Nowe kamery middle-end na 2012. V700/V500/V100

morfeusz11

New member
Witam.

Na wstępie wypada powiedzieć krótkie: Witam wszystkich użytkowników .;) Chociaż dopiero teraz założyłem tu konto. serwis ten i forum obserwuje już z rok.

Jakiś czas temu zainteresowałem się kupnem Panasonica SD-90,ale odpuściłem sobie na kilka miesięcy. Teraz gdy znowu chciałem coś poszukać na jego temat zauważyłem ,ze panasonic zapowiedział już całkiem nowe serie modeli na ten rok.

V700/V500/v100... seria low-middle end na ten rok. Niestety z powodów ograniczeń dla nowych użytkowników nie mogę podać linków. Ale line-up jest dostępny na ogólnej stronie Panasonic.net

Wie ktoś coś na ich temat więcej ? Jakieś testy ? Czy są już dostępne w Europie, albo kiedy będą dostępne ? Cena ?
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Następcą SD90 CMOS 1/4 cala (3Mpx) jest V700. Pomimo CMOS 1/2.3 cala (15Mpx), V700 korzysta tylko z małego wycinka na środku przetwornika o wielkości mniej więcej 1/4 cala 2,5-3,5Mpx (film i foto). Czyli tak naprawdę pod względem optyki obydwie kamery są bardzo podobne do siebie.

Poza tym V700 ma większą rozdzielczość LCD, lepszą stabilizację, i trochę lepsze kodowanie obrazu i zoom.
Niestety V700 obecnie kosztuje prawie tyle, co lepszy od niego model 3MOS SD800. Jak cena spadnie do ~1900zł to V700 będzie godnym polecenia następcą SD90.


Google V700
-> Video sample
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
i trochę lepsze kodowanie obrazu


Wygląda, że V700 jednak ma więcej niż tylko troszkę lepsze kodowanie obrazu.
HD camcorder reviews/tests and comparison of Panasonic HC-X900M,Panasonic HDC-SD909,Panasonic HDC-SD99 and Panasonic HC-V707 Best values highli

Test na planszy czarno-białej.
camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_iso_klein_188.jpg

SD90

camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_iso_klein_232.jpg

V700

„Rozdzielczość koloru” też została mocno poprawiona.

camcorder-testergebnisse_testbilder_chrominanz_aufloesung_188.jpg

SD90

camcorder-testergebnisse_testbilder_chrominanz_aufloesung_232.jpg

V700
 

SOBER1Z

New member
Może mi ktoś powiedzieć dlaczego oni raz nagrywają z przeplotem, raz bez...

Niby mniej szumów, obraz trochę ostrzejszy ale test "12 lux optimizied"... tam wogóle kolorów na tym zdjęciu nie ma :lol:
 
Do góry