Problemy z HD Writer AE. Ktos pomoże i doradzi?

cieniu

New member
Witam, przy zakupie kamery Panasonic'a otrzymałem program HD Writer AE z które kompletnie jestem niezadowolony.
Wymienie wady programu,z którymi borykam się od samego początku:

1. problem z zapisywaniem filmów na DVD. Potrafie czekać pół dnia az HD Writer wypali płytke dvd poczym w 99% wyskakuje błąd i okazuje sie że płyta jest do wyrzucenia lub co lepsze - czysta. W takim wypadku cały czas wszystko mam na dyskach twardych i zaczyna brakować mi miejsca bo nic nie moge wypalić!

2. brak aktualizacji. Ostatnia wersja programu jest z 2010 roku.

3. problem z edytowaniem - cięciem filmów. Wyskakuje błąd "Inicjator typów zgłosił wyjątek dla typu '<Module>'.
Tutaj szczegóły błędu ctrlv.it/id/Mjk4ODM4 . W takim wypadku też za bardzo nie wiem czym moge pousuwać niepotrzebne sceny.

To chyba 3 najważniejsze czynniki żeby ten program zmienić.
Posiadam Adobe Premiere CS4, który troszke znam ale nie wiem czy moge edytować pliki z HD w nim. Prosze powiedzcie czy z racji kamery Panasonic jestem skazany na ten beznadziejny program a jeśli nie to co polecacie?

A przy okazji wątku jeszcze jedo pytanie. Jedno nagranie sklada sie z 4 plików. Czemu odpowiadają poszczególne typu plików - .m2ts , .cont , .pmpb i .tmb ?
Ze wzgledu na powyższe za bardzo też nie wiem jak miałbym podziałać w wideo w premierze. Co potrzebne, co nie itd.
 

kegan

New member
Też uzywam HD writer 4.0 i dla mnie podstawową wadą jest brak języka polskiego!!!
Co do Twoich problemów to nie za wiele Ci pomogę:
1.Nie wypalam płyt-wszystko zgrywam na dysk zewnętrzny i z niego odtwarzam
2.wersja 4.0 jest chyba najnowszą
3.Jedyną "obróbką" jaką wykonuję w tym programie jest wycinanie niepotrzebnych scen i nie mam z tym problemu a Twój błąd nic mi nie mówi:sad:

Co 4 plików -kamera nagrywa w formacie AVCHD a strukturę tworzą właśnie te cztery plik-mój TV ma np. czytnik kart SD i mogę wyjąć kartę z kamery ,włożyć do tv i mam odtwarzany film.

Nie bawię się w "profesjonalną" obróbkę bo dla mnie to czarna magia:sad:
 

kapital777

New member
Pomogę .... albo nie pomogę ale powiedzieć mogę a tym bardziej napisać.
Uprzejmie donoszę, że niejaki HD Writer 4.1 doczekał się polskiej instrukcji.
Wg mnie nie najgorzej zrobiona. Ma 160 stron.
Ma być dostępna na stronie Panasonika.
 

jzzg

New member
HD Writer oślepł?

Nagle program przestał widzieć pliki filmowe. Zrzuca na PC tylko zdjęcia. Wgrałem go ponownie, ale to nic nie pomogło. Co robić?
 
Do góry