Jak uzyskać obraz z kamery na ekranie komputera.

bastin1112

New member
Mam kamerę Panasonic HDC-STD750 i potrzebuje aby kamera dawała mi obraz na żywo na ekran komputera a nie mogę znaleść żadnego programu który mi to umożliwi.
 

bastin1112

New member
Włączyłem w tryba nagrywania podpiołem do laptopa i na laptopie wykryło mi kamer jako nośnik pamięci i nic więcej
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Mam kamerę Panasonic HDC-STD750 i potrzebuje aby kamera dawała mi obraz na żywo na ekran komputera a nie mogę znaleść żadnego programu który mi to umożliwi.

Na tym forum, to pytanie zadawano w ostatnich latach kilkanascie razy.
Nieliczne, zwykle stare na kasetki DV, kamery to potrafią.
Większość nie.

Popatrz w instrukcję lub zadzwoń do serwisu fabrycznego, ale nie licz na cud :razz:.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Włączyłem w tryba nagrywania podpiołem do laptopa i na laptopie wykryło mi kamer jako nośnik pamięci i nic więcej

I nic dziwnego, ponieważ podpiąłeś ją zapewne poprzez port USB a w ten sposób podgląd obrazu można uzyskać w kamerkach internetowych. W twojej prawdopodobnie w ten sposób się nie da. Aby uzyskać podgląd, musisz do kompa włożyć kartę TV (ewentualnie podpiąć do USB zewnętrzną) lub video grabber i podpiąć pod nią kamerę złączami z sygnałem video (HDMI, component, S-video lub composit) i uruchomić oprogramowanie do przechwytywania obrazu przy czym kamera musi być włączona w trybie nagrywania. Widzę że jest to kamera 3D. Podany sposób na pewno dotyczy obrazu 2D, ale niewykluczone że są także odpowiednie urządzenia aby można było uzyskać obraz stereo.
 
Do góry