Na co komu HD Writer?

Piotr R

New member
No właśnie. Używam tego softu i powiem szczerze - mam mieszane uczucia. Po pierwsze, program podczas zgrywania zmienia daty utworzenia plików na daty zgrywania, co jest jakimś nieporozumieniem (a ponieważ filmuję głównie dziecko, możecie sobie wyobrazić, że datowanie plików jest dla mnie sprawą kluczową). Owszem, usunięte daty są wkładane do pliku pomocniczego i używając do przeglądania HDW wszystko jest w porządku. Tylko co jeśli nie chcemy go używać? Bałagan. A tak się składa, że materiały kataloguję świetnym Sony PMB. I tu kolejne zaskoczenia.
HDW podczas startu sygnalizuje, że mam za słaby komputer i pliki 50p nie będą odtwarzane płynie. I tak faktycznie jest - film się zacina. Ciekawe, bo PMB odtwarza płynnie bez problemów.
Dalej HDW pokazuje, że przy ustawieniu schematu Windowsa na Aero (Win 7 64bit) obraz nie będzie dobrej jakości. I faktycznie - mamy brzydkie schodkowanie na krawędziach. Trzeba zmienić schemat na np. classic. Ciekawe, bo na PMB takich rzeczy robić nie trzeba - wszystko jest pięknie wyświetlane.
I kolejna rzecz: niektóre filmy, które na PMB są żyletą, na HDW tej ostrości już nie mają. Dziwne.

Reasumując:
Czy ktoś wie, co zrobić żeby HDW nie zmieniał dat plików? Jak dla mnie, zgrywanie nim to jakieś kuriozum. Utrata dat, do tego śmieci w postaci trzech plików pomocniczych... Chodzi o to, że muszę przyjąć jakąś metodę składowania plików. Na pewnie nie chcę rezygnować z PMB (tu po prostu zgrywam pliki z karty na dysk). Tyle tylko, że tak zgranych plików nie widzi HDW. I tu drugie pytanie: do czego jeszcze używacie HDW? (Może do konwersji? Montaż robię w Vegasie, więc to odpada). Zastanawiam się, czy nie olać HD Writera.
 

lamp.art

New member
Używałem oprogramowania Panasonica do tzw. Profesjonalnej kamery (HMC 151) - dedykowane oprogramowanie ledwo wyrabiało się w wyświetlaniem fullHD 1080i na sześciordzeniowym AMD podczas kiedy zwykły media player nie zużywa nawet jednego rdzenia w całości - ogólnie oprogramowanie panasonica to badziew...
 

xgrzesx2

New member
Ja jestem na etapie wyboru oprogramowania. Mam kamerę SD900 i trochę nagranego materiału w 1080/50p. Od kilku lat używam videostudio. Najchętniej używałbym tego oprogramowania do edycji filmów ale zciągnąłem najnowszą wersję do wypróbowania i jestem załamany. Filmy wynikowe nie są odtwarzane płynnie tylko szarpie. Próbowałem już wszystkich chyba ustawień.Nawet jeśli wynikowy plik jest 50i to chyba obraz powinien być płynny, prawda ? Na filmie nie mam szybko poruszających się obiektów a mimo to obraz przy 50i nie jest płynny ? Ktoś ma jakieś sugestie co może być nie tak ?

Próbuje też HD Writer w wersji 3. Jakość wynikowego pliku lepszą niż w Videostudio tylko że wynikowy plik jest 1080/50p (chyba).
Jak w tym programie zapisuje/konwertuje się film do wybranego formatu i zapisuje na dysku ? Widzę tylko możliwość wypalenia płytki i nagrania na kartę pamięci. A gdzie jest możliwość wyboru formatu wynikowego pliku i zapis tego pliku na dysku komputera ?
 

Piotr R

New member
Nie ma się co łamać. Też kiedyś używałem Video Studio - jeszcze pod szyldem Ulead. Potem był Premiere (genialny ale u mnie niestabilny), a teraz montuje na Vegasie, którego jak najbardziej mogę Ci polecić. Zero problemów. Generalnie soft z wyższej półki niż VS, a co za tym idzie bardziej skomplikowany i o większych możliwościach. Zachęcam do ściągnięcia Triala.
 

thomashek

New member
A ja mam podobny problem z HD Writer - otóż kiedy odtwarzam filmy z kamery na TV wtedy widzę datę i godzinę, natomiast po zgraniu przed HD Writer tej informacji nie ma. Może jest w którymś z tych 3 tajemniczych plików, ale na wynikowym filmie tego nie ma... Czy któryś z innych programów zaimportuje datę/czas z kamery bądź z pliku MTS na karcie SD?
 

ted123

New member
Jeżeli wyświetlisz własciwości pliku to tam zobaczysz wszystkie dene na jego temat. Date, godzine minute nagrywania, parametry kompresje itp Np w MPC Media player classic ,prawy przycisk myszy i zakładka proporties/media info
 

thomashek

New member
Jeżeli wyświetlisz własciwości pliku to tam zobaczysz wszystkie dene na jego temat. Date, godzine minute nagrywania, parametry kompresje itp Np w MPC Media player classic ,prawy przycisk myszy i zakładka proporties/media info

Nie o to mi chodzi. Przykładowo nagrywam film z TL-1min, przez kilka godzin, i z tego jest raptem kilka/kilkanaście sekund materiału. I chciałbym widzieć jak zmienia się godzina (np. między 4 rano a 10) a nie jedynie czas rozpoczęcia nagrania czy też zgrania na hdd. Kiedy odtwarzam film z kamery to mam datę i czas, ale po zgraniu HDWriter już nie. Nie wiem co robić żeby to poprawnie zgrać.
Jakieś pomysły?
 

marder

Member
Nie o to mi chodzi. Przykładowo nagrywam film z TL-1min, przez kilka godzin, i z tego jest raptem kilka/kilkanaście sekund materiału. I chciałbym widzieć jak zmienia się godzina (np. między 4 rano a 10) a nie jedynie czas rozpoczęcia nagrania czy też zgrania na hdd. Kiedy odtwarzam film z kamery to mam datę i czas, ale po zgraniu HDWriter już nie. Nie wiem co robić żeby to poprawnie zgrać.
Jakieś pomysły?

Nie ma takiej możliwości. Datę i czas wyświetla kamera, nie jest ona zarejestrowana na filmie. O przyzwyczajeniach ze starych kamer trzeba zapomnieć.
 

thomashek

New member
Nie ma takiej możliwości. Datę i czas wyświetla kamera, nie jest ona zarejestrowana na filmie. O przyzwyczajeniach ze starych kamer trzeba zapomnieć.

Tu nie chodzi o przyzwyczajenia... ale o utratę pewnej części informacji. Czy nie ma żadnej możliwości aby ta informacja się pokazała na filmie bez korzystania z kamery? Przecież kamera sama z siebie nie pamięta tego osobno dla każdego filmiku i dla każdej karty SD - chyba jednak jest to gdzieś zapisane/zakodowane. Może jakiś inny soft jest w stanie wyciągnąć takie informacje? Albo nawet potraktować to jako napisy które można wyłączyć/włączyć oglądając film.
A jeśli z kamery zgrałbym to na płytę DVD? - nie mam póki co możliwości by to sprawdzić, ale nie chciałbym kupować nagrywarki nie mając pewności czy to się powiedzie...
 

amor_priv

New member
Gdy zgrywasz HDWriterem, i określasz miejsce zapisu, to tam możesz określić, czy forldery mają mieć w nazwie datę zgrywania, czy datę nagrania.

2. Do montażu polecam nowy program Avida - Avid Studio 1.0 To jest następca Pinnacle Studio 15, ale CAŁKOWICIE przebudowany, i O WIEEEEELEEEE lepszy. Na przykład ma nielimitowaną liczbę ścieżek, mnostwo efektow montazowych, bardzo dobry modul tworzenia menu na plyty, aprzede wszystkim absolutnie genialnie radzi sobie z AVCHD.
 

Hodofca

New member
Nie mogę napisać żadnego tematu bo rzekomo muszę mieć 5 postów a mam 6 i dalej nic więc zapytam to bo chodzi o HD Writera:

Witam. Czy może mi wytłumaczyć jak liczona jest ilość danych jaka wejdzie na pojedynczą płytę BD przez ten program? Dla mnie to jakieś dziwne, nagrywałem kiedyś jedną płytę to weszło coś z 19 gigabajtów. Teraz na przykład przerzucam inny materiał do nagrania to wejdzie tylko mniej więcej 12 gigabajtów. Przecież BD ma dużo większą pojemność od czego to zależy?
Screeny:
1BD:
10c044563802b1c9med.jpg

A tu już po dodaniu 200mb zalicza jako 2 BD:
7a4debcf9ae9bba6med.jpg


Pozdrawiam
 

ted123

New member
A ja mam podobny problem z HD Writer - otóż kiedy odtwarzam filmy z kamery na TV wtedy widzę datę i godzinę, natomiast po zgraniu przed HD Writer tej informacji nie ma. Może jest w którymś z tych 3 tajemniczych plików, ale na wynikowym filmie tego nie ma... Czy któryś z innych programów zaimportuje datę/czas z kamery bądź z pliku MTS na karcie SD?

Film zgrany za pomocą HD Writera a odtwarzany na TV za pomocą odtwarzacza HD Ariva 210 pokazuje datę nagrania. Ariva na zmieniony soft
 

zaxxxon

New member
Proponuję zgrywać surowe pliki mts na komputer poprzez czytnik. Mogą być z powodzeniem w 50p, wówczas obraz szczególnie przy ruchu kamery lewo-prawo (w poziomie) będzie mega płynny (czego nie mozna powiedziec o trybie 50i, no chyba że kręcimy ze statywu i płynnie przesuwamy kamerę).

Do odtwarzania genialnie nadaje się oprogramowanie SPLASH lite (darmowa wersja, Splah Pro - płatna). Można też próbować z VLC playerem (dla 50p; dla 50i trzeba w opcjach obrazu wybrać usuwanie przeplotu).

Warunek do korzystania z AVCHD to mocny komputer. Najlepiej cztery rdzenie. Zapomnijcie o laptopach z Celeronami :)
 

amor_priv

New member
Do odtwarzania genialnie nadaje się oprogramowanie SPLASH lite (darmowa wersja, Splah Pro - płatna). Można też próbować z VLC playerem (dla 50p; dla 50i trzeba w opcjach obrazu wybrać usuwanie przeplotu).

Warunek do korzystania z AVCHD to mocny komputer. Najlepiej cztery rdzenie. Zapomnijcie o laptopach z Celeronami :)

Ja mam taki sprzęt:

Athlon X4 II 3.2GHz - cztery rdzenie
Ram: 4GB 1.6 GHz DDR3
GeForce GTX640 1GB RAM DDR5

I chodzi pod Win7 64-bit

Na tym sprzęcie AVCHD 1920x1080/50i odtwarza mi się idealnie płynnie nawet w systemowym media playerze.
Przedtem miałem Windowsa XP SP3 32 bity, i się przycinał, czyli nie tylko saprzęt, ale i system ma znaczenie. 64-bitowy bardzo przyspiesza odtwarzanie.
 

amor_priv

New member
...idealnie płynnym, przy przesuwaniu obrazu w poziomie również ? Mam na myśli odtwarzanie trybu 50i...

Chodzi o to, czy widać przeplot? Nie. Nie widać. Sam się dziwię, ale nie widać. Jakość jest idealnie płynna.
Nie tylko w Media playerze. W Allplayerze tez na przyklad.
A zeby było ciekawiej - ten sam plik po przekonwertowaniu na mkv w tym samym programie odtwarza się poszarpany przez przeplot :) Przekonwertowałem go w celach doświadczalnych, bo normalnie tego nie robę. Po co...
 
Ostatnia edycja:
Do góry