Kamera do szkolnej TV

xorbi

New member
Witam mam zamiar kupić kamerę która potrzebna do nagrywania występów koncertów, przedstawień szkolnych trwających 1h+. Znalazłem taką kamerke : Witam mam zamiar kupić kamerę która potrzebna do nagrywania występów koncertów, przedstawień szkolnych trwających 1h+. Znalazłem taką kamerke : Panasonic HDC-SD90EPK
-wejście na mikrofon.
-Jakość HD/FULL HD
-Dobre nagrywanie przy różnym oświetleniu
-Dobra bateria.

Budżet: 1800zł]
-Potrzebne wejście na mikrofon.
-Jakość HD/FULL HD
-Dobre nagrywanie przy różnym oświetleniu
-Dobra bateria.

Budżet: 1800zł
 

Przemek_PC

New member
Rozumiem, że filmy amatorskie kręcone przez amatora na amatorskim poziomie? Żeby materiał choć trochę odróżniał się od produkcji tatusiów i mamuś z kamerkami w dłoniach do wymagań co do kamery należy dodać:
1. Manualna ekspozycja
2. Manualna ostrość z wygodnym jej nastawianiem (żadne ekrany dotykowe)
3. Manualna regulacja poziomu dźwięku (o to bardzo trudno w amatorskim sprzęcie)
4. Ręczna regulacja balansu bieli z możliwością blokady na szarą kartę
5. Duży przetwornik np. 1/3"
6. Statyw z głowicą olejową
Do tego dodać doświadczonego operatora i montażystę i efekty mogą być całkiem dobre. Niestety 1800zł szybciutko pęknie. Jeśli nie ma szans na powiększenie budżetu lub operator nie będzie miał wiedzy aby możliwości lepszej kamery wykorzystać to może lepiej kupić kamerę w okolicach 1000zł a resztę przeznaczyć na statyw i jakieś świetlenie (statywy, parasolki i świetlówki energooszczędne) ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uważam że ten wybór Panasonic będzie ok. choćby z uwagi na szumy które będą wychodziły na nagraniach.
 
Do góry