Brak płynności na filmie

xgrzesx2

New member
Mam SD900 na której nagrywam w 1080/50p.
Jak przyglądam się nagraniom na komputerze to zauważam brak płynności w scenach dynamicznych.

Konfiguracja komputera jest raczej mocna bo jest to:
procesor i7-2720
RAM 8 GB
karta graficzna GeForce 555M
system Windows 7 64 bitowy

Mam wszystkie aktualizacje do windowsa, najnowsze sterowniki od karty graficznej. Nie instalowałem żadnych dodatkowych kodeków. Odtwarzam filmy w Windows Media Player, Power DVD, VLC Media Player. Co dziwne zawsze wydawało mi się, że filmy z przeplotem najlepiej wyglądają w VLC ale u mnie podczas odtwarzania w VLC przeplot widoczny jest bardzo (bardziej niż w innych odtwarzaczach).

Będę wdzięczny za jakieś sugestie co mogę z tym problemem zrobić.

Jeśli możecie zobaczcie film z poniższego linku i napiszcie co może być tego powodem.
https://rapidshare.com/files/2370983037/00051p.MTS
 

amor_priv

New member
1. Wszystkie aktualizacje w Windowsie działają, jak hamulec ręczny w samochodzie. ja nie mam ani jednej, i bardzo pilnuję, żeby żadna mi się nie zainstalowała.
2. Żaden z wymienionych programów nie radzi sobie dobrze z plikami m2ts. Spróbuj programu Splash Lite. Jest stworzony specjalnie do tego typu plików.

Free Splash Lite - Next Generation Player homepage
 

marder

Member
Mam SD900 na której nagrywam w 1080/50p.
Jak przyglądam się nagraniom na komputerze to zauważam brak płynności w scenach dynamicznych.

Konfiguracja komputera jest raczej mocna bo jest to:
procesor i7-2720
RAM 8 GB
karta graficzna GeForce 555M
system Windows 7 64 bitowy

Mam wszystkie aktualizacje do windowsa, najnowsze sterowniki od karty graficznej. Nie instalowałem żadnych dodatkowych kodeków. Odtwarzam filmy w Windows Media Player, Power DVD, VLC Media Player. Co dziwne zawsze wydawało mi się, że filmy z przeplotem najlepiej wyglądają w VLC ale u mnie podczas odtwarzania w VLC przeplot widoczny jest bardzo (bardziej niż w innych odtwarzaczach).

Będę wdzięczny za jakieś sugestie co mogę z tym problemem zrobić.

Jeśli możecie zobaczcie film z poniższego linku i napiszcie co może być tego powodem.
https://rapidshare.com/files/2370983037/00051p.MTS
Twoja kamera nagrywa prawidłowo, komputer też masz mocny, wiec problem leży w Tobie :-D - masz zbyt wrażliwe oko. Wrzuć też film, który uważasz za płynny, wtedy będziemy rozmawiać. Szybko poruszające się obiekty nigdy nie będą idealnie płynnie, szczególnie dla wprawnego oka.
 

sei

New member
Chwila, chwila... o jakim przeplocie mówicie? xgrzesx2 pisze, że nagrywa w 1080/50p
O czymś nie wiem? :niewiem:
 

nessi250779

New member
Wgraj filmik na PS3 i podłącz do telewizora plazmowego i zobaczysz efekt tylko nie LCD. Trzeba też włączyc opcję 50hz w ustawieniach video w ps3.Efekt będzie taki że ci póła opadnie.
Pozdrawiam
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Żeby uzyskać płynność film musisz odtwarzać na odbiorniku przyjmującym natywne 50 Hz, na monitorze komputerowym jest 60 Hz, także następuje konwersja w "locie".
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Mam SD900 na której nagrywam w 1080/50p.
Jak przyglądam się nagraniom na komputerze to zauważam brak płynności w scenach dynamicznych.

Konfiguracja komputera jest raczej mocna bo jest to:
procesor i7-2720
RAM 8 GB
karta graficzna GeForce 555M
system Windows 7 64 bitowy

Mam wszystkie aktualizacje do windowsa, najnowsze sterowniki od karty graficznej. Nie instalowałem żadnych dodatkowych kodeków. Odtwarzam filmy w Windows Media Player, Power DVD, VLC Media Player. Co dziwne zawsze wydawało mi się, że filmy z przeplotem najlepiej wyglądają w VLC ale u mnie podczas odtwarzania w VLC przeplot widoczny jest bardzo (bardziej niż w innych odtwarzaczach).

Będę wdzięczny za jakieś sugestie co mogę z tym problemem zrobić.

Jeśli możecie zobaczcie film z poniższego linku i napiszcie co może być tego powodem.
https://rapidshare.com/files/2370983037/00051p.MTS

Pod tym linkiem NIE MA żadnego filmu.

Aby film odtwarzał sie płynnie, należy
1. Zmontować wszystkie klipy w jeden plik

Czym: Sony PMB, Sony Sony Vegas, Pinnacle Studio.
Prawdopodobnie wraz z kamerą dostałeś płytę CD z podobnym programem.

Jak już Cię zmęczą idiotyczne rady aby:
- ustawic przeplot, jakostam,
- wgrać jakieśtam kodeki,
- zmienić telewizor na plazmowy, co za głupota,
spróbuj mojej rady.

Hycanie filmu na granicy klipów jest oczywiscie winien Windows.
Jakbyś kupił, ale kosztuje chyba zs 100$ PowerDVD fimy Cyberlink, to on to odtworzy komfortowo.
Taniej jednak jest zmontować wszystko w jeden plik M2TS :krol:

2. Bywa, ze kamera nagrywa z przepływnoscią, której komputer "nie daje rady"
trzeba wedy zmniejszyć przepływność filmu np do około 15Mbitps.
 
Ostatnia edycja:
Do góry