HDC-TM900K z USA, jaka różnica?

Wyrwiząb

New member
Cześć
Nie wiem, ale poprzedni post nie pojawił się. Koledzy pomóżcie, nie wiem jakie są róznice między dostępną w Polsce kamerą hdc-sd900, a tą z USA. W Polsce trzeba dać około 3500zł, natomiast w stanach za niecałe 900 dolarów można kupić, do tego miałbym transport za friko.
Zapis jest w jakimś innym formacie, coś jak tzw. regiony w DVD? Co oznacza w symbolu litera "K" na końcu?
Poniżej podaję Wam link do amerykańskiego ebay'a z interesującym mnie modelem. Napiszcie proszę w czym tkwi diabeł :)

(odrzuciło mi post z powodu podania linku, wpiszcie proszę w ebay HDC-TM900K)

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapis w NTSC. Musisz sprawdzić czy jest wersja europejska i jakie jest zasilanie ?
 

Wyrwiząb

New member
Setki razy o tym było. Są różne systemy tak samo jak TV, NTSC i PAL.

Ok. Czyli mam rozumieć, że jeżeli w opisie kamery jest następująca adnotacja:

Digital Cinema Mode
Progressive 1080/24p (NTSC)*/ 1080/25p (PAL)**

Set the HD camcorder to Digital Cinema mode to shoot in the progressive 1080/24p (24 pictures per second) format for NTSC area, and in the progressive 1080/25p format for PAL area. Progressive scanning captures clear, vibrant images with intricate detail. You also get faithful images with an appealing film-like quality.

to będzie śmigać u mnie z uwagi na dwusystemowość tejże? Opis ten znalazłem na amazon.com, tam te kamery występują średnio po 920 dolarów
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to jest na bank NTSC, już było wiele przypadków ukrywania tej informacji, cena mówi za siebie. Przestań cudować o parę stów a później płacz i problemy z gwaranacją, ja tego nie rozumiem ludzie nie znają się a kombinują!
 

Wyrwiząb

New member
to jest na bank NTSC, już było wiele przypadków ukrywania tej informacji, cena mówi za siebie. Przestań cudować o parę stów a później płacz i problemy z gwaranacją, ja tego nie rozumiem ludzie nie znają się a kombinują!

Święte słowa, tym bardziej że bez problemu stać mnie na to. Dzięki za otwarcie oczu :)
 

slimak

New member
Bez reklam
NTSC to problem z gwarancją, z oprogramowaniem do edycji (trzeba je jeszcze raz instalować i kombinować żeby się program zarejestrował z domyślnym systemem NTSC a nie Pal), niektóre DVD na siłę robią konwersję NTSC ->Pal, co powoduje, co najmniej pogorszenie płynności obrazu.

Ale są też zalety: cena, lepsze wyświetlanie na PC (60Hz), tryb 24p dla „miłośników” efektu kina.

Trzeba też pamiętać, że kamery i telewizory w większości przypadków są projektowane na 60Hz, a potem adaptowane na Europejski rynek z 50Hz. Miałem dwa (Europejskie) telewizory Panasonica i obydwa minimalnie lepiej odtwarzały 60Hz.
 
Do góry