SDT750 a odtwarzacz Ariva HD 210 (AVCHD)

oko26

Member
Witam

Może wie ktoś dlaczego Ariva 210 mimo że odtwarza format AVCHD nie chce mi ruszyć nagrań z tej kamerki? Może ktoś mi podpowie co mogę zrobić by je oglądać na tym Playerze. to moja pierwsza kamera z takim rozszerzeniem AVCHD i nie znam się na tym kompletnie.

Proszę o pomoc
 

muszyna2

New member
Mi po zgraniu filmu na twardziela moje wd odtwarza bez problemu. Format m2ts. Może popytaj popytaj w dziale odtwarzaczy.
 

oko26

Member
tak m2ts i mkv to i u mnie odtwarza, ale format AVCHD jest jakiś dziwny mnóstwo plików. Jach wchodzę w AVCHD to Ariva pyta czy otworzyć z tego folderu, potwierdzam i niestety nic z tego, ale jak wejdę w folder AVCHD->BDMV->STREAM to tam mam pliki w formacie MTS i już te pliki mi odtwarza
 

PawełG

New member
tak m2ts i mkv to i u mnie odtwarza, ale format AVCHD jest jakiś dziwny mnóstwo plików. Jach wchodzę w AVCHD to Ariva pyta czy otworzyć z tego folderu, potwierdzam i niestety nic z tego, ale jak wejdę w folder AVCHD->BDMV->STREAM to tam mam pliki w formacie MTS i już te pliki mi odtwarza
No i wszystko w porządku - pliki z filmami (mts) są właśnie w tym katalogu (AVCHD\BDMV\STREAM).
MTS i MT2S to to samo - w kamerach pliki mają rozszerzenie MTS, po zaimportowaniu do komputera i na dyskach Blu-Ray: MT2S. Ponadto, może być problem z odtwarzaniem formatu 1080/50p - wykracza poza aktualną specyfikację AVCHD.
 

oko26

Member
Wszystko gra pliki importuje bezpośrednio z kamery programem HD Writer (dołączony do kamery), rzeczywiste są to pliki MT2S, ale z tymi plikami zgrywają się z nimi jeszcze jakieś inne pliki (.pmpd
.tmb, .cont) i nie wiem po co są te pliki.? Czy jak będę chciał zgrać to np: na zewnętrzny dysk, albo na płytę to muszę razem z tymi dodatkowymi plikami czy wystarczy same M2TS?
 

ted123

New member
Praktycznie nie są potrzebne, ale bez nich nie da się edytować i obrabiać tych filmów w HD Writerze
 
Do góry