąd czarne pasy dookoła. Rozdzielczość połówki obrazu wynosi 960x1080, aczkolwiek za Panasonic HDC-SDT750 3D Camcorder Using 3D Conversion Lens - 3D Vision Blog faktyczna rodzielczość pojedynczej półówki obrazu to 828×490
Cytat z ostatniego komentarza z powyższego linka a'propos rozdzielczości 3D:
"Did you get a chance to look at the framepack in a video editor? I have not encountered a framepack like it before. Though the left and right images are both in a 1920×1080 container, the images themselves are not 960×540 as expected.
To my measurements, the left and right images are each 828×490 with 128 pixels in between and 66 pixels on each outer edge. The images are centered with 50 pixels above and below.
Makes editing extra exciting since you can’t reverse the anamorphic squeeze with a simple 150% width adjustment and repositioning…"

Być może któryś program ma odpowiedni profil obróbki obrazu 3D "Panasonic" i sobie z tym radzi. Ja używam Vegas Studio ale jeszcze nie próbowałem 3D.
 
Ostatnia edycja:

leonid113

Member
Witam.Koledzy ja również mam te ramki co bardzo mnie to denerwuje bo co to za obraz jak ma jakieś ramki jak pocztówka.Nagrany obraz odtwarzam z dysku twardego po wcześniejszym wgraniu na TV SAMSUNG D7000.W instrukcji dopiero po zakupie doczytałem się że te ramki będa widoczne co było dla mnie szokiem,że może być coś takiego w kamerze za taką kasę.To jest jakaś bzdura.Da się coś z tym zrobić w normalny sposób???. Kolego Vaderus na czym odtwarzasz te pliki nagrane w 3D, że nie masz ramek jako jedyny? Pozdrawiam.
 
Do góry