panasonic sd90

marcinek40

New member
Witam prosze o pomoc w zakupie kamery , miałem panasonica HDC-DX1 i została sprzedana , mój wybór padł na sd90 czy warto ją kupic czy jakos bedzie taka sama jak w dx1 bo głownie na tym mi zalezy tam było 3xCCD tu jest 1 cmos . Dzisjaj byłem w MEDIA i pan mi nie polecał tego sd90 tylko Samsung HMX-H300 bo niby tanszy , ale kamery sie nie kupuje na 1 rok i czasami warto troche dołozyc. Wiec czy warto kupic tego sd90 czy bedzie taka sama jak moja stara dx1 + zapis na kartach a nie na tych płytkach dvd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Opowiadał Ci dyrdymały.
Twój wybór Panasonica jest super - miałem możliwość przez kilka dni go używania.
 

Osssama

New member
mam tego panasa też od niedawna i powiem, że jest rewelacyjny - głównie z powodu 28mm, bardzo dobrej stabilizacji optycznej oraz możliwości rozbajerowania kamery przez dokręcenie obiektywu 3d z czasem ;)
 

marcinek40

New member
kamere juz przetestowałem i
zalety -jakos lepsza od panasa dx1 w pomieszczeniach jest jasniejsza teraz mozna normalnie nagrywac, nagrywanie na karty sd a nie na płytki ,bardzo małe gabaryty prawie jak aparat foto jakos nagrywanego materiału w ciągu dnia rewelacja , jedyna wada to mała bateria max 60 min ciągłego nagrywania ale zawsze mozna dokupic 2 baterie .Polecam wszystkim którzy szukają małej dobrej i nie za drogjej kamery
 

SOBER1Z

New member
kamere juz przetestowałem i
zalety -jakos lepsza od panasa dx1 w pomieszczeniach jest jasniejsza teraz mozna normalnie nagrywac, nagrywanie na karty sd a nie na płytki ,bardzo małe gabaryty prawie jak aparat foto jakos nagrywanego materiału w ciągu dnia rewelacja , jedyna wada to mała bateria max 60 min ciągłego nagrywania ale zawsze mozna dokupic 2 baterie .Polecam wszystkim którzy szukają małej dobrej i nie za drogjej kamery

Lepiej przetestuj tą baterię dokładniej, rozładuj, naładuj parę razy... ja mam 3 szt. VBK180 i wszystkie wystarczają na co najmniej 95 minut ciągłego nagrywania.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Hmmm... co można zrobić z 4,5h nagrania?... tyle to film Jubiler Guru* trwał i poza garstką fanów nikt go od początku do końca nie oglądał.

* Władca Pierścieni
 

SOBER1Z

New member
Hmmm... co można zrobić z 4,5h nagrania?... tyle to film Jubiler Guru* trwał i poza garstką fanów nikt go od początku do końca nie oglądał.

* Władca Pierścieni

Uwierz mi że można wiele. Wszystko zależy od zastosowania, ja wykorzystuję kamerę głównie do nagrywania koncertów. Niektóre festy potrafią trwać nawet ponad 4h, a więc w moim przypadku 3 baterie są w sam raz, ale nie o tym ten temat...
 

broda1725

New member
Bez reklam
Za pozwoleniem podłącze się, mam zamiar kupić model starszy SD80 ale zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć i kupić SD90. Kamera ma służyć do nagrywania dziecka, imprez rodzinnych jednym słowem domowy użytek.

Co radzicie jest ktoś kto używał obu kamer ?

Ważnym elementem to aby dobrze nagrywała w domu i wieczorkiem.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ok ale czy warto do moich celów kupować SD90 czy zastopować na SD80, SD80 jest teraz w promocji za 1099zł w MEDIA Expercie i tak się zastanawiam co robić. Jeśli jakość obrazu jest widoczna gołym okiem to tak.
Zastanawiam sie jeszcze nad Sony CX115 lub 130.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dobra podjąłem decyzję że bedzie to SD90 lub Sony CX130. Mam pytanko do użytkowników SD90 (myślę że w tym wątku nie bedzie nikogo kto posiada CX130) czy do owej kamerki jest możliość dokręcenia filtrów (np.polaryzacyjnego itp). Czy ma od spodu możliwość przykręcenia statywu ?.
I jak się przedstawia puźniejsza obróbka materiału na laptopie Toshiba procek 2 rdzeniowy T3400 z 3giga ramu, grafika zintegrowana intel 4500 HD.
 
Do góry