1080i->1080p

marder

Member
Witam.

Jak prosto i szybko zmienić film 1080i na 1080p bez zmieniania innych parametrów?
Jakim programem?

Gdyby to było możliwe, po co ktoś miałby dopłacać do kamery 1080p, przecież wystarczyłaby prosta konwersja? Lepsze można przekonwertować do gorszego, ale w drugą stronę nie bardzo.
 

amor_priv

New member
Gdyby to było możliwe, po co ktoś miałby dopłacać do kamery 1080p, przecież wystarczyłaby prosta konwersja? Lepsze można przekonwertować do gorszego, ale w drugą stronę nie bardzo.

No wiesz... W materiale SD jest to wykonalne (i w dodatku bardzo proste - chociażby w VirtualDubie), a w HD już nie? Ja nie pytam, czy to możliwe, czy ma sens, itp, tylko jak to zrobić. W Nero - domyślam się, że chodzi o Nero Vision? Nie mam go.
 

amor_priv

New member
sugeruję poczytać co znaczy 1080i a co 1080p.

Nie ma takiej możliwości.

Matko Buska. Dlaczego w durnej Polsce na każdym kroku trzeba udowadniać, że nie jest się wielbłądem. Nie ma co się dziwić, że w Polsce jest permanentny kryzys, jak tu co drugi to mądrzejszy, a każdy wie lepiej. Nie ma takiej możliwości? To ja też zasugeruję poczytać. Proszę:

Deinterlace MTS/M2TS video, remove interlaces from MTS/M2TS files

No chyba, że zaraz zaczniecie mi udowadniać, że zmiana z interlace na progressive to nie jest deinterlace. To mi ręce opadną razem ze szczęką :)
Kiedyś mi jeden gość - też PAN ZNAWCA I FACHOWIEC wmawiał, że nie da się nagrać plików AVCHD na płytę DVD i odtwarzać w Blu-rayu w HD z menu, wyborem scen itp. Jak mu udowodniłem, że się da, to zamilkł.

Szukam podobnego rozwiązania, jak ten program z linka, który robi to rewelacyjnie, ale darmowego. No i nie dla Maca tylko dla PC. Zna ktoś?
 
Ostatnia edycja:

Marucins

Member
Tryb 1080 z literką „i”, która oznacza zapis z przeplotem, czyli w pojedynczej klatce obrazu zapisywana jest co druga linia, na zmianę z następną klatką. Powoduje to zmniejszenie o połowę ilości zapisywanych informacji, a teoretycznie dzięki bezwładności ludzkiego oka widzimy niewiele gorszy obraz.

720p/25kl/s – 1280x720x25 = 23 040 000 pikseli w ciągu sekundy
720p/50kl/s – 1280x720x50 = 46 080 000 pikseli w ciągu sekundy
1080i/50kl/s – 1920x1080x50 = 51 840 000 pikseli w ciągu sekundy
1080p/25kl/s – 1920x1080x25 = 51 840 000 pikseli w ciągu sekundy
oczywiście jest też 1080p/50kl/s - ale w TV internatowej ZAPOMNIJ

Wynika z tego, że największą ilość informacji niesie obraz zapisany w formatach 1080i oraz 1080p. Ale format 720p/50 wypada niewiele gorzej i w praktyce różnica pomiędzy nagraniami w tych formatach może być niedostrzegalna.

ps. Dlatego użytkownicy kamer nagrywających tylko w 720p nie powinni popadać w kompleksy.


ps2. nie zapominajmy że YT to kpina i tam HD 720 czy 1080 to żart z pikselami!
 
Ostatnia edycja:
Do góry