Zamienniki lub oryginalne akumulatory do Panasonic HDC-SD10

m.r

New member
Witam.

Czy ktoś z forum próbował kupować mocniejszy zamiennik bądź oryginalny akumulator do kamery Panasonic HDC-SD10? W przypadku tej kamery i myślę że nie tylko jej się to tyczy - z zamiennikami wychodzą różne problemy. "Niby wszystko się zgadza" ale później okazuję się że nie pasuje. Oryginalne akumulatory też stawiają mnie przed pewnymi nie dogodnościami, bowiem informacje o nich na różnych stronach są sprzeczne.

Do tej kamery "pasowałby"
VW-VBG260E-K oraz VW-VBG130E-K wg. informacji ogólnej Panasonic - do kamer 7.2V.

Inne strony podają:
Że wyżej wymienione akumulatory nie pasują do kamer w których akumulator zamykany jest wewnątrz - praktycznie jak z zamiennikami - to samo.
Oryginalne aku niezależnie czy jest napisane, że pasują do serii HDC, nie HDC - NIE PASUJĄ/PASUJĄ do tego modelu. Informacje są bardzo, bardzo sprzeczne. Co jest grane?

Bardzo proszę o pomoc, porady w dokonaniu zakupu najlepszego sprawdzonego zamiennika bądź również sprawdzonego akumulatora do tej kamerki.
 

ted123

New member
Zamienniki aku do kamer nie działaja dłuzej jak rok. Szybko tracą parametry. Ja kupiłem juz z 10 zamienników do aparatu i kamery i wszystkie po roku są do wyrzucenia albo mają 10-20% pierwotnej pojemności. Oryginały sa sprawne jak nowe
 

alexjaslo

New member
kol.@123, nie wiem jakie zmienniki kupujesz ale z całym szacunkiem to co piszesz jest absolutnie bujdą na resorach.
Mam zamiennik w aparacie Minolty A2 od 6 lat i czas jego pracy jest identyczny jak oryginału - cena ok 5 razy niższa !
Kamera JVC 575, 3 lata i tu zamiennik bije na głowe oryginał,poj. 3 razy wieksza, czas pracy ok 4.5 godz - cena ok 4.5 razy niższa !
Aparacik Sony HX5v narazie pół roku, czas pracy ok 1.5 raza dłuższy,cena 5x niższa.
Panas SD900 narazie bez zamiennika- czekam aż się pojawią z seri VBN, cenę oryginału VBN 260 pozostawie bez komentarza.
 

ted123

New member
Np do kamery Panasonic to Battery Pack for VW-VBG260(T) 7,4V 3900mAh
Li-ion trzyma ok 15-20 minut po pełnym naładowaniu a oryginalna bateria 130 1.h30min minimum Kupiłem zamiennik rok temu 2 szt . Obie tak trzymają
Zamiennik do aparatu Kodak Li-polymer 3.7V 4400mAg (3 szt) po półtora roku
po naładowaniu można zrobic 5-10 zdjęć.
Podaj gdzie można kupić porzadne zamienniki
 

alexjaslo

New member
To coś faktycznie kiepsko...

Ja kupuję na seltrade.pl lub fotoenergia.pl/(mam nadzieję że to nie będzie uznane za reklamę), z wyjątkiem akumulatora do Minolty - tego juz nie pamiętam gdzie kupiłem.
Jestem naprawdę zadowolony.
Pozostaje tylko czekać na VBN do Panasa 900.
 
Ostatnia edycja:

kaktushd

New member
Juz dostepne :)

Wlasnie znalazlem na allegro juz dostepne ZAMIENNIKI VBN260 do kamer Panasonica z serii 900.
W kategorii RTV AGD - Kamery - Akumulatory - Panasonic
 
Do góry