Jaka karta pamięci do Panasonic HDC-SD800 od pojemności 32GB

remo179

New member
Panowie dziś odbieram (nareszcie) moją HDC-SD800 (cena 2700 zł :) ) i w związku z tym mam pytanie jakie karty pamięci polecacie - tzn. jakie bezproblemowo już działają w waszych kamerach ? Mi zależy na tym by karta miała co najmniej 32GB i była w miarę możliwości jak najtańsza :) Znajomy polecił mi ostatnio tę kartę http://www.neo24.pl/karta-pamieci-transcend-sdhc10-32gb-(ts32gsdhc10).html
cena dość przystępna ale w innym wątku na tym forum jednemu z userów nie działała w kamerze panasonic z 2009 roku.

W związku z powyższym proszę o poradę
http://www.neo24.pl/karta-pamieci-transcend-sdhc10-32gb-(ts32gsdhc10).html
 

Marek.x

Member
Tak się składa że używam tej karty w sd707,problemów zero,kupiona na allegro za jakieś 170zł (32GB) o ile dobrze pamiętam.
Na wadliwą można trafić zawsze,niezależnie od firmy,jest przecież gwarancja.
 

oko26

Member
Ja właśnie kupiłem 32GB Klas 10 Kingstona 210zł z wieczystą gwarancją, klas 10 dlatego że wole być pewny że podczas nagrywania się okaże że jest za wolna. jak do tej pory wszystko kręcę i karta nie zawodzi więc polecam tą firmę
 

SOBER1Z

New member
Z tańszych kart polecam Transcend, Pretec, Adata i Patriot. Wszystkie cztery posiadam od dłuższego czasu i jak na razie zero problemów.
 

Marek.x

Member
Ja właśnie kupiłem 32GB Klas 10 Kingstona 210zł z wieczystą gwarancją, klas 10 dlatego że wole być pewny że podczas nagrywania się okaże że jest za wolna. jak do tej pory wszystko kręcę i karta nie zawodzi więc polecam tą firmę

Jako ciekawostka- posiłkuje się czasami starym kingstonem SDHC 8GB klas 2 -daje rade w trybie HA 50i, na 50p nie sprawdzałem.W zeszłym roku jak szukałem kamery w sklepie ''nie dla idiotów''
sprzedawca nie chciał mi włożyć tej karty do kamery bo twierdził że nie pójdzie.Przez kretyna
kupiłem wtedy na biegu panasonica klas 6 do prób w markecie.
 

remo179

New member
W końcu się zdecydowałem i wybór padł na Kingston-a 32GB klasy 10 (a dokładnie jest to model: SD10G2/32GB) za 190 zł :) (karta z tzw. wieczystą gwarancją) - jak na razie wszystko śmiga ok. Jako ciekawostkę mogę Wam podać, że do czasu zakupu wspomnianej karty używałem SanDisk-a (Ultra II) 4GB klasy 2 i na nim również bez problemu nagrywałem materiał w jakości 1080P. Następnie do tego celu użyłem Kingston-a 16 GB lasy 4 i również w tym przypadku wszystko chodziło normalnie :) Wobec powyższego na dzień dzisiejszy polecam produkty Kingston-a
 
Ostatnia edycja:

Zibi W

Member
Też uważam, że zależny jak się trafi.Podobnie jak SOBER1Z kupiłem dodatkowo "dobrą" chińską PQI 3 lata temu, używam do oporu bardzo często i chodzi.
 

PawełG

New member
Mam i używam:
Pretec class 10 16GB,
Pretec class 6 16GB,
GoodRAM Pro class 10 16GB,
Sandisk Ultra class 4 16GB,
Sandisk Ultra II class 2(!!!) 8GB - nie używam, ale testowałem.
Wszystkie działają bez problemu w 1080/50p. Również ta Sandisk class 2. Ma ona jeszcze na obudowie opis "15 MB/s". Testowałem ciągły transfer dużych plików - prawie się zgadza, więc wystarczy na 1080/50p z nawiązką. 1080/50p to ok. 28Mb/s = 3.5MB/s (megabajta/s) więc każda markowa karta klasy 4 powinna wystarczyć. Lepiej oczywiście kupić klasę 10, może się przydać też do innych celów, a różnica w cenie nie jest duża.
Warto zwrócić uwagę, by była typu SLC a nie MLC. SLC mają wyższą trwałość, niezawodność i są mniej podatne na błędy. Nie wszyscy producenci publikują tą informację, ale raczej gdy są SLC to się pochwalą. W Chipie 1/2011 był test pamięci - tam gdzie wiedzieli podali typ technologii.
Warto kupić GoodRAM PRO class 10, są dobre (SLC), tanie i wspierasz polską firmę.
Co do wielkości - wolę 16GB (jak widać) - to ok 1 godz 20 min w 50p - nie kręcę filmów fabularnych więc spokojnie wystarcza, a w razie uszkodzenia czy zgubienia mniejsza strata.
 
Ostatnia edycja:

biochip

New member
A nie tnie tych 1080p 50 przy tych kartach? Ja mam dziwne przycięcia, tak jakby kamera nie wyrabiała z zapisywaniem danych na karcie (Sandisk 8GB EXTREME VIDEO HD stara wersja 20mb/s 8gb)
 

PawełG

New member
A nie tnie tych 1080p 50 przy tych kartach? Ja mam dziwne przycięcia, tak jakby kamera nie wyrabiała z zapisywaniem danych na karcie (Sandisk 8GB EXTREME VIDEO HD stara wersja 20mb/s 8gb)
Wydaje mi się, że zdania:
"Wszystkie działają bez problemu w 1080/50p. Również ta Sandisk class 2."
brzmią wystarczająco zrozumiale. Oczywiście, jak napisałem najlepiej kupić Class 10, informację o tej dwójce potraktowałem jako ciekawostkę przyrodniczą. Choć na dłuższe wyjazdy też ją zabieram jako zapas na bardzo czarną godzinę (jeszcze się nie zdarzyła).
 

Ligeiro

New member
Powiedzmy że zdecyduję się na tańszą kartę. Czy warto wybrać kartę class10 SDHC czy SDXC, przy nagrywanym materiale 1080/50p, widać jakąś różnicę tak z technicznego punktu widzenia?
 
Do góry