Panasonic HDC-SD80 czy HDC-SD90 co kupić ?

broda1725

New member
Bez reklam
Witam mam dylemat nad kamerką którą chce kupić. Otóż Zastanawiam się nad dwoma modelami jak w tytule, ale nie wiem czy warto dokładać do SD90. Na początku najarałem się na Sony CX115 lub 130 ale po przejrzeniu specyfikacji wydaje mi się że Panas więcej oferuje (poza tym mam plazmę Panasa wiec podejrzewam że będzie fajnie współpracować z tv).
Ale do sedna, Sd80 można kupić w promocji za 1099zł do SD90 trzeba dorzucić jakieś 500zł,
SD80 ma większy zoom ale mniejszą matryce co może się przełożyć gorszym obrazem.

Najważniejsze priorytety to aby dobrze nagrywała w pomieszczeniach przy świetle sztucznym, chce nagrywać imprezki rodzinne, wakacje, dziecko i inne takie okoliczności. Obraz będzie odtważany na Plazmie i LCD. Rozważałem też zakup kamery SD (cena) ale nie wiem czy to dobry pomysł.
Fajnie jak by miała ręczny i automatyczny fokus (nie ma jak kreatywne nagrywanie:D). Wiem że SD90 posiada to a czy SD80 też ???.
Jeszcze jedna sprawa czy jest możliwość nagrana na tych kamerach obrazu w SD ?.
 

Adonto

New member
Prawda. SD90 idzie kupić od 1500 zł. Też się zastanawiam nad SD90 albo Sony CX130.
Mówisz, że myślałeś nad CX130. Ostatnio widziałem 1 sampla i dość nawet fajnie nagrywa przy sztucznym i małej ilości światła.
Krążą opinię, że SD80 to nie jest godny następca SD60. SD60 przede wszystkim ma tylko optyczną stabilizację co jest małym plusem, a obraz jest dobry. Jednak SD60 nagrywa w 1920x1080/50i. W lepszych modelach już masz tylko 50p. Na tych kamerach Panasa nie da rady nagrywać materiału w formie SD. W kamerze Sony cx130 możesz nagrywać w SD: STD: 720 x 576 / 50i. Poczytaj więcej na stronach producentów przecież tam wszystko to piszę ;).

W SD80 martwił bym się może o tą mniejszą matrycę, jednak kamery nie testowałem. SD90 ma wejście jeszcze na mikrofon i światło LED. W przyszłości możesz kupić konwerter i nagrywać obraz w 3D. Wszystko zależy do czego potrzebujesz... Obróbka materiału w wysokiej rozdzielczości też wymaga nie bagatela dobrego sprzętu komputerowego. Kwestia czy opłaca się dopłacać około 250-300 zł z cx130 na sd90 Panasa. Cały czas nad tym myślę - jak się zdecydujesz i Ty to daj znać ;). Tego SD80 delikatnie bym chyba odradzał ;)
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Chyba masz rację z ty SD80 lepiej SD90 lub CX130 ale brak wbudowanej lampy led w 130 i brak ręcznego fokusa jest dla mnie minusem, lecz nagrywanie w sd to plus no i cena.
 

Adonto

New member
W CX130 nie ma manualne ostrości? Jakoś przedstawia mnie się, że w cx115 dotykałeś LCD jaki punkt chcesz wyostrzyć i Pyk! :cool: Jak nie ma to może i troszkę lipa. W tej sd90 przypuszczam że ta dioda Led choć jest to szału nie będzie robić ;)
 

Adonto

New member
W styczniu planuję kupić kamerę, może jeszcze gdzieś będzie jakaś promocja... Totalny dylemat mam, dlatego też pojawiłem się tu na forum by przeglądać opinie innych. ;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Tak kupiłem Sony CX 130E i jestem jak najbardziej zadowolony. Mogę polecić z czystym sercem. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
 
Do góry