HDC-SD90 - 720p i inne pytania

MrSetoKami

New member
Witam
Właśnie kupiłem kamerę Panasonic HDC-SD90. Bardzo długo przeglądałem jej funkcje itd. Mam kilka pytań na które jeszcze nie znalazłem odpowiedzi i bardzo proszę o pomoc.
1. Czy jest możliwość nagrywania 720p?
2. Co dokładnie znaczą te opcje nagrywania HA, HX itd.?
3. W jakiej z tych rozdzielczości najlepiej nagrywać, jeżeli chce się zaoszczędzić miejsce na karcie?
4. Czy podpięcie mikrofonu zewnętrznego całkowicie wycisza dźwięk nagrywany przez kamerę (np. dźwięk otoczenia)?
5. Jaki mikrofon zewnętrzny polecacie? Taki niedrogi, nie dla reporterów. Tak tylko, żeby od czasu do czasu jakiś ciekawy materiał na ulicy nagrać.
6. Czy karty Kingston 32 GB (10 klasa) na allegro w cenie ok. 170-190 zł są oryginalne? W sklepach są o wiele droższe, a zdarzyło mi się kupić Memory Sticka z (niby) Sony, który się rozleciał w rękach.

Serdecznie z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam!
 

SOBER1Z

New member
W zasadzie odpowiedzi na większość z tych pytań uzyskałbyś czytając specyfikację na stronie producenta... lub biorąc do ręki dołączoną instrukcję :razz:

1.Nie, tylko 1080p/i.
2.Bitrate z jakim nagrywasz materiał, im niższy tym gorsza jakość nagrania.
3.1080i z ustawieniem HE (5Mbps / VBR).
4.W momencie podłączenia mikrofonu zew. ten wbudowany w kamerę przestaje być aktywny.
5.Temat rzeka... w zależności od budżetu i do czego będzie wykorzystywany, cała masa różnego rodzaju mikrofonów zew. do wyboru. Przede wszystkim zastanów się czy rzeczywiście go potrzebujesz.
6. Tutaj nie mam zdania bo nigdy nie miałem w rękach kart od Kingstona. Sam obecnie używam w swojej SD90 karty Transcend, Pretec, Patriot i Adata. Wszystkie class 10 i póki co nie miałem żadnych problemów, ceny dość przystępne.
 
Do góry